Kombine Estetik

Home » Uncategorized @tr » Kombine Estetik

Kombine estetik ameliyatı; estetik ameliyat yapılırken farklı bir estetik operasyonla kombine edilerek yapılmasıdır. Kişinin isteğine göre değişen bir durumdur. Bazen de yapılan estetiğe destek amaçlı bir ya da bir kaç estetik operasyon tercih edilebilir.

Kombine Estetik

Günümüzde estetik cerrahi çok gelişmeler kaydetti. Bu süre içerisinde yeni teknikler ve yöntemler oluştu. Aynı zamanda anestezi de kalma süreleri de uzadı. Bu ve bunun gibi medikal gelişmeler artık birkaç ameliyatın aynı anda yapılma imkanını tanıdı.

Bir hasta hem burun estetiği yaptırırken aynı zamanda bir meme ameliyatı da olabilir hale geldi. Diyeceksiniz ki bunun ne avantajı var ? Birinci olarak hasta tek bir ameliyat ile birden fazla sorununu aynı anda giderme imkanını yakaladı.

estetik fiyatları 2019

Tek bir kere anestezi alarak tek bir kere eziyet çekerek estetik cerrahi işini bitirdi. Sadece konfor açısından artıları yok bu işin. Ameliyat teke düştüğü için maliyetler de hasta için daha iyi bir seviyeye düştü. Maliyetler de düşüşler sağlandı. 

2 ameliyatı ayrı ayrı olmaya kalksa, 15 bin olacak ameliyatlar 10 binler seviyesine düştü. Bu yüzden kombine ameliyatların önemi her açıdan önemli. Ayrıca bölgesel işlemlerde daha etkili sonuçlar alınmaya başlandı .

Yüz bölgesinde revizyona gitmek isteyen bir hasta, hem yüz germe, hem alın germe veya burun estetiği gibi yüzün direk etkileyen ameliyatları bir arada olarak, belirgin gençleştirme ameliyatları olmaya başladı. 

Kombine Ameliyatların Vücuda Zararı Olur mu?

Kombine yapılan ameliyatların vücuda bir zararı olmaz. Aksine bir kaç kere ameliyat masasına yatmaktansa, bir kere yatmak sağlık açısından daha değerli. Tek dezavantajı olarak ameliyat sonrasında ki iyileşme sürelerini gösterebiliriz. Bunun da aslında uzaması çok normaldir.

Kombine Ameliyatlar ile Bedensel Zayıflama

Evet bir kaç ameliyat bir arada olunarak zayıflama gözlenebilir. Aynı anda liposuction ve karın germe gibi, ameliyatlar kombine olarak yapıldığında gözle görülür zayıflama gözlenebilir. 

Ameliyatsız İşlemlerin Bir Arada Kombine Yapılması

Bu bölümde ameliyatsız olarak soğuk lipoliz, ışık dolgusu, botoks gibi çözümler bir arada uygulanabilir. Yapılan işlemler ile zayıflama ve gençleşme sağlanabilir. Bir arada kullanılmasında bir sakınca yoktur. Hatta ameliyatsız meme büyütme bile bu sınıfa girer.

Kombine Estetik Ameliyat Fiyatları

Kombine olduğu için fiyatlar çok makul olacaktır. Maliyet tek ameliyat olduğu için düşür. Hastane kullanımları ve cerrahın eforu da daha az olacağı için ücret planlamalarında gözle görülür düşüşler yaşanır.