Labioplasti Ameliyatı ( İç ve Dış Dudak Sarkması )

Home » Vajina Estetiği » Labioplasti Ameliyatı

Estetik cerrahi günümüzde hızla ilerliyor. Kadınlar daha güzel ve bakımlı olmak için değişik operasyonlar geçiriyorlar. Ve artık vajina bölgesine yapılan estetik müdahaleler de hızla artıyor. Bunların en başında ise labioplasti ameliyatı geliyor. 

Video

Labioplasti Ameliyatı (İç ve Dış Dudak Sarkması) ameliyatı ile vajina bölgesinde olan sarkmalar gideriliyor. Bu hem iç dudak sarkması hemde dış dudak sarkması için yapılıyor. Bazen hem iç hemde dış dudak sarkması aynı anda tedavi edilebiliyor. Ameliyat sonrasında cinsel ilişki esnasında yaşanan zorluklarda otomatik olarak ortadan kalkar. 

İç Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 30-45 dk arasındadır. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır. Bazen genel anestezi yapıldığı zamanlar olur. Fakat bu her zaman değil, bazı durumlarda meydana gelir istisna durumlardır. 

Ameliyat sonrasında bir ay süre ile cinsel ilişki yasaklanır. 3-4 gün süre ile duş alınmaz. İyileşme süresi hızlıdır. Hızlı sonuç verir. Aynı gün hasta taburcu olabilir. Ameliyat sonrası ağrı sızı hissetmez. Bazen ilaç desteği ile ameliyat sonrası konfor iyileştirilir.

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti Ameliyatının Faydaları

Daha derli toplu bir vajene sahip olursunuz. Yaz aylarında bikini kullanımınız rahatlar. Cinsel ilişki sırasında haz eşiği yükselir. Bu da partnerinizi de sizi de mutlu edecektir. Ayrıca psikolojik olarak da size rahatlama sağlar. Kendinize daha fazla güvenmenizi sağlar. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatı Devlet Karşılar mı?

Bu ameliyatın ödemesini devlet karşılamaz. Özel bir ameliyattır. Kişiye doğrudan zararı olmayan bir rahatsızlıktır. Ama bu ameliyatı karşılayan sayısız özel sağlık sigortaları vardır. Bunlardan faydalanarak bu ameliyatı rahatlıkla olabilirsiniz. 

Merkezimizde sgk ile işleme yaptırılamıyor. Ama özel sağlık sigortası ile işlem yaptırmak mümkündür. Bu ameliyat öncesi alınan provizyon ile rahatlıkla gerçekleştirilebilir. 

İç ve Dış Dudak Sarkması

Bu Ameliyat Kızlık Zarınızı Etkiler mi ?

Bu ameliyatı bakire olan bayanlarda rahatlıkla olabilir. Kızlık zarına etkisi olan bir ameliyat değildir. Ayrıca küçük yaşlarda bu ameliyatı olmakta gerekebilir. Bir rahatsızlıktır. Yani doğuştan genetik nedenler ile de bu ameliyatın yapılma ihtiyacı doğabilir.

Labioplasti Ameliyat Fiyatları

Bu ameliyatın fiyatını net bir şekilde söylemek mümkün değildir. İlk önce bir muayene edilip, sonra hastaya eksikleri ve ameliyat türü anlatılması gerekir. Hastadan hastaya fiyat değişebilir. Zaten İnternet üzerinden bir fiyat vermek de yasal olarak mümkün değildir. 

Yaş Sınırı

Bu ameliyatı kişisel gelişimi tamamlanmış her hasta olabilir. Bununda yaşı 18 dir. Bu yaşa gelene kadar kendiliğinden doğal bir şekilde aksaklıklar kendiliğinden gidebilir. Bu yaş sonrasında ister evli ister bekar olsun, ister bakire veya olmasın her hasta bu ameliyatı olabilir.

Labioplasti Ameliyatının faydaları

İyileşme Süresi Ve Tekrarlama Olasılığı Nedir?

Labioplasti Ameliyat sonrasında 2 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibi hasta olur. Bu yüzden evlilik öncesinde 2 ay önce bu ameliyatı olmak yeterli olacaktır. 

Ayrıca bu ameliyat belirli sürelerde tekrarlanması gereken bir ameliyat değildir. Bu yüzden bir kere bu ameliyatı olmak tedavi için yeterli olacaktır.

Sonrası Ameliyat İzi Kalır mı ?

Ameliyat sonrasında ameliyat izi kalmaz. Ayrıca ameliyat sonrasında bir dikiş alma işlemi de yoktur. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat yapılır. Estetik dikiştir. Tekrar almak icap etmez. Ameliyat izi de kesinlikle kalmaz, ameliyat olduğunuzu doktorunuz dahi bir süre sonra anlamaz.

Ameliyat Sonrası Kanama ve İdrar Kaçırma 

Labioplasti Ameliyat sonrasında az da olsa bir miktar kanama gözlenebilir. Bu doğal bir süreçtir. Klasik ped yardımı ile sorun rahatlıkla halledilebilir. Ortalama olarak bir hafta sonra bu kanamalarda kendiliğinden geçmesi öngörülür.

Ameliyattan hemen sonra bile idrar yapmada herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ameliyat öncesi nasıl bir idrar düzeniniz varsa, aynen devam eder.