Vaser Liposuction

Home » Liposuction » Vaser Liposuction

Vaser liposuction nedir 

Vaser yöntemi klasik yönteme göre bazı üstünlükler sağlayan bir yöntem. Klasik elle yapılan yağ alam işlemin bir cihaz vasıtası ile alınmasına denir. Bu cihazın özelliği ise seçeceği yağları belirleyebilmesidir. Bu sayede vücuda yararlı olan yağların vücutta kalması sağlanabilir.

Vaser liposuction nedir 

Vaser liposuction üstünlükleri

Vaser yapılan bölgede dalgalanmalar olmaz. Ayrıca selülit tedavisinde de daha pürüzsüz bir cilt sağlaması için büyük avantajı vardır. Birde en büyük üstünlüğü ameliyat sonrasında oluşan morluk ve şişliklerin en az seviyede olmasıdır. Klasik yöntem ile yapılan liposuction sonrasında yağ alınan bölgede morarmalar ve şişkinlikler oluyordu. Bu tabi ki geçici bir durum. Ama sosyal yaşama daha
hızlı dönülmesi açısından vaserin çok daha az morarma ve şişlik bırakması bu yöntemi bir adım öne çıkarıyor.

Hangi bölgelere yapılır

Vaser liposuction klasik yöntem ile yapılan tüm bölgeler için kullanılabilir. En güzel sonuç veren bölge ise, erkeklerde meme büyümesi sorununu gidermek için memeden yağ alınırken oluyor. Gerçekten çok inanılmaz sonuçlar elde ediyoruz. Hatta klasik yöntemi bile hiç kullanmadan bu işlemi rahatlıkla yapabiliyoruz. Ayrıca gıdı bölgesi bacak bölgesi gibi özel bölgelerde de inanılmaz sonuçlar vermektedir.

Vaser liposuction üstünlükleri

Vaser tekniği klasik yöntem göre daha mı pahalı 

Hayır kesinlikle bir ek fiyat istenmez. Klasik yöntem ile aynı ücrete bu teknik uygulanabilir. Çok nadir de olsa bazı hastalarımızda bu teknik kullanılmıyor. Bu hasta grubuna girmediği sürece herkes bu teknikten faydalanabilmektedir.

Vaser cihazını her doktor kullanabiliyor mu

 Malesef özel bir cihazdır. Ve bu cihazı da özel eğitimini almış cerrahlar yapabiliyor.Bu eğitimi başarı ile tamamlamış ve cihazı rahatlıkla kullanan hekimler ile yapılmış vaser lipo işlemi her zaman daha etkili ve daha efektif sonuçlar verecektir.

Vaser hangi bölgelere yapılır

Vaser liposuction ameliyatı nasıl yapılır

Vaser liposuction ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede yapılması gerekir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyat öncesinde bazı tetkikler yapılır. Eğer kan değerlerinizde bir sıkıntı teşkil edecek bir durum yok ise, ameliyata hemen alınırsınız. Ameliyat süresi yapılacak olan bölgeye göre değişir. Bu bölgenin büyüklüğü ve alınacak yağ miktarına göre değişir. En kısa 30 dk sürer. En uzun süren liposuction ameliyatı ise, ortalama olarak 2,5-3 saat arasında olacaktır. 

Ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve şişlikler için tedaviler uygulanır. Ameliyat sonrası konfor için ise, bazı ağrı kesiciler ve bazı ilaçlar ile hastanın bu süreci daha acısız geçirmesi planlanır. Ortalama olarak 30 gün sürer eski hale dönmek. Bu süre zarfı içerisinde ise, birkaç kontrol yapılması bu sürecin daha hızlı geçmesini sağlayacaktır.

Vaser ile başka bir ameliyatın kombine edilmesi

Lipo yapılan bir hastaya aynı ameliyatta farklı işlemler de yapılabilir. Karın germe gibi… Bu karın germe işlemi zaten genelde o bölgeden yağ alınacak ise, genelde kombine edilir yani birlikte yapılır. Çünkü karın bölgesinden yağ alındığında deri sarkması meydana gelir. Bu yüzden karın germe ameliyat ile deri toparlanır ve daha sıkı bir deri elde edilir.

Vaser lipocustion u kim yapar

İşlemi bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapar. Bu kişiler bu cihaz hakkında bilgi sahibi olması yetmez. Cihaza sahip olmaları veya kullanmaları gerekir. Yağ alınırken nereden ne kadar alınacağını iyi tahmin edilmesi lazım. 

Estetik cerrahi dışında başka bir tıp bölümünden bir doktorun işlemi yapması uygunsuz olur. İşlem hassas bölgelerde ince işçilik gerektirir. Bu işi sürekli yapan ve artık iyice tecrübe kazanmış bir hekim tercih edilmelidir.

Vaser yöntemi zararlı mı 

Vaser zararlı bir uygulama değildir. Aksine verimli ve verimsiz yağları ayırt etme kabiliyeti olduğundan dolayı faydalı bir uygulamadı. Klasik yöntemde yağların kalitesine bakılmaksızın alınır. Ama vaser ile bu yağlar seçilerek vücuda yararlı olan yağlar vücutta kalması sağlanır. Bu nedenle zararlı değil faydalı bir işlemdir.