Penis Estetiği

Home » Penis Estetiği Katagori » Penis Estetiği

Estetik ve plastik cerrahi hekimlerinin dokunarak boyuna ve kalınlığına müdahale etmek amacı ile yaptıkları ameliyatların ismine verilen addır. Penis estetiği ile penisin boyuna ve kalınlığına rahatlıkla müdahale edilebilir.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı [Video]

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Estetiği Nasıl Yapılır?

Penis estetiği ameliyatları tam teşekküllü hastane şartlarında genel anestezi uygulanarak yapılır. Penis  büyütme yani uzatma ameliyatı penis köküne yapılan Z tekniği denilen teknik uygulanarak penisin öne doğru çıkartılması sağlanır. Bu işlem sonrasında 1 – 2,5 cm arasında peniste bir büyüme sağlanır. Oran hastadan hastaya değişir.

penis estetiği nasıl yapılır

Penis kalınlaştırma ameliyatları ile vücuttan yağ alınarak, penis deri altına bu yağ dokularının transfer edilmesi ile penis kalınlığı genişletilir. Penis kalınlaştırma ameliyatları ile istenildiği kadar penis kalınlaşabilir. Ama 4 cm bu iş için ideal ölçülerdir.

Penis Büyütme Ameliyatının Riskleri

Her ameliyatta olan riskler penis estetiği ameliyatlarında da vardır. Çünkü ameliyat genel anestezi ile yapılır. Buna bağlı anesteziye alerjisi veya anesteziye bağlı komplikasyonlar olabilir. Bu anestezi verilen tüm ameliyatlarda bu risk söz konusu.

Bunun dışında ameliyatın kendisine bağlı riskleri ;

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Dikiş açılması
  • Dikiş reaksiyonu
Yukarıda sayılanlar aslında genel tüm ameliyatlarda başımıza gelebilecek durumlar. Yine kalınlaştırma ameliyatlarında yağ transferine bağlı olarak da bazı riskler mevcuttur. Bunlarda yağın istenen yerden kayması gibi bazı yağ enjeksiyonu sorunları olabilir. Ama genel olarak bunlar büyük sorunlar değil. Küçük ihtimaller ve çözümü olan durumlar.
penis büyütme ameliyatı riskleri

 His Kaybı Olur Mu

Penis estetiği sonrasında peniste his veya duyu kaybı gözlenmez. Çünkü penisin sinirlerine yapılan bir müdahale değildir. Penis köküne yapılarak penisin var olan kısmı dışarıya alınması sağlanır. Büyümeden dolayı his olayı biraz daha psikolojik olarak artmış olabilir.

penis estetiği ve erkek çaresizliği

Penis büyütme ameliyatı yapıldıktan sonra kalınlaştırma ameliyatı da yapılabilir. Bu iki ameliyat tek seferde yapılır. Aynı anda olduğu için fiyat düşer maliyetler azalabilir. En net fiyat bilgisi için iletişim bilgilerimizden Zty Sağlık danışma hattı ile iletişim kurabilirsiniz.

Cinsel İlişki Süresi

Penis estetiği ameliyatı sonrasında cinsel ilişki bir süreliğine durdurulur. 3 hafta süre ile cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Hatta elle tatmin yani dahi penise ve dikişlerine zarar verebilir. Bu yüzden 3 hafta süre ile penis sadece işemek için kullanılmalıdır.

Ameliyatın Fiyatları

Fiyatlar belirlenirken ilk kriter hastaya yapılacak ameliyat tekniğidir. Her cerrah kendi tekniğine bir maliyet biçer. Bu yüzden bu fiyatı etkileyen bir kriterdir. Bir diğer kriter ise, ameliyathane seçimidir. Ameliyathane kalitesine göre  pahalı olabilir. Bu da fiyatı ve ücreti değiştirir. Bir diğer kriter ise, iki işlemin aynı ameliyatta yapılmasıdır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Penis kalınlaştırma ameliyatında en sık yapılan yöntem yağ enjeksiyonudur. Bu yöntem geçerliliği olan ve sonuçları yüz güldüren bir yöntemdir. İşlem kısa sürer ve yan etkisi olmayan efektif bir işlemdir.

Yapılan işlem yine hastadan başka kısımlardan alınan yağların penis bölgesine transferi işlemidir. Vücuttan alından yağlar bazı işlemlere mağruz kalacaktır. Bu işlemler sonrasında da penis bölgesine orantılı olarak enjekte edilerek ameliyat tamamlanır. Cerrahi teknikler uygulanır. Penis boyu olmak üzere küçük penise sahip her erkek için uygulanmaktadır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

İşlem Ne Kadar Kalıcıdır ?

Transfer edilen yağların bir kısmı ilk 6 aydan sonra eriyecektir. Bu beklenen doğal bir süreçtir. Bu süreç sonrasında penis kalınlığından bir miktar inme meydana gelir. Biz bu erimeyi bildiğimiz için transfer edilen yağ miktarını normalden biraz fazla yaparız ki erime sonrasında aslında istediğimiz netice elde edilsin.

Penis bölgesinde transfer sonrasında kalan yağlar ömür botu kalıcıdır. Yani bu işlemi tekrar tekrar yapmak gerekmez. Bir kere yapılması kesin ve kalıcı netice almak için yeterli olacaktır. Ama hastanın kişisel tercihlerine göre 6 ay sonra bir miktar daha yağ transferi yapılması istenebilir. Böyle bir durumda işlem tekrarlanabilir.

Penis bölgesine transfer edilen yağlar vücuttan liposuction yöntemi ile alınır. Bu işlem ameliyat izi bırakmayan bir işlemdir. Vücudun hangi bölgesinden yağ alınacağına da muayene sonrası karar verilir. Ona göre bir bölge seçilerek işlem yapılır.

İşlem Ne Kadar Kalıcıdır

Penis Kalınlaştırma İşleminin Yan Etkileri Var mı ? 

Penis kalınlaştıma işleminde erkeğin kendi yağları bu iş için kullanılır. Bu yüzden yabancı bir cisim vücuda girmeyeceği için yan etkisi gözlenmez. İşlemde bu zamana kadar kanıtlanan bir yan etki gözlenmemektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

Penis kalınlaştırma ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Bu yüzden bu ameliyat esnasında hasta tamamen uyumaz. Ama işlem yapılan bölgede bir ağrı veya sızı da hissetmez. Bu yüzden ameliyat konforlu bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında bir kaç saat hasta dinlendikten sonra evine dönebilir. Ortalama olarak da bir ay süre ile cinsel ilişkiye girmemesi gerekir. Bu perhiz sonrası normal cinsel yaşantısına geri dönebilir.

Penis Kalınlaştırma İşleminin Yan Etkileri Var Mı

Neden Penis Kalınlaştırma İhtiyacı Duyulur ? 

Bu sorunun cevabı aslında birazda psikolojik etkenlerden kaynaklanır. Çünkü kişi kendini kötü hissediyorsa bu işlemi yaptırabilir. Bu işlem sonrasında kendini daha öz güvenli hissediyorsa da bu işlemi rahatlıkla yapabilir. Ayrıca gerçekten kalın olmayan bir penis cinsel ilişki esnasında partnerine de sıkıntı verebilir.

Penis boyunun uzun olması orgazma olmada çok etkili değildir. Ama zevk eşiği penis kalınlığına bağlı diyebiliriz. Yani uzun olmasından sa kalın ama kısa olması cinsel ilişki açısından daha önemlidir diyebiliriz.

Penis Kalınlaştırma İşlemi Testislere Zarar Verir mi ? 

Transfer edilen yağlar akışkan değildir. Bu yüzden penis üstünden testislere gitmesi olası değil. Bu bir söylendi olmakla beraber aslı da yoktur.

Penis Kalınlaştırıcı İlaçlar ve Doğal yöntemler

Bu konuda çeşitli ilaçlar aktarlarda satılan bitkisel ürünler mevcut. Ama ben ciddi manada bir fayda veren ile tanışmadım. Biz bu sorunun ameliyat ile kesin ve kalıcı bir şekilde çözüleceğini düşünüyoruz.

Penis Dolgusu ve Penis Yağ Enjeksiyonu

Penis Dolgusu Nedir?

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında penisi kalınlaştırmak üzere kullanılan 2 yöntemden biridir. Kimyasal hazır dolguları penis deri altına enjekte edilerek peniste kalınlaşma sağlanabilir. Aynı zamanda hastanın kendi yağından bir miktar yağ ve yağ dokusu alınarak yine penis içerisine enjekte edilerek penis kalınlaşabilir.

Penis dolgusu nedir

Penis Kalınlaştırma ile Kaç cm Kalınlık Olur?

Penis kalınlaştırma, uzatma ameliyatları gibi sınırlı ölçüde bir büyüme ile sınırlı değil. Kalınlaştırma da bir sınır yok. Ama estetik olarak penisin uzunluğuna göre bir kalınlık olmasına dikkat etmek gerekir. Bu yüzden ortalama olarak 4 cm lik bir kalınlık ideal olarak kabul edilmektedir. Penis büyütme ameliyatlarında ise en çok 2,5 cm lik bir uzaman meydana gelebilir.

Penise Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Penis bölgesine yapılan tüm operasyonlar hastane koşullarında yapılmaktadır. Yani genel anestezi ile yapılır. Hastane ortamında yapılan bu işlem sonrasında penis bölgesine vücuttan alınan veya yapay dolgular ile penis kalınlaştırılır.

Penise yağ enjeksiyonu nasıl yapılır

Enjekte edilen yağların bir kısmı eriyecektir. Bu yüzden bu öngörülerek elde edilmek istenen kalınlığı yakalamak için fazla fazla enjeksiyon yapılır. Ameliyat sonrasında ağrı sızı olmaz. İşlemede bir problem gözlenmez. Bir gün süre ile hastane de kalmak icap edebilir. Eğer gerekmez ise aynı gün taburcu olunabilir.

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında bir kaç gün sonra bir kontrol edilmesi gerekir. 3 hafta süre ile cinsel ilişki yapılmaması gerekir. Bunun  yanında elle mastürbasyon bile yapmamak lazımdır. Bölgenin daha hızlı iyileşmesi için bu gereklidir.

Penise Yağ Enjeksiyonu Sonrası Yağların Kayması

Penis bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu eğer uzman ellerde yapılmış ise, asla başka alanlara kayma yapmaz. Çünkü doğru enjeksiyon ile orantılı penis kalınlaştırma sağlanabilir. Doktor seçimi yapılırken bu kriteri de düşünmenize gerekir. İşinde uzmana hekimler tercih edilmelidir.

Kombine penis estetiği

Kısacası penis estetiğinde kalınlaştırma büyütme ameliyatı ile kombine edilebilir. Aynı ameliyat içerisinde bu iki ameliyata ek olarak karın liposuction yaparak bu 3 ameliyat tek ameliyatta birleştirilerek kombine olarak yapılabilir.

Penis Dolgusu Hangisi Olmalı?

Penis dolgusu işleminde 2 tercih var. Birincisi hastanın kendi doğal yağının kullanılmasıdır. Bir diğeri ise,  kimyasal dolgu malzemeleridir. İkisi de aslında iş görür. Ama biz tercih olarak hastanın kendi yağından alınarak penis bölgesine transfer işlemini tercih ediyoruz. En azından vücudun içerisinden bir madde olması daha iç rahatlatıcı.

Merak Edilenler ve Sorular

Soru: Penis Nasıl Büyütülür?

Cevap:
Penis büyütme iki şekilde yapılmaktadır. Penisi Uzatma ve Penisi Kalınlaştırma

Soru: Penis Uzatma Nedir?

Cevap:
Leğen kemiğine yapışık olan penis gövdesinin 2-3 cm ayrılması işlemidir.

Soru: Penis Kalınlaştırma Nedir?

Cevap:
Liposuction yöntemi ile alınan yağların penisin gövde kısmına enjekte edilmesidir.

Soru: Penisim Kaç Cm Uzayabilir?

Cevap:
Penis ameliyatı ile penis 2-4 cm arası uzayabilir. Bu uzama kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu sebeple ameliyat öncesinde ortalama 2,5 cm uzatılacağı söylenmektedir. Ameliyat sonrasında bu rakam 3 cm ya da 3,5 cm de olabilir.

Soru: Penisim Kaç Cm Kalınlaşır?

Cevap:
Penisin boyutu ile alakalı olan bir durumdur. Penisin gövde kısmı büyükse daha fazla yağ enjekte edilir. Penisin doğal görüntüsünü bozmayacak şekilde 4cm kadar rahatlıkla kalınlaştırılır.

Soru: Ameliyat İçin Penisin Kaç Cm Olması Gereklidir?

Cevap:
Şu cm den aşağısı ise ameliyat olman gereklidir diye bir şey söylenmesi mümkün değildir. Bu hastanın seçimidir.

Soru: Ereksiyon Halindeki Penis Boyutu Normalde Nedir?

Cevap:
Londra’daki Kings College’in Uluslararası Üroloji dergisinin yaptığı araştırmalar sonucunda ereksiyon yani kalkık halde bulunan penisin boyutu ortalama 13 cm olmalıdır.

Soru: Ereksiyon Halindeki Penis Kalınlığı Normalde Nedir?

Cevap:
Yapılan araştırmalara göre ereksiyon yani kalkık halde bulunan penisin kalınlığı ortalama 11-12 arasında olmalıdır.

Soru: İnik ya da Sarkık Haldeki Penisin Boyu ve Kalınlığı Ortalama Ne Olmalıdır?

Cevap:
Londra’daki Kings College’in Uluslararası Üroloji Dergisinin yaptığı açıklamada penisin normal halindeki boyutu 9-10 cm, kalınlığı ise yine 8,5-9,5 cm arasında olmalıdır.

Soru: Penis Büyütme Ameliyatlarında Penise Bir şey Mi Ekleyerek Büyütüyorsunuz?

Cevap:
Hayır. Penise her hangi bir cisim ya da mutluluk çubuğu tarzında bir parça eklenmez. Gövde içerisinde kalan penis dışarı çıkarılır.

Soru: Penis Boyutu Normal Olan Bir Kişi Penisini Büyütmesinde Sakınca Var mı?

Cevap:
Kesinlikle yok. Penisi ortalamanın üstünde olan birçok kişi bu ameliyatı yaptırmaktadır.

Soru: Penisim Zarar Görür mü?

Cevap:
Penise hiçbir zararı yoktur. Önceki fonksiyonlarını yine eskisi gibi yerine getirir.

Soru: Ameliyattan Sonra Ereksiyon Problemi Yaşar mıyım?

Cevap:
Bu ameliyat ereksiyon problemine ne çözümdür ne de ereksiyon problemi yaratır. İşleviniz de hiçbir değişiklik olmaz.

Soru: Haz ve Zevk Almamda Değişiklik Olur mu?

Cevap:
Haz ve zevk alınan kısım penisin baş kısmındaki uyarılar sayesinde oluşmaktadır. Bu ameliyatta penisin baş kısmına zaten dokunulmaz. Bu sebeple ne hazzınız azalacak ne de aldığınız zevkte azalma olacaktır.

Soru: Partnerim Ameliyat Olduğumu Anlar mı?

Cevap:
Daha önce cinsel birlikteliğiniz birkaç defadan fazla olduysa anlayabilir.

Soru: Partnerim Ameliyattan Sonra Cinsel İlişkiden Daha Çok Zevk Alır mı?

Cevap:
Evet haz ve zevk alımında artış olacaktır.

Soru: Penisim de Dikiş İzi Belli Olur mu?

Cevap:
Penis derisi zaten esnek bir yapıta sahiptir. Penisin alt kısmına atılan dikiş zaten görünmediği gibi yapısı itibariyle dikişler belli olmamaktadır.

Soru: Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Cevap:
Penis büyütme ameliyatı yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Soru: Penis Büyütme Ameliyatı Bayıltılarak mı Yapılıyor?

Cevap:
Penis büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Hasta tamamen uyku hallinde dir.

Soru: Penis Büyütme Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Cevap:
Penis büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapıldığı için hiçbir acı sızı hissedilmez.

Soru: Ameliyattan Sonra Ağrılarım Olur mu?

Cevap:
Ameliyattan sonra özellikle yağ alınan karın bölgelerinde hafifte olsa ağrılarınız olabilir. Bu hafif dereceli ağrılarınız doktorunuzun vereceği ağrı kesicilerle atlatılır.

Soru: Hastanede Kaç Gece Kalmalıyım?

Cevap:
Bir gece hastanede kalmanız önerilir. Bu hem kontrol altında kalmanız hem de geceyi daha konforlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Soru: Ne Zaman Taburcu Olurum?

Cevap:
Ameliyattan sonraki gün doktorunuz sizi görecek ve aynı gün taburcu gerçekleştirilecektir.

Soru: Pansuman İçin Ne Zaman Gelmeliyim?

Cevap:
Taburcu olduktan bir gün sonra pansuman için tekrar geleceksiniz.

Soru: Ne Zaman Banyo Yapabilirim?

Cevap:
Sargılar alındıktan ve pansumanınız yapıldıktan sonra banyonuzu yapabilirsiniz.

Soru: Havuza ve Denize Girmemde Sakınca Var mı?

Cevap:
Enfeksiyon riskini en aza indirmek sebebiyle ameliyattan ancak 3 hafta sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

Soru: Taburcu Olduğum Gün Araba Kullanabilir miyim?

Cevap:
Kısa mesafeli kullanmanızda problem olmaz. Yinede refakatçinin kullanması yada ticari bir araçla gidilmesi önerilir.

Soru: Cinsel İlişkiye Girmemde Sakınca Var mı?

Cevap:
Ameliyattan sonraki 6 hafta süresince cinsel ilişkiye girilmez.

Soru:  Mastürbasyon Yapabilir miyim?

Cevap:
Ameliyattan sonraki 6 hafta süresince mastürbasyon yapılmaz.

Soru: Spor Yapabilir miyim?

Cevap:
Dikişler için ağır yük kaldırılmaması gereklidir. 3 hafta ağır spordan kaçının. Yürüyüş yapabilirsiniz.

Soru: Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Cevap:
Ameliyattan iki gün sonra işiniz masa başı ise iş başı yapabilirsiniz. Ağır işte çalışıyorsanız bu süreyi uzatmalısınız.

Soru: Penis Uzatma Ameliyatı Tekrar Yapılır mı?

Cevap:
Penis uzatma ameliyatı tekrar yapılmaz.

Soru: Penis Tekrar Kalınlaşır mı?

Cevap:
Penis kalınlaştırma işlemi tekrarlanabilir bir işlemdir.

Soru: Penis Kalınlığı Tekrar Eski Haline Döner mi?

Cevap:
Penise enjekte edilen yağın belli bir oranda erimesi mümkündür. Özellikle sigara içenlerde bu oran %70 tir. Penise enjekte edilen yağın %30 u kalıcı olarak peniste kalacaktır. Bu sebeple bir yıl sonra tekrar yapılacak kalınlaştırma işlemi ile peniste kalan yağ oranı %60 lara çıkar.

Soru: Ameliyatsız Penisimi Büyütebilir miyim?

Cevap:
Ameliyatsız penisi büyütmem mümkün olmayabilir.

Soru: Penis Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Cevap:
Penis 15 ile 18 yaşına kadar uzama gösterir.

penis estetiği nedir