Kol Germe Ameliyatı

Home » Kol Germe » Kol Germe Ameliyatı

Dış görünümüz bir parçası olan kollar estetik açıdan önemlidir. Özellikle bazı estetik ameliyatlarla birlikte yapılması tercih edilebilir. Peki, nedir kol germe ameliyatı? Bu makalemizde ameliyata dair birçok konuyu ele alacağız.

Nedir?

Özellikle kolun üst kısmının (pazu) aşağıya doğru sarkık bir görüntü oluşturması sonucu olarak bu sarkıklığın cerrahi müdahaleyle alınması veya onarılması işlemine kol germe ameliyatı denir.

Kimlere Yapılır?

Kol germe ameliyatı ilerleyen yaşın vücutta oluşturduğu sarkıklıklar için, hızlı alınan ve hızlı verilen kiloların oluşturduğu kol sarkıklıkları için, yer çekiminin ilerleyen yaşla birlikte kollarda oluşturduğu gevşekliklerin giderilmesi için yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatında İz Kalır Mı

Kim Yapar?

Kol germe ameliyatını estetik cerrahlar yapar. Burada önemli olan doğru cerrahla bu yola başlayabilmek. Sizin beklentilerinizi anlayabilecek bir cerrahla bu işe başlayabilmek önemlidir. Ameliyatı yapan doktor seçimini yapmak için bazı kriterlere dikkat etmek gerekebilir. Öncelikle doktorun karın germe ameliyatı halkındaki tecrübesi önemlidir. Karın germe ameliyatını ne sıklıkla yaptığına dikkat edilebilir. Doktor hakkında yapılan yorumlara bakılabilir. Ameliyat ettiği diğer hastalarının yorumları çok önemlidir. Diğer yandan doktorun daha önce ameliyat ettiği hastaların öncesi sonrası fotoları sizler için iyi bir referans olabilir. Doktorun kol germe ameliyatı hakkında yazdığı makalelere bakılabilir.

Nasıl Yapılıyor?

Kol germe ameliyatını öncesinde yapılan muayene çok önemlidir. Burada hasta detaylı olarak bilgilendirilir. Kolda var olan sarkıklık aşırı yağ dokusundan mı kaynaklandığı yoksa yaşın ya da hızlı kilo alıp vermeden mi kaynakladığı netleştirilmelidir. Eğer kolda görünen sarkıklık derinin kalitesiyle orantılı olarak yağ fazlalığından kaynaklanıyorsa liposuction yöntemi ile bu problem çözülebilir. Sarkıklık yağ dokusundan kaynaklanmıyorsa ise kol germe ameliyatı fazla derinin alınması ile çözülebilir. Bazı durumlarda ise her ikisi yani kol germe ve liposuction kombine olarak aynı anda yapılabilmektedir.

İz Kalır mı?

Kol germe ameliyatlarında dikiş izi kalabilir. Önemli olan bu izlerin saklanabilecek şekilde atılmasıdır. Bu durum hastayla mutlaka paylaşılmalıdır. Dikiş izleri genellikle kolun iç tarafına saklanmaktadır. Koltuk altına yakın bir şekilde saklanan izlerin büyüklüğü kolun yapısına ve derinin fazlalık oranına göre değişebilmektedir.

 Kaç Saat Sürüyor?

Ameliyat süresi hastadan hastaya değişebilmektedir. Eğer liposuction ile kombine yapılacaksa süre uzayabilir. Genel anlamda  ameliyat bir-iki saat arası sürmektedir.

Kol Germe Ameliyatında Ağrım Olur Mu

Bayıltılarak mı Yapılıyor?

Genel anestezi yada lokal anestezi ile yapılabilir. Çoğunlukla tercih genel anestezi altında yapılandır.

Kaç Gün Hastanede Kalınıyor?

Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmak gerekebilir. Hastanın konforlu bir gece geçirmesi için bunu önermekteyiz. Hemşire bakımı, doktor nezareti hastanın kendisini daha güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Ağrım Olur mu?

Genel anestezi altında yapılacağı için ameliyat esnasında hiçbir acınız sızınız olamayacaktır. Ameliyattan sonra hafif ağrılarınız olabilir dikiş kısımlarında gerilmeye bağlı sızılar olabilmektedir. Doktorunuzun önereceği ağrı kesici ilaç ve antibiyotikler bu süreci rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Korse Takacak mıyım?

Kol germe ameliyatı sonrası bir süre elastik bandaj kullanılması önerilecektir.

Ne Zaman Duş Alabilirim?

Doktorunuzun önerisi doğrultusunda 2 gün sonra duş alabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nedir

Ne Zaman Spor Yapabilirim?

Ameliyattan 4-7 hafta sonrasında hafif sporlara başlanabilir. Kolunuzu gerecek, zorlayacak ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir.

Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

3 gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Masa başı çalışanlar üç gün sonrasında doktor kontrolünde iş başı yapabilirler. Ağır işlerde çalışacak hastalar için bu süre doktorun bilgisiyle uzatılmalıdır.

Ne Zaman Havuza Denize Girebilirim?

Hastaların denize havuza girmesi için ameliyattan üç hafta süre geçmesi gerekmektedir.

Fiyatı Nedir?

Bunun ilk sebebi operasyon da liposuction uygulanıp uygulanmayacağının belirlenmesidir. Eğer uygulanacaksa fiyat artabilir. Diğer bir durum doktorun kol germe ameliyatındaki tecrübesidir. Buna göre doktor ameliyat fiyatını yüksek tutabilir. Başka bir sebep ise ameliyatın yapılacağı hastanenin hangi sınıf bir hastane olup olmadığıdır. Ameliyat kullanım ücreti her hastane için farklıdır. Tüm bu sebepler ameliyatı belirler. Operasyon hakkında net bilgi için 05466415454 numaralı whatsapp hattımızı arayabilirsiniz.

Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatını yaptıracak hastalar ameliyat olan diğer hastaların resimlerini görmek isteyebilirler. Önceki hali nasıldı, nasıl oldu, dikiş izi kaldı mı? Bunlar hastaların merak ettiği bilgilerdir. Ameliyatın öncesi sonrası fotoğraflarını görebilmek için linki tıklayarak ilgili resimlere ulaşabilirsiniz.