Soğuk Lazer Lipoliz

Home » Soğuk Lipoliz » Soğuk Lazer Lipoliz

Soğuk lazer lipoliz uygulaması ile fazla yağlardan kurtulmak çok kolay. Artık sıklıkla tercih edilen bu tedavi yöntemine detaylarıyla değinelim.

Soğuk Lazer Lipoliz – Video

Soğuk Lipoliz İşlemi Nedir?

Soğuk Lazer Lipoliz vücudumuzda istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz bir hale getirip bu yağların parçalanarak yok olmasını sağlayan kontrollü, basit ve hızlı bir işlemdir.

Vücudumuzdaki yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk” kaynaklı (panikülit) olarak da bilinen programlanmış hücre ölümü (apopitoz) oluşur.

Lipoliz işleminin uygulanış nedeni vücudumuzda depo bölgeleri olarak da bilinen bel, basen gibi bölgelerdeki fazla yağların spor yaparak bile istenilen düzeyde eritilememesidir. Bu yüzden günümüzde bu yöntem ortaya çıkmıştır.

 • 1 seansta istenmeyen yağların %20 ile %40 kadarını yok eder.
 • 18 yaşını doldurmuş herkes de uygulana bilir.
 • Yağların yok edilmesinin yanında uygulanan bölgenin sıkılaşmasını da sağlar.

Soğuk Lazer Lipoliz  yoğun ve kalıcı yağ depolarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi gelenekse işlemlerden çekinen kişiler için alternatif bir yoldur. Uygulanan bölgedeki bütün yağ hücreleri soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar.

Böylece lipoliz uygulanan bölgedeki bütün yağ hücreleri apoptoza uğrayacağı için vücutta düzenli ve orantılı bir incelme olur.

Ayrıca soğuk lazer lipolizden sonra görülen ağrıların hiçbiri gözükmez.

Soğuk Lazer Lipoliz

Soğuk Lipoliz İşlemi Nasıl İncelme Sağlıyor ?

Soğuk Lazer Lipoliz Cihazı, düşük bir sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak vücutta istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlar. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir.

Uygulanan bölge  önce 45 dereceye kadar ısıtılır, sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulur. Bu şekilde yaklaşık olarak 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olur ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açar.

Uygulanan bölgedeki yağların yok edilmesiyle beraber aynı zamanda da sıkılaşmaktadır. Bu iki etki, oturmuş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin verir. Bir ya da iki seans içerisinde oturmuş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlanır. Bütün bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşir. 1 veye 2 seans da, olağanüstü sonuçlar elde edilir. Soğuk lazer lipoliz işlemi vücutta el aparatıyla emilebileceği tüm bölgelerine uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Soğuk Lazer Lipoliz

 • Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bir uygulamadır.
 • Acısız- Ağrısız- Hızlı v.s.
 • Yağların parçalanması için yağ hücrelerini dondurur.
 • Lenfatik sistem ile atılmalarını sağlar..
 • Uygulanan bölgeye yerleştirilir yerleştirilmez hemen çalışmaya başlar ve etkisini hızla  arttırır.
 • Lipoliz cihazı yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde 4 ℃ soğuklukta yağları parçalamaya başlar.
 • Vücudumuzdaki diğer dokulara zarar vermezler.
 • Apoptotik yağ hücrelerini yok eder.
 • Ölü yağ hücreleri vücuttan atar ve yağ tabakasında incelme sağlar.
 • Yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.
 • Vücut da yağ hücrelerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha fazla etki gösterir.
 • İstenmeyen yağların giderilmesinde günümüzdeki en  iyi yöntemdir.

Soğuk Lazer Lipoliz Fiyatları

Soğuk lazer lipoliz fiyatları uygulanacak bölgeye göre ve yaptıracak kişideki yağ dokusuna göre değişebilir. Bu yüzden en doğru fiyat muayene sonrasında verilebilir.

Lipoliz İşlemi Merak Edilenler

Soğuk Lipoliz İşlemi Nasıl İncelme Sağlıyor

Soguk Lazer Lipoliz Nedir ?

İstenmeyen bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz bir hale getirip sonrada parçalayarak yok olmasını sağlayan günümüzdeki son teknoloji yöntemdir.

Lazer Lipoliz Nedir?

Diod lazer ışığı ile yağ hücrelerinin zarının patlatılmasına yönelik bir yöntemdir. Bunun yanında elastikiyetini kaybetmiş dokunun ve kollajeni de parçalayıp, genç dokuyu ve kollajen oluşumunu arttırır.

Bölgesel yağ alımında yenilikçi bir tedavi olan soğuk lazer lipoliz yöntemi bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılmaktadır. Başarısı kanıtlanmış olan bu tedavi yöntemi dünya genelinde ortalama 4 yıldır uygulanmaktadır.

Soğuk Lipoliz Türleri ?

İki farklı uygulanış yöntemi vardır. Bunlar;

 • Paletli Soğuk Lipoliz
 • Vakumlu Soğuk Lipoliz’ dir.

Türkiye’de Hangi Lipoliz Yöntemi Uygulanıyor?

Türkiye ve Dünya genelinde en çok uygulanan yöntem vakumlu soğuk lipoliz yöntemidir.

Lipolizi Liposuctiondan Ayıran Yönler Nelerdir?

Liposuction cerrahi ve acılı bir işlemdir. Lipoliz ise cerrahi bir işlem olmaksızın basit hızlı ve etkili bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Etkili midir?

Oldukça etkili ve övülmeye değer bir yöntemdir. Soguk lipoliz uygulanan kişinin kilosuna göre uygulanan bölgedeki yağların ortalama %40 kadarını 1 seansta yok eder.

Lipoliz Etkisi Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz işlemi yapıldıktan sonra yapılan bölgede tekrar yağ depolanmaları olması çok zordur. Biraz dikkatle hayatımız boyunca etkisini sürdürebiliriz.

Soguk Lipolizde Kaç Kilo Veririm?

Bu vücut kütleniz ve vücudunuzda bulunan yağ oranı ile ilgilidir. Muayene olmadan net olarak belirtilememektedir.

Soğuk Lipolizden Sonra Diyet ve Spor Yapılmalı mı?

İşlem sonrası spor veya diyete gerek yoktur. Tabii ki de normal yaşantımız da spor ve gerektiğinde diyet yapmamız sağlığımız için gerekli bir şeydir.

Lipoliz 1 Seans Ne Kadar Sürer?

Soğuk lazer lipoliz işlemlerinde 1 seans ortalama 30 dk. ile 60 dk. arasındadır.