Sakal Ekimi

Home » Saç Ekimi Katagori » Sakal Ekimi

Sakal ekimi de, aynı saç ekimi gibi aynı teknik ile yapılır. Birkaç farklı sistem değişiklikleri olsa da, temel olarak yine ense bölgesinde ki saç kökleri bu iş için kullanılır.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ

Erkeklerin yüz kısmında, sakal bölgelerinde gözle görülür bir seyrekliğin veya tamamen dökülmenin olduğu alanlara uygun bölgelerden (enseden, yanakların üst kısmındaki kıllardan, boynun alt kısmındaki kıllardan veya yoğun olan sakal bölgesinden) alınacak kıl köklerinin eksik olan bölgelere ekilmesine sakal ekimi işlemi adı verilmektedir.

Sakal Ekimi Öncesi

Sakal Ekimi Öncesi

Sakal ekimi öncesinde yüzdeki sakalsız kısım tam olarak kalem ile çizilir. Bu ekim yapılacak yerin tam olarak belirlenmesi için gereklidir. Ayrıca Bu belirlenen ekim alanına göre, saç kökü çıkartılması yapılır.

Saça nazaran biraz daha özen ile saçlar transfer edilir. Saç köklerinin yönleri iyi belirlenmeli, ve ekim o şekilde yapılmalıdır. Yüz belirgin ve ortada olan bir yer. Bu yüzden biri yukarı bakmış biri aşa bakmış sakallar, pekte istenilen bir şekil olmayacak. Bu yüzden Saç köklerinin gruplanması bu işin kırılma noktasıdır.

Ekim Sonrası Sakal Ne Zaman Çıkar ?

Sakal ekimi sonrasında ekilen sakallar bir hafta içerisinde dökülürler. Bu doğal bir süreçtir. Bu sürecin ardından yaklaşık olarak 3 ay içerisinde sakallar yeniden çıkmaya başlar.

Ekimden bir gün sonra pansuman için hastalarımız bize gelir. Gerekli pansuman ve temizleme işlemleri yapılır. Ekim sonrasında ağrı sızı durumu ise, az da olsa olur. Bu sürecide verilen ilaçlar ile konforlu bir şekilde atlatmak mümkün olacaktır.

Sakal Ekimi Neden Yapılır

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları sabit değildir. Ekilecek saç kökü miktarında bir ücret talep edilir. Bu ücrette ise, hastanın fiziksel yapısı da önemlidir. Her merkez bir birim fiyat belirler. Bu saç başına ödenmesi istenen rakamdır.

Bu rakamı herkes farklı verebilir. Ekilen saç kökü ile birim fiyat çarpılarak maliyet hesaplanır. Ücret buna göre belirlenir. Sakal ekimi hassas ve her cerrahın yapabileceği bir iş değil. Ama yinede ücret, çok abartılı olmamalıdır. Sonuçta sakal ekimi 3 saat süren bir işlem olup, maliyetleri bellidir.

Sakal Ekimi Neden Yapılır ?

Sakallar bazı durumlardan dolayı bazı kişilerde az veya hiç olmayabilir. Hiç sakalı olmayan kişilere ise, halk arasında “köse” adı verilir. Bu durum genetik bir durum olsa da, sakal ekimi ile tedavi mümkün olacaktır.

Yüzde bir yaralanma ile gelen sakalsız kalma ile oluşabilir. Yara izi kapatmak için de sakal ekme bir çözüm olacaktır.  Aynı şekilde yanız izi de, ekim operasyonları ile kapatılabilir.

Operasyon için belirlenen yaş sınırı da 20’dir. Bu yaşa gelene kadar sakalın çıkma ihtimali olduğu için, sakal ekimi yapılmaz. Ama 20 yaşını geçmiş bir erkekte da az da olsa biraz sakal olması lazım. Yok ise, yine sakal ekimi yapılması için uygun aday olacaktır.

Nerede ve Kim Tarafından Yapılır ?

Ekim için başvurulacak doktor estetik ve plastik cerrahi uzmanı olmalıdır. Başka bir hekimin doktor olsa dahi, bu işleme yapmaya ehliyeti yoktur.

Bu yüzden bu işi riske atmayıp bu işte uzmanlaşmış bir estetik cerrahi uzmanına bu işlemi yaptırmanız gerekir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi ve Sakal Ekimi Aynı Anda Uygulanır mı?

Saç ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi gibi günümüz de bir çok nakil işlemi gerçekleşmektedir. Bu yüzlerin gülmesine ciddi anlam da sebep olmaktadır.

Son dönem de uygulanan fue yöntemi ile saç ekimi gittikçe kolay ve çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bunun sebeplerin den bir tanesi de fue yönteminde hiç iz kalmaması dır. Saç ekimi yaptıran kişi bu nokta da kesinlikle saç ekimin den sonra belli olmasın istiyor bu da saç köklerin de fut yöntemin de iz kalmasını sağlamaktaydı. Fue yöntemi iz bırakma dan uygulandığı için çok tercih edilmektedir. Bir de fue yöntemin de fue motorunun ucuna takılan mikro motor iğnesi ile zaman dan da tasarruf edilmektedir.

Çok kısa sürede mikro motor sayesinde alınan saç kökleri hızlı bir şekilde saçsız bölgeye uygulanır. Bu sayede çok daha kısa süre de saç ekimi gerçekleşir. Saç ekimin de bir diğer önemli noktada sakal gibi bunların da bazı kişiler de az olmasından dolayı sorun yapabilmektedirler. Kimi sakallı kişiler de var sakalsız olmak ister, kimisi de sakallı olmak için uğraşır. Sakallı olmak isteyenler de ekim sayesinde çok kısa süre de çok iyi sonuçlar el de edilmektedir. İz olmadan çok doğal görüntüye sahip olursunuz. Ekim sonucu kısa süre de en iyi sonuçlar almak için saç ekimi merkezi veya saç ekimi hastanesini çok iyi seçmelisiniz. Çok hassas olunması gereken bir durum dur.

Ekim yapılırken de sakal ekimi yapılması kişinin saç ve sakal yoğunluğu ile alakalıdır. Sakallarınız dan alınıp tekrar sakallara ekim yapılacak ise bu mümkün olabilir fakat saç kökleri alınır da sakallara eklenmesi gerekirse bu nokta da hem saç hem sakal uygulaması yapılması mümkün değildir. İyi bir saç ekimi merkezi seçmeniz size en iyi şekil de geri dönüş sağlayacaktır.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Fiyatlar

Bazı kişiler de sakal ekimi ve bıyık ekimi gerekli olunan durumlar vardır. Erkeklerin belli bir çoğunluğu yeterince saça sakala sahiptir.

Ama bazı kısım erkekler de sonradan olma bazı kazalar sonucu sakal ve ya bıyık bölgesin de kılların dökülmesi sebebiyle açıklıklar oluşmakta dır. Bu açıklıkların da yoğun bir sakal ve bıyık için de görünümü pek hoş olmamaktadır. Sakal kısmın da kaybolan kılların sebebi ilk etapta bilinmelidir. Bazı durumlar da favori sakal ve bıyık kısımların da hiç kıl çıkmayan kişiler de olması mümkün. Ekim kısmını bu gibi durumlar da kapsamaktadır.

Bu gibi sakal, bıyık ve favori gibi yerlerin kılsız olmasın da ekim yapılmak üzere ense kısmından saç kökleri alınır ve kılsız olan sakal bıyık veya favori bölgesine ekim yapılır. Bazı kişiler de köselik diye adlandırılan doğuştan kılsız sakalsız kişilere de bu uygulama yapılmakta dır. Tabi bu sakal ve bıyık ekimin de açı oran ayarlaması çok ciddi bir iştir. Bu işlem yapılırken çok dikkatli olunması ve yüzün hatlarına orantılı sakal ve bıyık çizgisi oluşturulmalı dır. Bu işlemler kesinlikle uzman plastik cerrahlar tarafın dan yapılmalı dır. Bu işte çok uzman ve ehil olmak gereklidir. Estetik açı dan kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de bıyık da ortalama 100 kök sakal da ise ortalama 1000 kök yeterli gelmektedir.

Tabi bu durum her kişi de farklılık gösterir. Bazı durumlar da yüzün büyüklüğüne göre 1500 e kadar kök ekilebilmektedir. Bu durum da sakal ve bıyık ekimi için net bir fiyat değerlendirmesi yapmak çok yanlış olur. Saç ekimi merkezlerinde ücretsiz analiz ve ücretsiz saç muayenesi yapılmakta dır.

Bu durum da saç ekimi merkezine kısa zaman da muayene olarak en doğru fiyatı alırsınız. Sizin için verilen fiyat bir başkasına uymayacağı gibi başkasının fiyatı da size uymayabilir. Herkese yapılan uygulama farklıdır. Bir kişiye 1000 kök uygulaması gerekebilir diğer bir kişiye de 1500 gerebilir bu durum da her ikisi için de aynı fiyatı konuşmak doğru değildir.