Kulak Memesi Küçültme

Home » Kulak Estetiği » Kulak Memesi Küçültme

Estetik açıdan görüntü bozukluğu olan kulaklar için kurtarıcı nitelikteki estetik operasyondan biridir. Bu makalemizde kulak memesi küçültme operasyonunun detaylarına değineceğiz.

İPLE KEPÇE KULAK AMELİYATI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ


Kulak memesi estetik bir müdahaledir. Ameliyat ile küçülebilir. Ameliyat dediğimize bakmayın genelde 30 dk bile sürmeyen bir müdahaledir. Lokal anestezi ile yapılır. Yani sadece kulak bölgesi uyuşturularak yapılır. Hasta işlem esnasında uyumaz veya baygın olmaz. Ama yapılan işlemden dolayı acı veya ağrı hissetmez.

Video

Tekrar Büyür mü?

Kulak memesi ameliyatı olan bir hastanın kulak memesinin tekrar büyümesi gerçekten mümkün değildir. Çünkü kulak memesi yapı olarak büyümeye müsait değildir. Bu yüzden bir kere ameliyat olmak demek kalıcı ve ömür boyu kulağın o şekilde kalacağı anlamına gelir.

Kombine Kulak Estetikleri

Kulak memesi küçültme ameliyatı olan bir hastanın kepçe kulak problemi olduğu durumlarda vardır. Bu gibi durumlarda aynı işlem esnasında kepçe kulak Da tedavi edilebilir. Kepçe kulak ile kulak memesi küçültme hatta kulak küçültme tek seferde aynı ameliyat ile yapılabilir.

Kulak Memesi Nasıl Küçülür

İdeal Ölçüsü Nedir

Kulak memesinin ne kadar büyük olacağı kulağın tamamının ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Kulak yapısına en uygun büyüklük aslında sizin ideal ölçünüzdür. Kulak memesi büyüklüğü kulak dikey uzunluğu ile asimetrik olması bu işlemin estetik olması açısından önemlidir. Bunlar muayene sonrasında belli olacak tedavi şekilleridir.

Merak Edilenler

Kulak memesi tekrar büyür mü

Yaş Sınırı Nedir?

Bu ameliyatı olabilmeniz için ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekiyor. Çünkü ergenlik sürerken kulak son halini almayabilir. Bu beklenirse kulak belki kendiliğinde bir form kazanabilir.  Bu süre bittiğinde 18 yaşını hasta doldurmuş ise direk, eğer doldurmamış ise, anne baba onayı ile bu işlem yapılabilir.

Neden Büyük Olur ?

Kulak memesinin büyük olmasının tek nedeni genetiktir. Yani sonradan bir durumdan dolayı kulak büyümez. Kulak memesi zaten büyüktür ve büyüklüğü tamamen doğuştandır.

Kombine Kulak Estetikleri

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Kulak memesi küçültme ameliyatı sadece kulak memesi uyuşturularak yapılan küçük bir müdahaledir. İşlem ortalama olarak 45 dk sürer. Bu süre içerisinden konuşarak sohbet edilerek geçer. İlk önce çizimi yapılarak ne kadar bir küçüklük hedeflendiği belirlenir. Bu çizim sonrasında cerrahi olarak kesilerek kulak memesi küçültülür.