Mini Karın Germe Ameliyatı

Home » Karın Germe » Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini karın germe ameliyatı ve karın germe ameliyatı; göbek estetiği ve karın estetiği ameliyatları içinde en çok tercih edilen ameliyat türüdür. Genellikle kadınlara yapılan bir ameliyat olarak bilinse de erkeklere de yapılmaktadır. Aşırı kilo alımı, karın bölgesinde meydana gelen deformasyonlar, karın ve göbek bölgesindeki sarkma ve gevşemeler sonucu; karın germe ameliyatı yapılmaktadır.  Karın germe ameliyatı hakkında bilgi almak için linkimize tıklayabilirsiniz.

Video Anlatım

Her insanın vücut yapısı bir olmadığı gibi yağlanma ve göbek bölgesinde oluşan sarkıklık miktarı da kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu farklılıklar doğrultusunda karın germe ameliyatı; Tüm Karın Germe Ameliyatı ve Mini Karın Germe Ameliyatı olarak ikiye ayrılmıştır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın duvarında oluşan yağlanmanın ve deri sarkıklığının doktorun kontrolü sonucunda az görülmesi durumlarında hastaya önerilir. Göbek deliğinin alt kısmında kalan yağların ve deri sarkıklığının alınması işlemine denir.

Kimler İçin Uygundur?

Bu ameliyat birçok kişiye rahatlıkla yapılabilir. Ancak istatistiklere baktığımızda daha çok doğum yapmış bayanların karın bölgesinde oluşan yağ ve deri sarkıklığı şikâyetleri ile başvurduğu gözlemlenmektedir. Bunun dışında yüksek dozajlı egzersizlerin fayda etmediği göbek altı yağ ve deri fazlalıkların giderilmesinde de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Ameliyat İçin Kime Gitmeliyim?

Karın germe için Plastik Cerrahi Hekimine gidebilirsiniz. Estetik cerrah seçimi bu ameliyatlar için çok önemlidir. Beklentilerinizi iyi anlamalıdır. Bu bağlamda ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorunuzu seçmenizde birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekebilir.

-Ameliyatı ne sıklıkla yapmaktadır?
-Bu konudaki deneyimi ve tecrübesi nedir?
-Hasta yorumları okunmalıdır.
-Ameliyat ettiği diğer hastaların tavsiye ve önerileri var mıdır?
-Karın Germe Ameliyatını hangi hastanelerde yapmaktadır?
-Konuyla alakalı yazı ve makalesi var mıdır?

Bunların dışında ameliyat ettiği diğer hastalarının öncesi ve sonrası görüntüleri inceleyebilirsiniz. Karın Germe Ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarını  linki tıklayarak isteyebilirsiniz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir

Nasıl Yapılır?

Ameliyat, karın bölgesine sezaryen büyüklüğünde bir kesi açılarak  gerçekleştirilir. Öncelikle bu bölgedeki yağ fazlalıkları liposuction ile alınır. Gevşek karın kasları birbirine dikilir. Yağ alımı gerçekleştirildikten sonra karın bölgesi öngörülen plan doğrultusunda gerdirilerek kesi iç çamaşırı altında kalacak şekilde kapatılır.

Ameliyat Öncesi Kilo Vermeli miyim?

Ameliyat sonrası aşırı kilolar iyileşme sürecini geciktirir. Obezite hastalarının ameliyat öncesi kilolarını azaltmaları tavsiye edilir.

Ameliyat Tamamen Uyutularak mı Yapılıyor?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hasta uyku halindedir ve hiçbir şey hissetmez.

Ameliyat Kaç Saat Sürüyor?

Mini karın germe ameliyatı ortalama 1-2 saat sürebilmektedir.

Ameliyattan Sonra Ağrı Olur mu?

Ameliyat sonrasında şiddetli ağrılar yaşanmaz. Doktorunuzun size önereceği ağrı kesici ilaçları kullanarak bu süreci sıkıntısız geçirebilirsiniz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur

Dikiş İzi Kalır mı?

Kendiliğinden eriyen dikiş iplikleri kullanılmaktadır. Ne ameliyatı olursa olsun kesi atılan yerde iz kalabilir. Kesi iç çamaşırınızı altında kalacağı için saklanmış olur. Zaman içerisinde dikiş izleri pembeleşir ve dokuyla bütünleşir.

Ne Zaman Taburcu Olabilirim?

Bu tamamen doktorunuzun kararıdır. Kimi zaman aynı gün kimi zaman bir gece kalmanızı önerebilir.

Ne Zaman Banyo Yapabilirim?

Ameliyattan sonra ki 24 saat sonrası banyonuzu yapabilirsiniz.

Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Üç gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Masa başı işi olanlar için sıkıntı olmayabilir fakat güç gerektiren mesleklerde bu süre uzatılabilir. Bu süreçte ağır yük kaldırılmamalıdır.

Mini Karın Germe Ameliyatı için Kime Gitmeliyim

Ne Zaman Spor Yapabilirim?

Üç hafta sonra hafif spor yapabilirsiniz. Yedi hafta sonra normal sporunuzu yapabilirsiniz.

Ne Zaman Denize ve Havuza Girebilirim?

Ameliyattan üç hafta sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

Mini Karın Germe Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Karın bölgesindeki yağ oranına ve deri sarkıklığının oranına göre değişebilir. Bunun dışında doktorun tecrübesi ve ameliyatın yapılacağı hastane, ameliyatın fiyatını belirleyen faktörlerin başında gelmektedir. Detaylı bilgi için 05466415454 nolu bilgi hattımızı arayabilir ya da whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.