Kaş Ekimi

Home » Saç Ekimi Katagori » Kaş Ekimi

Kaş ekimi genelde kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat kaşlarından memnun olmayan erkeklerde bu işlemi rahatlıkla yaptırabiliyor. Erkek veya kadın ayrımı yoktur. Kişi kaş şeklinden memnun olmadığı takdirde kaş ekimi yapılmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile yapılan bir saç kökü transferi işlemidir. İşlem enseden alınan, ense bölgesinde bulunan saç köklerinden alınarak yapılır. Genelde ince saç kökleri tercih edilir. Alınan kıl kökleri yönlerine göre bir ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Bu ayrıştırma estetik açıdan kaşların daha güzel gözükmesi için gereklidir. Kıl köklerinin kaşlara

Kaş Ekimi Neden Yapılır

Saç kıllarının köklerinde ekim yapılmak için iki teknik ele ile alınır. Bunlar; Fut Saç Ekimi ve Fue Saç Ekimi Yöntemleridir. Birinde saçlı deri komple çıkartılarak saç kökü temin edilir. Bir diğer yöntem ise, teker teker saç köklerinin kaşlara ekilmesi işlemidir.

İşlem sırasında ağrı veya sızı çok az hissedilecektir. İşlemi 2 kişilik bir ekip ile başlanır. Genelde estetik cerrahlar bizzat kendileri bu işlemi yaparlar. Kendine güvenen uzman hemşireler de bu işlemi yürütebilir.

Neden Yapılır ?

Kaşlarında sorun yaşayan ve estetik olarak daha güzel bir görünüme kavuşmak isteyenler tarafından bu işlem sıklıkla yapılabilir. Ayrıca ameliyat veya yara izi kapatmak içinde bu işlem yapılır.

Kaşları seyrek olan ve daha gür bir kaşa sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerde bu işlemi yaptırabilir. İşlemde bir cinsiyet ayrımı yapılmaz.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi yaptıracak olanların merak ettiği konu kaş ekimi ücretleridir. Fiyatlar ekim yapılan bölgede ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Kişinin yüz yapısı istediği kaş şekline göre ücret belirlenir. Ameliyat için bir malzeme kullanımı yoktur. Yani maliyet tamamen işçilik üzerinden hesaplanır. Tabii ki her zaman söylediğimiz gibi fiyat öncesinde bu ameliyatı kimin yapacağı önemlidir. Doktorun bu işte uzman olması ve sıklıkla kaşlara ekim yapmış olması sizin avantajınıza olacaktır.

Merak Edilenler

Ekilen Kaşlar Ne Zaman Çıkar ?

Ekilen kaşlar bir süre sonra dökülmeye başlar. Bu süreç sonrasında ortalama olarak 100 gün içerisinde kaş kökleri tekrar belirginleşmeye başlar. Kaş şekli belirginleşir. Bu süreyi sabırla beklemek gerekir.

Kimler İçin Uygundur?

Ekim işlemi her yaştan herkes için yapılabilen bir ameliyattır. Küçük yaşta olsa dahi, belki genetik belki bir travma sonucu kaşlarında sorun yaşayan hastalara yapılabilir ve ya var olan kaşlar bir süre sonra dökülüyor olabilir. Bu durumda bir tedavi amacı ile bu işlem yapılabilir.