Meme Ucu Estetiği

Home » Göğüs Estetiği » Meme Ucu Estetiği

Meme ucu estetiği; adında da anlaşılacağı gibi meme ucunda ki sorunları gidermek için yapılır. Meme ucunda çökme veya asimetri bozukluğu en çok karşılaşılan meme ucu estetiği türlerindendir.

göğüs ucu ameliyatı fiyatları

Meme ucu estetiği genellikle meme büyütme veya küçültme ameliyatları ile birlikte yapılır. Bu büyük ameliyatlar yapılırken en son meme ucunda da bir sorun varsa yapılan ameliyatın asimetrisine uygun düzeltmeler yapılır. Meme ucu genelde içeriye kaçmış olarak rahatsızlık fark edilir. 

Bu estetik nasıl yapılıyor derseniz içeriye kaçmış meme ucu kendisini içeride tutan süt kanalları ve meme ucunu tutan dokuları bir anlamda serbest bırakarak meme başının dışarıya çıkması sağlanır. İşlem çok basittir. Ve meme başı ameliyatı genelde ameliyatsız yöntemlerle çözülebilir.

göğüs ucu çökmesi

Ameliyatsız meme ucu estetiği; genelde bebeği olan hastalarda bebeğin emmesini sağlamak veya süt sağma makineleri ile de memenin dışarıya çıkması sağlanabilir. Bunun dışında piyasada kullanılan malzemeleri çok dikkat ederek ve araştırarak seçmenizi tavsiye ediyorum.

Meme ucu estetiği sonrası ; Bu ameliyat genelde lokal anestezi ile yapılır. Bu ameliyat sonrasında kişi aynı gün iş hayatına geri dönebilir. Ameliyat acısız ve sonrasında ağrısız geçer. 

Ameliyat sonrasında tavsiyelerimizin en başında sporcu sütyeni takmaları gelir. Hem meme ucunu deforme etmez hemde kişinin daha rahat olması sağlanır. Bu estetik ameliyatlarında herhangi bir yaş sınırı yoktur. meme gelişimini tamamlamış bir kişi bu ameliyatı olabilir.

gogus ucunu çıkarıya alma

Meme Ucu Estetiği Fiyatları 

Sağlık bakanlığınca meme estetiği ile ilgili fiyat bilgisi vermemiz yasak olduğundan makalemizde herhangi bir fiyat belirtemiyoruz. Ortalama fiyat bilgisi almak için mail veya telefon net bir fiyat içinse muayeneye gelmeniz gerekmektedir.