Jinekomasti Ameliyatı

Home » Jinekomasti » Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyatı sadece bir saat süren kısa ama sonuçları yüz güldüren bir estetik operasyondur. 3 farklı tipi vardır. Tiplerine göre ameliyat şekilleri ve fiyatları değişiklik gösterir. Anestezi altında yapılır. Bir kere bu ameliyatı olduktan sonra ilerleyen yıllarda tekrar ameliyat olmanıza gerek duyulmaz. Ameliyat izi kalmaz ve hızlı kilo alıp verseniz bile, ameliyat öncesi meme büyüklüğüne ulaşmanız da mümkün değildir. Aşağıda konu ile alakalı detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İyi okumalar!
Zty estetik içerik grubu

Jinekomasti ameliyatı fiyatları

Fiyattan başlıyoruz çünkü bize en sık sorulan soru budur. Jinekomasti ameliyatının fiyatını belirleyen en birinci kriter meme büyüklüğünün boyutu oluyor. 3 derece de jinekomasti değerlendirilebilir. En ilerlemiş seviye 3. derece. Bu seviyede olan bir meme büyüklüğü yağ almanın dışında süt bezi çıkartmak gibi cerrahi bir işlemde gerektirdiği için aslında en yüksek fiyatlandırma 3. derece jinekomasti olanlar için verilir.

Yinede sitemizde fiyatı net bir şekilde de yazamıyor olmamızın sebebi yasal kurallardır. Çünkü devlet tarafından yasaklıdır. En hızlı fiyat alma metodu WhatsApp hattımızdan bilgi almaktır.

0546 641 54 54 nolu danışman hattımıza yazarak anında fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizden meme bölgesi fotoğrafları istenir. Bu sayede jinekomastinin ne kadar ilerlemiş olduğu tespit edilmesinin akabince, ücret bilgisi iletilir.

Jinekomasti Ameliyatı Tipleri ve Tedavileri

jinekomasti nedenleri

jinekomasti nedenleri

Jinekomasti Olanlar Nasıl Giyinmeli

jinekomasti Ameliyatı Hasta Yorumu

Devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatı

Buda sık sorulur. Biz zty estetik olarak ücretli çalışan ve sgk nın geçmediği bir kurumuz. Devlet hastanelerinde genel cerrahlar tarafından bu ameliyatın yapıldığına dair duyumlar almaktayız. Ama hangi hastane de hangi doktorun yaptığına dair elimizde somut bir bilgi yok. Ameliyatın ne kadar başarılı olduğuna dair de bir bilgimiz yok.

Jinekomasti ameliyatına hangi bölüm bakar

Bilin ki göğüs bölgesi de olsa bu ameliyatı göğüs hastalıkları veya genel cerrahlar bakmaz. Jinekomasti ameliyatlarını estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Çünkü konu memenin kendisi değil, meme etrafında ki yağlanmaya bağlı şekil verme işlemidir. Bu yüzden bu konuda ameliyatlar estetik doktorları tarafından yapılmalıdır.

Jinekomasti nasıl anlaşılır

Jinekomasti aslında çok kolay bir şekilde anlaşılır. Meme bölgenizde aşırı büyüklük ve giydiğiniz gömlekten veya t-şört den meme yağları bariz belli oluyor ise, sizde jinekomasti olabilir. Yaşınız eğer 12-15 arası ise ergenlikten de kaynaklanıyor olabilir. Bu yaş üstü ergenliğini tamamlamış olan erkeklerde ise bu sorun varsa jinekomasti olma olasılığı giderek yükseliyor.

Erkeklerde Memede Büyüme Nedenleri

Bir diğer yöntemi de ayna karşısında sağ kol kasınızı kastırın. Ardından diğer elinizle yüzeysel olarak meme ucunuza dokunun eğer elinize deri bolluğu ve gevşeklik geliyor ise yine jinekomasti olasılığı yüksek bir kişisiniz. Tabi ki bunun en pratik yolu, İnternet sitemizden ” Foto gönder fiyat al  ” sayfasını ziyaret etmektir. Buradan fotoğraflarınızı yükleyin. Ardından biz dönüş yaparak jinekomastinizin derecesini ve ücret bilgisini size ileteceğiz.

Jinekomasti neden olur

Erkek memesi büyümesi sonradan kazanılan bir rahatsızlık değil. İnsan vücudunda bulunan öztorejen hormonunun yüksek olması bu soruna neden oluyor. Bu da kimsenin suçu değil. Yaradılıştan gelen genetik bir durum. Bunun dışında bazı nedenlerden ötürü geçici jinekomasti oluşması da gözlemlenebilir. Bunlar ;

 • Aşırı kilo alıp vermeye bağlı meme sarkması
 • Hormonel ilaçların tüketilmesi

Spor ve diyet ile jinekomasti geçer mi

Herkesin denemesini mutlaka yaptığı bir uygulama. Biz yapmayın demiyoruz ama ümitli de olmayın. Jinekomasti tanısı koyulmuş ise, spor ve diyet fayda etmez. Ameliyat olmak gerekir.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1 Saat
Operasyon Yeri Hastane
Anestezi Türü Genel
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 3 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Gerektirmez
Spor Kardiyo 30 Gün
İz Kalır Mı Az, Belli Belirsiz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Korse Kullanımı 15-30 Gün
Hastane Yatış 1 Gün
Şişme Morarma 5-10 Gün Kısmen
Pansuman 2-3 Gün Sonra

Jinekomasti ameliyatı öncesi sonrası

Ameliyatın öncesinde ve sonrasında yaşananlar hakkında bazı kısa bilgiler verilecek. Bu bilgilere göre neler yaşayacağınız kafanızda canlanabilir. aşa yukarı öncesi ve sonrası süreç aşağıda ki gibidir.

Öncesi

 • Geceden hiç bir şey yenilip içilmemesi gerekir
 • Kan sulandırıcı ilaçların kullanılması bir hafta öncesinden kesilmeli
 • Sürekli kullandığınız ilaç varsa doktora bildirilmeli
 • Kalıcı hastalıklarınız varsa bildirilmeli
 • Hastaneye ameliyattan bir saat önce gelinip kan testlerinin yapılması
 • Yanınızda bir refakatçi olmasını öneriyoruz.

Sonrası

 • Bir gece hastane de kalmak gerekebilir
 • Verilen ilaçların eksiksiz kullanılması
 • 30 gün süre ile korse kullanılması
 • 3-4 gün sonra kontrol için klinik ziyareti
 • Ağır kaldırmaktan uzak durulması

Ben Uygun Hasta Mıyım ?

 • Ağır şeker veya tansiyon hastası değil iseniz,
 • Meme deki büyüklük spor veya diyet ile gitmiyor ise,
 • Havuza ve denize girerken sıkıntı yaşıyor iseniz,
 • Estetik görünüme önem veriyor iseniz,
 • Yaşınız küçük ve alay konusu olmuşsanız,
 • Gömlek giymekte sorun yaşıyorsunuz

Yukarıda ki sorunlar sizde varsa bu ameliyatı olabilirsiniz demektir. Tabi ki ameliyat öncesinde uymanız gereken kurallar ve yapmanız gereken ufak tefek koşullar var. Bunları danışmanlarımızı arayarak hemen cevaplarınızı alabilirsiniz.

Erkeklerde meme büyümesini engellemek

Ameliyatsız Jinekomasti Tedavisi

Erkeklerde gögüs liposuction

Erkek memesinde ki sadece yağlanma ise bu tedavi şekli kullanılır. Süt bezi dediğimiz glandüler doku alınmasına gerek yok ise, liposuction ile ameliyat rahatlıkla tamamlanır. Vaser tekniği ile veya lipomatik ile rahatlıkla bu işlem yapılabilir. Lipomatik hakkında bilgi için sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
jinekomasti durumu oluşturan

jinekomasti belirtileri

Jinekomasimiyim diye gençlerimiz şüphe eder. Eğer anormal bir büyüklük hissediyorsanız elleyince sallanıyor ve cıvık bir yağ dokusu geliyorsa elinize evet jinekomasti olabilirsiniz. Aşağıda bir kaç belirtisini sizin için listelemeye çalışacağım ;
 • Göğsünüzü elleyince hassasiyet minik yanmalar
 • Memede şişlik ve gözünüze büyük görünmesi
 • Bir memenizin diğerinden azda ola büyük olması ve çirkin görüntü
 • Meme altında sert bir cisim var gibi bir his ( Kist gibi dokununca acıyan )

jinekomasti dereceleri ( Tipleri )

1. derece jinekomasti

Hafif derece de meme büyümesi olan seviyedir. Genelde meme altında veya meme içinde ki yağlar çıkartılarak tedavi yapılır. Yağ çıkartırken ise, liposuction tekniği uygulanır. Çok minik uçlar ile girilerek biriken inatçı yağlar vücut dışarısına alınır. Bu uygulama hafif meme büyümesi olan hastalarda sıklıkla görülür.

2. derece jinekomasti

Orta büyüklükte meme büyümesi olan erkeklerde gözlenir. Ele gelen yağ olduğu bariz bir şekilde fark edilen tiptir. Yine ameliyathane koşullarında meme başında minik bir kesi atılarak meme içine girilmek suretiyle yapılabilir. Yağ dokusu alma ve liposuction işlemi genelde aynı anda yapılan tip uygulamalardır. Fiyatlar da bu derecelere göre memenin büyüklüğüne göre aslında tespit edilir. Meme ne kadar büyük ise, maliyet de o miktarda artış gösterecektir.

3. derece jinekomasti

Kadınsı bir memeye çok yakın hem liposuction hemde süt bezinin çıkartılmasının zorunlu olduğu seviyedir. Ameliyat diğer tiplere göre biraz daha uzun sürebilir. Meme başından kesi açılır ve meme içi yağ ve yağ dokusundan temizlenir. Bu seviye de ki bir erkek zaten gerçekten kadın gibi memeleri olanlardır. Ameliyat ile çözülebilen bir durumdur. Korkacak çekinecek bir durum değildir. 1 saatlik operasyon sorunu kalıcı olarak çözmeye rahatlıkla yetecektir.

jinekomasti ameliyatı için gerekenler

 • Ameliyatı engelleyen hastalıklar veya sürekli kullanılan ilaçların olmaması
 • Anestezi ye karşı alerji olmaması

Jinekomasti iyileşme süreci

Jinekomasti ameliyatı sonrasında iyileşme süreci konforlu geçer. Eğer yaz aylarında ameliyat olduysanız, korse biraz size sıkıntı verebilir. Sonbahar ve ilkbahar ayarında ameliyatı olmak mantıklı olabilir. Yazın denize veya havuza girme ihtimaline karşı yazın ameliyat olmamak daha mantıklı. Ameliyat sonrasında ilaçlar ağrı kesiciler verilir. Bunlar size bölgeden gelen ine sızı ve ağrıları duymamanız için verilir. Doktor tavsiyelerine de uyduğunuz sürece bir sorun yaşamazsınız.

Jinekomasti ameliyatı başarı oranı

Jinekomasti ameliyatının başarı oranı neredeyse yüzde yüze yakındır. Jinekomasti ameliyatı olanlar genelde memnun ayrılırlar. Çok nadir durumlarda ameliyat tekrar edebilir ama bu da özel durumlarda gözlenir. Ameliyat sonrası söylenenler harfiyen yerine getirmek başarı oranını yükselteceğini lütfen unutmayın.

Jinekomasti tekrar eder mi

 • Eksik yapılan bir operasyon
 • Ameliyat sonrası çok fazla hızlı kilo alıp verme
 • Kullanılan hormon ilaçları

Jinekomasti ameliyatı nerede olabilirim

 • Çok sayıda bu ameliyatı yapmış cerrah tercihi
 • Alanında mutlaka uzman
 • mutlaka estetik bir cerraha

Jinekomasti zararları

3d jinekomasti ameliyatı

Bu teknik ile meme bölgesi değil, tüm göğüs bölgesine liposuction yapılarak tam bir bütünlük sağlanır. Profilden bakıldığında 3 boyutlu bir görüntü verdiği için bu teknik, bu şekilde adlandırılır. Temelinde tam göğüs liposuction yer alır ve klasik yönteme göre daha fazla şekil verme amacı ile yapılır.

Şınav çekmek jinekomastiyi azaltırmı

Jinekomasti ameliyatı sonrası ödem nasıl atılır

Ameliyat sonrasında ödem ve şişlik beklediğimiz doğal sonuçlar. Hemen gitmesini beklemeyin. Ameliyatın etkilerinin tam olarak gitmesi ve işin final neticesini alması 4 hafta kadar sürer. Eğer bir ay sonra ödem ve şişlik gitmemiş ise, tekrar doktorunuz ile görüşmeniz gerekebilir. Bu süre içinde sabırla beklemenizi tavsiye ederiz. jinekomasti ameliyatı sonrası şişlik

Jinekomasti olan göğüs çalışılır mı

Jinekomasti erken tanı

jinekomasti ameliyatı sonrası cinsellik

Böyle bir kısıtlama yoktur. Sadece uygun pozisyonlarda ağır kaldırmadan kendini zorlamadan cinsel ilişkiye girilebilir. Bir kısıtlama uygulanmaz.

jinekomasti ameliyatı kaslara zarar verir mi

Jinekomasti ameliyatında sadece yağ ve yağ dokusu çıkartılır. Kaslara herhangi bir müdahale de bulunulmaz. Bu yüzden kaslara zarar verme gibi bir durum söz konusu değildir.

Hasta Yorumları

jinekomasti ameliyatı