Lipomatik Yağ Aldırma

Home » Liposuction » Lipomatik » Lipomatik ile Yağ Alma

Lipomatik ile yağ aldırma klasik yönteme göre yağ seçme özelliği ve operasyon süresini kısaltması nedeni ile tercih edilmektedir. Ayrıca doktorun sarf ettiği eforu da hatırı sayılır şekilde azaltmaktadır. Popüler bir yöntemdir. Yine hastane de yine genel anestezi altında yapılır ve ağrı sızının az olması ve kanama olasılığını düşürmesi nedeni ile öne çıkmıştır.

Lipomatik Nedir ? 

Lipomatik,  liposuction yağ aldırma yöntemine bir alternatif yöntemdir. Klasik yöntem ile 2 temel farkı vardır. Birincisi vücuda fayda vermeyen yağları seçebilmesidir. Bu sayede işe yarar yağların vücutta kalması sayılabilir. Bir diğeri ise doktor ameliyatı yaparken kol çalışması yapmasına gerek bıraktırmaz. Cihaz kendi alır yağı doktor kol kası çalışmasına gerek kalmaz. 🙂 Bu fayda doktoru için daha çok geçerlidir. Lipomatik fiyatları da bu yüzden normal yönteme göre biraz daha fazladır. Her durumda lipomatik olmayabilir. Doktor kontrolü gerektirir.

Eğer Klasik Liposuction ile ilgili bilgiye ihtiyacınız var ise, lütfen linkimize tıklayınız. Eğer lipomatik hakkında bilgi almaya devam etmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

İyi okumalar!

Lipomatik ve Liposuction Farkı [Video]

Lipomatik ve Liposuction Farkı

Lipomatik Avantajları ve Dezavantajları [Video]

Lipomatik Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

 • Kol kası ile yapılan klasik liposuction yöntemi gibi yorucu değildir.
 • Cihaz yağ çekme işlemini kendi yapar. Bu yüzden ameliyat uzun sürmez.
 • Yağların vücutta seçilerek alınır.
 • İnce bölgelerde daha ince ayar yapılması gereken alanalar da ince çalışmanıza izin verir.
 • Çıkan yağlar vücut için gereksiz olan yağlar olacaktır ve başka bir işlem için kullanılmaz.

Dezavantajları

 • İlk önce cihaz ile yapılan bu yağ alma işlemi sırasında alınan yağlar başka bir bölgeye transfer edilemez.
 • Yağlar neredeyse su haline geldiği için transfer edilse bile vücut bunu yabancı cisim olarak algılayacaktır.
 • Günümüzde alınan yağlar popo bacak ve dolgunluk vermek için vücudun bir çok bölgesine transfer edilmektedir. Bu işlem sonrasında bu transfer işlemi yapılamaz.
 • Ayrıca işlem sonrasında iyileşme süresi de klasik yönteme göre biraz uzayabilir. Hekimin yağı fazla alması durumunda klasik yöntemde tekrar geri koymak mümkündür. Ancak lipomatik işlemi ile bu mümkün olmayacaktır. Bu yüzden uzman ellerde çalışılması sonra derece önemlidir.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

İşlem hastane ortamında çıkarılacak yağ miktarına göre genel, lokal anestezi ya da hafif sedasyon ile yapılır. Dikişsiz olan bu operasyonda ağrı, sızı olma ihtimali düşüktür. Ameliyat sonrası  hasta aynı gün taburcu olabilir. Taburcu olduktan sonra lipomatik ile yağ alınan bölgenin sıkılaşması için ortalama 1 ay korse kullanımı gerekir.

Lipomatik

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik ve liposculpture fiyatlarını belirlemede fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Bu uygulama ile yağ alınacak bölgedeki yağ miktarı, ameliyatın hangi hastanede yapılacağı gibi bir çok faktör ücreti belirlemede etkilidir.

Yağ alınacak bölgelerin belirlenmesi : Vücudun hangi bölgesinden yağ alınacak bizim için bilinmez. Ameliyat öncesi muayene olma şansınız da yoksa önden resim alarak ameliyat şekillenebilir ve fiyat ortalama olarak belirlenebilir. Fiyatlar yağ alınacak bölgenin belirlenmesi ile tam olarak şekillenir. İnternet sitemiz üzerinden fotoğraf gönderip fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bknz. ” Foto gönder fiyat al

Lipomatik Nasıl Uygulanır - zty sağlık

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lipomatik klasik yöntem ile yapılan vücudun her bölgesine uygulanabilir. Bazı hastalarda ise bu yöntemin mi yoksa klasik yöntemin mi yapılacağı değişkenlik gösterebilir.

 • karın bölgesi
 • bacak bölgesi
 • popo bölgesi
 • Meme Bölgesi

Lipomatik mi Vaser mi?

İkisininde kendine göre veya vücut durumuna göre artıları ve eksileri vardır. Alınan yağlar kullanılması söz konusu ise lipomatik kullanılmaz. Diğer aşırı yağ çıkacak hastalarda lipomatik kullanılması daha uygun olabilir. Yağ aldırma işlemleri için vaser lipoliz işlemi de önerilmektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için ” Vaser liposuction ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaç Kilo Verilir?

Cihazla veya klasik liposuction ile alınacak yağ miktarı bellidir. Bu miktar ortalama olarak 4-5 lt kadar. Bunun üstünde kan değerleri çok düzgün hastalarda veya vücudu buna izin verileceği düşünülen vakalar da bir miktar daha üstüne çıkılabilir. Ama böyle bir durum yok ise, üstüne çıkma tehlikeli bir işlem olacaktır. Çünkü vücuttan alınan yüksek miktarda yağ, sizin dengenizi bozabilir. İstenmeyen neticeler ile karşılaşabilirsiniz. Yağ aldırma işleminin kilo verme ameliyat olmadığını bilin. Sadece vücut şekillendirmek için yapılır.

İstanbul da lipomatik fiyatları ve avantajları

İstanbul da yaşamayan hastalarımız için bazı prosedürler uygulanır. Türkiye ye ne zaman gelinmeli ne kadar Türkiye de kalınmalı bunların hepsinin hesabı ve planı önceden yapılması gerekiyor. Çünkü uçak biletleri gidiş – dönüş alınıyor. Tam planlama ile tam zamanında İstanbul da işinizin bitirip ülkenize veya memleketinize dönmeniz gerekiyor. Bu konu hakkında detaylı bilgi için danışmanımıza WhatsApp üzerinden yazabilir planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye nin fiyat avantajı

Avrupa ve Amerika fiyatlarına göre ülkemizde lipomatik ameliyatı çok daha makul ölçülerde. Hemde kaliteden ödün vermeden yapılabilir. Aslında bu fiyat ve uzman kalitesi ülkemizde sağlık turizmi açısından diğer Avrupa ülkelerine göre öne çıkartıyor.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Hastane
Anestezi Türü Genel
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 3 Gün
İlk Banyo 2 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Gerektirmez
Spor Kardiyo 30 Gün
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Korse Kullanımı 30 Gün

Lipomatik Cihazı

Bu cihaz özel bir firma tarafından üretilen bir cihazıdır. Genelde her estetik cerrah da bulunmayabilir. Doktorlar bunu kendileri de satın almış olabilir, hastane alıp doktor tarafından kiralama usulü olarak da kullanılmaktadır. Bu yüzden klasik liposuction den farklı olarak birde cihaz kullanım bedeli maliyete eklenecektir.

Klasik liposuction dan ayrıldığı noktalar; Vücuda faydalı olan yağların ayrılabiliyor olmasıdır. Her hasta için geçerli olmasa bile genel kaide bu yöndedir. Tek seansta yüksek miktarda yağ alabiliyor olması klasik yöntemden ayrılan  ikinci büyük özelliğidir. Lipomatik yaptıranlar bu farkı aslında çokda bariz bir şekilde anlayamayabilir. Sonuç odaklı oldukları için aslında her iki yöntemde de güzel sonuçlar alınabilir. Lipomatik fiyat farkı az da olsa var. Hastalar buna göre tercih yapacaklardır.

Lipomatik Şikayet

Lipomatik kullanımı hakkında genel bir şikayet bulunmamaktadır. Aslında biz ona şikayet demesek bile alınan yağların başka bir alanda kullanılamıyor olması bir sıkıntı. Çünkü vücuttan alınan yağlar genelde popo bölgesine transfer edilir. Bu da bir işlemde iki fayda anlamına geliyor. Aynı zamanda bacak dolgusu için hatta ve hatta meme büyütme ameliyatında bile alınan bu yağlar kullanılabilir. Hastalardan gelen şikayet demesek de serzeniş bu yönde olmaktadır.

lipomatik ameliyatı

Lipomatik Öncesi Sonrası

Öncesinde ve sonrasında lipomatik inanamıyorum bu değişikliğe denecek kadar büyük bir değişik yaşatabilir. Hastalarımız genelde daha önce yapılan hastaların öncesi ve sonrasında fotoğraflarını görmek ister. Hasta hakları gereği bu çokta mümkün olmaz. Sadece yayınlanmasına izin verilen hastaların görselleri paylaşılacaktır. Ama muayene esnasında bol miktar da örnek hastaya gösterilebilir.

Öncesi

 • Rutin kan testlerinin yapılması
 • Ameliyat günü öncesinde ki gece 12 den sonra bir şey yiyip içilmemesi
 • Ameliyattan 1 hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların içilmemesi
 • Varsa kronik rahatsızlıkların tespit edilmesi
 • 1 hafta öncesinden sigara içilmemesi

Sonrası

 • Bir gece hastanede kalma
 • 30 gün korse kullanımı
 • Ağrı kesici ve ilaçların düzgün kullanımı
 • 3 gün sonra klinik kontrol

Daha önce lipomatik tekniği ile ameliyat olmuş hastaları görmek için ” Öncesi sonrası iste ” sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Mail adresinize öncesi sonrası görseller gönderilecektir.

Lipomatik Fiyatları - zty estetik

Karın germe ile lipomatik ameliyatı

Karın germe ameliyatı ile lipomatik aynı anda yapıldığı durumlar olabilir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için ” karın germe ameliyatı ” sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Lipomatik için kullanılan uçlar vücutta iz bırakmaz. Karında oluşan delik izi minik olduğu için görünmez. Karın germe ameliyatında kalan izler ise, iç çamaşır içerisine gizlenir. Ortalama bir sene sonra da belli belirsiz bir hal alacaktır. Fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Laser lipomatik için WhatsApp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Lipomatik Jinekomasti

Yağ aldırma işlemi sadece kadınlar için yapılmaz. Bölgesel yağ aldırma işlemi erkekler içinde geçerlidir. Erkek memesi büyümesi yani jinekomasti dediğimiz sorun için de meme bölgesinde yağ almak gerekebilir. Bunu yaparken yine lipomatik tercih edilebilir. Erkek memesinin kadın gibi olması durumu ” Jinekomasti ameliyatı ” dir. Linke tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler : lipomatik kadınlar kulübü, lipomatik en iyi doktor, lipomatik sonrası ödem, lipomatik ekşi, lipomatik yaptıranlar yorumlar, lipomatik ortalama fiyatları, lipomatik fiyatları 2019 forum