Kepçe Kulak Ameliyatı

Home » Kulak Estetiği » Kepçe Kulak Ameliyatı

Ameliyat sadece bir saat süren ve sadece kulak uyuşturularak yapılan bir ameliyattır. Klinik ortamında yapılır. İşlem sonrasında işinize hemen dönebilirsiniz. Hafif ağrılar 3- 7 gün sürer. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları hakkında bilgi için lütfen WhatsApp hattımızdan yazınız.

Sonrasında kulak pansumanı yapılır ve bir hafta süre ile kulak bandı takılır. Sonrasında ise, sadece gece yatarken 10 gün daha takılarak bir ay içerisinde bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Eğer İple Kepçe Kulak Hakkında Bilgi Almak İstiyorsanız, Linke Tıklayın.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az, Hafif
İşe Başlama Hemen
İlk Banyo 4 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18 ve Altı
Dikiş Alımı 4 Gün Sonra
Bandaj Kullanımı 7 Gün
Şişme Morarma 5-15 Gün

Okumak İstemeyenler İçin

lepçe kulak ameliyatı

Ben Uygun Hasta Mıyım?

 • Kulakta farklı şekil bozuklukları varsa
 • Kulak kıvrım şekilleri estetik görünümü bozuyorsa
 • Kulak kıkırdağının orantısızlığı kulağınızı büyük gösteriyorsa
 • Kulağınızla baş kısım arasındaki açıklık fazlaysa
 • Kulağınızın üst kıkırdak kısmı ön tarafa doğru kıvrımlı ise,
 • Kulak şeklinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa ve takıntı haline gelmişse
 • Kulak sağlığınız operasyon için engel teşkil etmiyorsa
 •  5 yaşından büyükseniz

Bu ameliyat için uygun hastanız demektir.

Aşağıda ki linke tıklayarak bize fotoğraf gönderebilirsiniz. Bu sayede kulak estetiği fiyatını rahatlıkla tespit edip size geri dönüş sağlayabiliriz.

zty_saglik_Foto_iste_Talep_et

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız İçin

Yurt dışından veya İstanbul dışından gelen hastalarımız için, ne kadar süre İstanbul da ne kadar kalmaları gerektiği, ameliyat öncesinde hazırlanması gerekenler, kontrol ve pansuman süreleri gibi protokollerin bildirildiği sayfaya ulaşmak için aşağıda ki banner ı tıklayabilirsiniz.

Yurt dışı hasta protokolü

Kepçe Kulak Ameliyatı için Doktor Seçimi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok estetik cerrah kepçe kulak ameliyatını gerçekleştirebilir. Bu ameliyat artık klinik ortamda kısa sürede yapılabilmektedir. Genel anesteziye bile gerek kalmadan lokal anestezi altında konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Önemli olan bu ameliyatın sizin beklentileriniz doğrultusunda gerçekleştirilmesidir.

Peki, ameliyatı yapan doktoru nasıl seçebiliriz.

 • Konusunda tecrübeli mi?
 • Ameliyatını ne sıklıkla yapıyor?
 • Ameliyatı Konusunda hangi yöntemleri kullanıyor?
 • Doktor hakkında yapılan yorumlar var mı?
 • Yazdığı makale ve ya dergi yazıları var mı?
 • Hastaların yorumları var mı?
 • Yaptığı ameliyatlarının öncesi sonrası var mı?
 • Kliniği donanımlı mı?
 • Kliniği hijyen yönünden yeterli mi?

Bu saydıklarımıza birçok kriter ekleyebiliriz. Bu kriterlerin arasında vurgulamak istediğimiz en önemli unsur doktorun kepçe kulak ameliyatı konusunda tecrübesidir. Ameliyatı sıklıkla yapıyor olması konu hakkında ki hakimiyetini en üst noktasına taşıyacaktır. Ameliyatı olmak istediğiniz hekimden klinikten ya da hastaneden daha önce yaptığı ameliyatlarına ilişkin öncesi ve sonrası resimleri isteyebilirsiniz.

Kulak Estetiği Genel Bilgilendirme

Her yaşta olabilen bir sorun. Genelde kulak gelişimini tamamlamış olan hastalarda ameliyat ile düzeltilir. Neden olduğu belli değildir. Genelde genetik nedenlerden dolayı olur. Sonradan kazanılan bir rahatsızlık değildir. 

Kepçe kulak nasıl tedavi edilir - zty estetik

Nasıl Tedavi Edilir?

Ameliyat ile tedavi edilir. Tedavi yarım saat gibi kısa bir sürede biter. Cerrahi olarak kıkırdak arkaya alınarak kulak kepçesi giderilir. Ameliyatı tekrarlamak gerekmez. Ömürlük ameliyatlar arasında yer alır. Başarı oranı da yüzde 90 lar civarında dır. Tekrar bir problem çıktığında işlem tekrarlanır. Bunun adına da revizyon denir. Ama tekrarlama olasılığı çok düşüktür. 

Kimler Bu Ameliyatı Olmalıdır?

Ameliyat için adaylarımız kulak gelişimini tamamlamış olması yeterlidir. Burada bir yaş söz konusu değildir. 18 yaş üstü için zaten bir engel yoktur. Ama altı için anne ve baba onayı olmadan işlem yapmak istemiyoruz. Kulağına neşter vurulduğundan kan değerlerinde sıkıntı olan veya hormonel tedaviler gören hastalarımız için ayrıca bir ön test yapılmasında fayda vardır.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı

Kepçe Kulak Operasyonu Sonrası

Kulak estetiği olan bir hasta bir müddet kulak bandı takar. Bir süre maalesef öyle dolaşmak zorundadır. Bu süre değişir ama genelde 2 haftadır. Bu süre sonrasında hasa muayenehaneye gelir ve kontrolü sağlanır. 

Ameliyat sonrasında eğer ağrı hissi var ise, hasta için ağrı kesiciler verilir. Gece yatarken kulağına dikkat etmek lazımdır. Üstüne yatmamaya dikkat etmek lazımdır. Ayrıca kulak bölgesini her türlü fiziksel etkilerden korumak gerekir.

Kepçe kulak estetiği sonrası - zty sağlık

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı

Ameliyat fiyatı uygulanacak olan 2 farklı tekniğe göre değişir. Eğer hastanın kulak yapısı iple kepçe kulak ameliyatı na uygun ise, ücret başka olur. Eğer uygun değil ve ameliyat olacak klasik teknik ile tedavi görecek ise, aynı fiyatlar oluşur. Maliyet hastane kullanımına göre belirlenir. 

Kepçe Kulak Ameliyatı için Doktor Seçimi

Operasyon Genel Soru Cevap

Soru: Nedir ?

Cevap:
Kulak kıvrımlarının öne dönük olmasıdır. Kulak boyutunun yüze oranla daha büyük ve şekil yönünden eğik olması olarak ta adlandırılabilir.

Soru: Kimler Ameliyatı Olabilir?

Cevap:
Kulak boyutunu beğenmeyenler. Kulak ile kafa arasındaki mesafenin normalden fazla olan kişiler. Kulak şeklini takıntı haline getiren kişiler. Kulakları sebebiyle birçok sosyal faaliyeti yapamayan kişiler (deniz-havuz). Kulakları sebebiyle saçlarını toplamayan kişiler. Aslında hem psikolojik yönden hem de fiziki açıdan kişinin kendisini daha rahat ve konforlu hissetmesi için kepçe kulak ameliyatı fiziki muayene uygunluğu sonucunda herkese yapılabilmektedir.

Soru: Yaş Sınırı Var Mı? Çocuklara Ameliyat Yapılıyor Mu?

Cevap:
Kişinin kulak gelişimi 6 yaşında tamamlanır. Bu sebeple 6 yaşından sonra bu ameliyat yapılabilir. Özellikle çocuklarının kulak boyutundaki anormalliği gözlemleyen anne veya baba bu ameliyatı ertelememesini öneririm. Okula başlamadan önce bu ameliyatın yapılması ile çocukta kendini daha öz güvenli hissedecektir. Birçok şahit olduğumuz durum vardır ki okul döneminde kepçe kulak lakabını alan öğrenciler geçte olsa ameliyat için gelmektedir. Bu sebeple bu sıkıntıları yaşatmamak adına okul öncesinde bu ameliyatın yapılmasını önerebiliriz. Bunun dışında her yaşta bu ameliyat gerçekleştirilebilinir.

Soru: Neden Olur?

Cevap:
Kepçe kulak sorununun sebebi genetik faktörlerdir.

Soru: Ameliyatı Kime Yaptırmalıyım?

Cevap:
Estetik ve plastik cerrahlara yaptırabilirsiniz

Operasyon İşlem Soru Cevap

Soru: Kulak Büyüklüğüne Ne Yapılabilir?

Cevap:
Kulak küçültme ameliyatı da yapılmaktadır.

Soru: Ameliyatsız Kurtulabilir miyim?

Cevap:
Tek çözümü ameliyattır. Kulağı kafaya yapıştırmak, uhu yapıştırıcı kullanmak gibi çözüm arayışları sağlığınızı bozabilecek durumlardır.

Soru: Kulak Memesi Büyüklüğü için Ne Yapılabilir?

Cevap:
Kulak memesi büyüklüğü sorunu sıklıkla yaşanmaktadır. Kulak memesi büyüklüğü çözümü kısa bir operasyonla düzeltilebilmektedir.

Soru: Ameliyattan Sonra Kulağım Eski Haline Döner mi?

Cevap:
Hayır dönmez. Tekrar ameliyat olunması gerekmez.

Soru: İple Kulak Ameliyatı Nasıl Olur?

Cevap:
Bunun kararı muayene bulgularınıza göre verilir. Her hasta için uygun olmayabilir.

Soru: Ağrım Sızım Olur mu?

Cevap:
Ameliyatta ağrı ve sızı hissetmezsiniz.

Soru: Anestezi Türü Nedir?

Cevap:
Kepçe kulak ameliyatı yetişkinler için lokal anestezi ile yapılmaktadır. Çocuklar için yapılan ameliyatlarda ise ameliyatı daha konforlu hale getirebilmek adına genel anestezi uygulanabilir. Bunun kararı hekim tarafından verilmektedir. Hem genel anestezide hem lokal anestezide hastalar acı ve sızı hissetmezler.

Soru: Ameliyatın Süresi Nedir?

Cevap:
Ortalama 35 dakika sürebilmektedir. Hasta genel anestezi ile ameliyat olacaksa süre biraz daha uzayabilmektedir.

Soru: Taburcu Süresi Nedir?

Cevap:
Taburcu işlemi lokal anestezi ile yapılan hastalarda işlemden hem sonra gerçekleştirebilir. Genel anestezi ile yapılan hastalarda ise uyanma süresi gibi etkenler dâhil olması sebebiyle işlemden birkaç saat sonrası olabilir.

Soru:  Araba Kullanabilir miyim?

Cevap:
Normalde işlemeden sonra refakatçinin arabayı kullanmasını önermekteyiz. Lokal anestezi ile yapılan işlemlerde hasta araç kullanıp evine gidebilir. Genel anestezi ile yapıla işlemlerde ise hastanın araç kullanmasını tavsiye etmiyoruz.

Soru: Ameliyat Sonrası Süreç

Cevap:
Kepçe kulak ameliyatından sonra saç bandı kullanmalısınız. Ameliyattan sonra iki gün boyunca gece gündüz saç bandı takılacaktır. Üçüncü günden itibaren iki hafta süresince sadece uyurken saç bandı takacaksınız. Yani uyumadığınız, yatağa uzanma olmadığı durumlar da durumlarda saç bandı takmayacaksınız.

Operasyon Sonrası Soru Cevap

Soru: Pansuman İçin Ne Zaman Gelmeliyim?

Cevap:
İki gün sonra pansuman için çağırılır.

Soru: Ne Zaman Banyo Yapabilirim?

Cevap:
Ameliyattan iki gün sonra pansumanınız yapıldıktan sonra banyo yapmanızda sakınca yoktur.

Soru: Ne Zaman Sosyal Yaşantıma Dönebilirim?

Cevap:
Ameliyattan iki gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Soru: Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Cevap:
Ameliyattan iki gün sonra iş başı yapılabilir. Çok ağır işlerde çalışanlar bu süreyi 4 güne çıkarabilirler.

Soru: Kulağımda kızarıklık ve Şişlik Olur mu?

Cevap:
Kulağınızda kızarıklık ve şişlikler olabilir. Fakat bu belirtiler çok fark edilmez. Kızarıklık ve şişliklerin yok olma süresi ortalama 5-8 gün arasıdır. Nadirde olsa morluk oluşursa eğer bu morluklar 5-10 gün içerisinde tamamen yok olacaktır.

Soru: Ameliyattan Sonra Dikiş İzi Kalır mı?

Cevap:
Kepçe kulak ameliyatı kesisi kulağın ara kıvrım bölgesinden atılır. Bu sebeple kesi ve dikiş izi saklı kalır. Fark edilmez. Dikiş izi zamanla belli belirsiz hal alır.

Soru: Ne Zaman Denize ve Havuza Girebilirim?

Cevap:
Ameliyattan iki hafta sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

Soru: İkinci kez Ameliyat Olunur mu?

Cevap:
Sorunlu geçen ve tecrübesiz ellerde gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatları için iki ya da üçüncü kez kepçe kulak ameliyatı olan hastalar olabilir.

Soru: Fiyatı Nedir?

Cevap:
Ameliyatın fiyatını ameliyatı gerçekleştiren cerrahın deneyimi ve tecrübesi ile ameliyatın yapılacağı hastane ve klinik belirler.

Soru: Kulak Memesi ile Birlikte Yapılması

Cevap:

Kulak memesi doğuştan büyük olan hastalarda sıklıkla görülen bir durum. İkisi tek ameliyat ile çözümlenebiliyor. Kulak memesinde ki fazlalık veya kulak çok büyük ise kulak küçültme ameliyatı tek seferde birleştirilmiş olacak tek anestezi ile yapılabilir. Ameliyat süresi 30 dk kadar daha fazla sürer. Ama sonuç itibari ile kulak memesi ve kepçe kulak düzeltmesi aynı operasyon içerisinde rahatlıkla yapılabilir.