Yaprak Porselen

Home » Diş Estetiği » Yaprak Porselen

Nedir?

Yaprak porselen estetik bir uygulamadır. Dişin yüzeyi  3-4 mm ilk önce törpülenir. Bu törpülemek sonrasında dişin üstüne sanki bir takma tırnak gibi üstüne yapıştırılarak monte edilir. Bu bir maske gibi dişi sarar ve istediğiniz renk ve boyu elde edersiniz. Pratik bir uygulamadır. Diş beyazlatma uygulamalarında sık yapılır.

Yaprak porselen diş nedir

Kimler  Yaptırıyor?

Genelde ünlülerin tercih ettiği bir uygulama. En hızlı yoldan dişin beyazlaması ve dişin renginin uygun olması sanatçı, dizi oyuncuları gibi kamera önünde olan kişiler için ideal bir uygulama haline geliyor.

Ayrıca diş renginden memnun olmayan hastalarda bu uygulamayı sıklıkla kullanıyor. Çünkü diş istediğiniz gibi beyazlamıyor ise, bu uygulama ile kesin çözüm elde edilebiliyor.

Nasıl Yapılır?

Bu aslında küçük çaplı bir kaplama işlemidir ama burada tırnak şeklinde hazırlanan porselen malzemeler söz konusu. İlk önce diş hekimi bu uygulamaya dişin uygunluğunu belirler. Uygun ise, dişin törpülenmesi yapılır.

Ardından ölçü alınarak diş laboratuvarı ile doktor arasında iletişim başlar. Teknisyen doktorun ölçülerde porselen lamine diş kaplaması üretir. Hasta tekrar randevuya alınır. Burada prova denemeler yapılır. Eğer hasta ve doktor memnun ise, yapıştırma işlemine geçilir. Yapıştırma özel yapıştırıcılar ile gerçekleşir. Sırandan bir yapıştırma değildir. İlerde düşmemesi için kuvvetli malzemeler kullanılır.

Yaprak Porselen Lamine Fiyatları

Lamine porselen diş fiyatları tane başına hesaplanır. Kaç adet ihtiyacınız var ise, fiyat o miktarda artar veya azalır. Toplu alımlarda indirim her zaman görülen doğal neticedir. Mutlaka muayene olmak ve ne kadar ihtiyacınız var bunun belirlenmesi lazım.

Ayrıca porselenin kalitesi de çok önemlidir. Ucuz kalitedeki ürünlerden kaçınmak gerekir. Tedavi olacağınız diş hekimleri de çok önemlidir. Alanında uzman ve başarılı bir diş hekimine görünülmelidir.

Yaprak Porselen Nasıl Yapılır

Porselen Diş Kırılırsa Ne Olur?

Eskiden teknoloji eskiydi. Porselen malzemeler dayanıksız olurdu. Artık ön dişlerde özellikle porselen dolgular rahatlıkla kullanılıyor. Kırılma ihtimali her zaman var. Kırılır ise tekrar aynı bölgeye porselen lamine konulabilir.

 Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Gülüş tasarımında kullanılır.
  • Ayrık diş tedavilerinden yaprak porselen kullanılabilir.
  • Diş boyu uzatma işlemlerinden yaprak porselen yapılabilir.
  • Diş beyazlatma işlemlerinden yaprak porselen kullanılır.
  • Hafif diş çapraşıklıklarında ve şekil bozukluklarında kullanılır.