Göğüs Estetiği

Home » Göğüs Estetiği » Meme Estetiği

Merhaba ;

Göğüs estetiği ameliyatı Türkiye de burun estetiği ameliyatından sonra en sık yapılan estetik ameliyat. Kadınlar seçici. Her zaman en iyisini ister. Bu yüzden bu alan çok gelişmiş ve artık günümüzde estetik cerrahların çok zorlanmadan yaptıkları bir ameliyat. Bizde bu makalemizde göğüs estetiği ameliyatları hakkında tüm bilgileri vermeye çalışacağız. Aşağıda bulunan mini menüden seçim yapabilirsiniz.

İyi okumalar!

Yazar
Zty İçerik grubu

Göğüs estetiği fiyatları

Konuya fiyatlardan başladık. Çünkü bize gelen soruların en başında fiyat geliyor. Burada fiyatı aslında siz belirliyorsunuz. Büyütme mi küçültme mi yoksa dikleştirme ameliyatı mı yapılacak bunun belirlenmesi gerekiyor. Bu sorunun cevabı da sizde. WhatsApp dan veya mail ortamında bu sorunun cevabını bize ilettiğinizde fiyat bilgisi nedir rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bazı kişiye özel rahatsızlıklarda muayene veya bir kaç açıdan çekilmiş fotoğraf gerekebilir. ( tek göğüslü olma, ciddi asimetrik bozukluk veya sıfıra yakın göğüs boyutu, memede tümör gibi… )

Türkiye’nin fiyat konusunda avantajı

Artık tüm dünya dan ülkemize estetik ameliyatlar için gelen bir çok hastamız var. Bunların gelme nedenlerinin en başında kaliteli hizmet ve doktor kalitesi geliyor. Birde avrupa şartlarına göre fiyat avantajı. 5 \ 1 fiyatına İstanbul da ameliyat olmak mümkün.

Türkiye’nin avantaj sağladığı konular ; 

 • Fiyat avantajı
 • Hastanelerin üst düzey kalitede olması
 • El pratikliği gelişmiş cerrahlar
 • Karşılama ve transfer hizmetlerinin gelişmesi
 • Yabancı dil hizmeti verilmesi

Yapılan işlemler;

Doğal Görünümlü Göğüs Estetiği

Devlet hastanelerinde göğüs estetiği

Göğüs estetiği ameliyatını devlet hastanelerinin yapmadığını biliyoruz. Ama travma sonucu yaralanma doku kaybı gibi hasar olan ve mutlak düzeltme gerektiren ameliyatları yaptığını biliyoruz. Bir meme küçültme veya büyütme ameliyatı özelde aslında zevk için yaşamsal gerekliliği olmadığı için karşılamadığını biliyoruz. Tabi ki araştırma gerektiriyor. Sizde bu işi bedava yapan bir merkez biliyorsanız bildirmenizi isteriz.

Ssk veya sgk göğüs estetiğinin karşılar mı

Sık sorulardan biri daha. Ssk var ameliyat ne kadar ? Maalesef bu tarz soruların cevabı ssk, devlet veya sgk karşılamaz maalesef. Ne kliniğimizde nede özel kliniklerin tümünde devlet sigortası ile bu ameliyatı olamazsınız. Sebep ise, devletin bu ameliyatı tedavi veya zaruri ihtiyaç kategorisinde görmemesidir. Bu yüzden tüm estetik fiyatları ücretli fiyatlar üzerinden tahsil edilir.

Göğüs estetiği nasıl yapılır

Hangi çeşit olursa olsun hastane ortamında yapılır. Bir gün süre ile hastane de kalmanız gerekir. Genel anestezi ile tam teşekküllü bir hastane de yapılması gerekir. Ameliyatı yapan doktorun estetik ve plastik cerrahi uzmanı olması gerekir. Şimdi kısaca öncesinde ve sonrasında olanları listeleyelim.

Öncesi

 • Ameliyat günü gecesi hiç bir şey yemeyip içilmemesi gerekiyor. (24 den sonra)
 • Ameliyattan bir saat önce hastane de olmak gerekiyor. Kan testleri yapılması için
 • Kronik rahatsızlığınız veya sürekli kullandığınız ilaç varsa bildirilmesi
 • Ameliyat öncesi çizimler ve olası sonuçların belirlenmesi

Sonrası

 • Bir gece mutlak hastanede kalma
 • Ameliyat sonrası ilaçların düzenli kullanılması
 • 3-4 gün sonra klinik kontrolü
 • Ameliyatlı bölgenin travmalardan korunması

Meme Estetiği Fiyatları

Randevu alsam kaç gün sonra ameliyat olabilir

Eğer İstanbul dışından geliyorsanız uzaktan bir form doldurulması istenir. Kronik bir hastalığınız veya sürekli kullandığınız bir ilaç yoksa bize ulaştıktan 1-3 gün içinde ameliyat olabilirsiniz. Bazen sıkışıklık olan ve yoğunluk olan zamanlarda bu süre az da olsa aşılabilir ama bu genelde olmayan kısıtlı günlerde yaşanan zorluklardır. Plastik cerrahi kadromuz geniş olduğu için ameliyat günü verme de sıkıntı pek yaşanmaz.

Meme estetiği için bir yaş kısıtlaması var mı

Göğüs estetiği için yaş kısıtlaması var. 18 yaş altı hastalar anne ve baba onayı olmadan ameliyat yapılamaz. 18 yaş altı kızlarımızda ergenlik dönemini tamamlamış olmalı. Aşırı büyük sendromu veya hiç göğüs olmaması sorunları nedeni ile ameliyatlar yapılmaktadır.

Meme (Göğüs) Silikonları fark Edilir mi

Göğüs estetiği emzirmeye engel mi 

Hamilelik süreci göğüs estetiği olmanıza engel değil. Bebek emzirmeyi engellemez. Süt kanalları bebeğinizi besler. Ne büyütme nede küçültme ameliyatlarında süt kanallarına dokunulmaz. Yani usta bir plastik cerrah süt kanallarına zarar vermez.

Önemli Tavsiye

Eğer büyük ölçülerde göğüslere sahipseniz, doğum sonrası küçültme ameliyatı olmanızı tavsiye deriz. Çünkü emzirme sürecinde meme de sarkma tekrar gözlemlenebilir. Bu yüzden beklemek size fayda sağlayabilir.

Doğum Öncesi mi Sonrasında mı Göğüs Estetiği

Göğüs istenilen ölçülerde yapılabilir

Bu sorunun teknik olarak cevabı evet. Ama biz bazı uyarılar yine yaparız. Beden ölçüsüne göre meme ölçüsü tavsiyelerinde bulunabiliriz. Bazen çok küçük göğsü olan kadınlar çok büyük ölçüler isteyebilir. Bu da doğal bir durum. Çünkü sıkılmış küçük olmasından ve büyük isteyebilir. Aynısı tam tersi içinde geçerli. Ama hastamız yine kendi istediğini yaptırmakta özgürdür.

Kombine göğüs estetiği

Göğüs şekillendirme yapılırken bazen iki veya üç ameliyat aynı anda yapılabilir. Küçültme operasyonu ile dikleştirme yapılabilir. Ve hatta areola dediğimiz memenin kahve rengi kısmı da aynı anda küçültülebilir. Büyütme ameliyatları da yine dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

Areola nedir 

Areola dediğimiz bölge, memenin kahve rengi olan kısmıdır. Bu kısım bazı hastalarda meme büyük olmasa bile çok büyük olabilir. Bu da kısa bir estetik işlem ile küçültülür. Kısa basit ve sonuçları oldukça başarılıdır. Estetik açıdan kötü görünümü ortadan kaldırma için yapılır. Genelde eşlerin istekleri yapılır.

Areola küçültme ameliyatı fiyatları

Bu büyük bir meme ameliyatı gibi ücreti yüksek olan bir işlem değil. Lokal anestezi ile aynı gün taburcu olunarak yapılabilir. Bu yüzden ücreti makul seviyelerde gezer.

Göğüs estetiği olanlar

Göğüs estetiği yaptıranlar genelde çok memnun ayrılırlar. Çünkü bariz ve net bir şekilde küçültme ve büyütme olacağı için hasta yüksek oranda istediğini alır. Bize olan geri dönüşlerde çok yüksek oranda olumlu geri dönüş alıyoruz. Çünkü hem basit geçen bir operasyon hemde kısa ağrısız sızısız bir ameliyat. Daha önce ameliyat olanlar hastalarda fikir alınabilir. Veya sitemiz üzerinden öncesi sonrası foto sayfasını ziyaret ederek form doldurabilirsiniz. Bu sayede mail adresinize daha önce ameliyat olan hastaların fotoğrafları size gönderilir. Sizde buna istinaden bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Θ Göğüs estetiği Hakkında videolar

Okumaktan sıkılırım doktor anlatsa ben dinlesem olmaz mı diyen okuyucularımız için Youtube oynatma listemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Göğüs estetiği oynatma listesi

Erkeklerde göğüs estetiği

Şaşırmayın lütfen bazı erkeklerde kadınlardan daha büyük göğüs olabiliyor. Bu öztorejen hormonunun yüksek olması durumu. Erkekler bu sorundan çok şikayetçi. Erkeklerde meme büyümesi ” jinekomasti ” sayfamızı ziyaret ederiz bu konu hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.