İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Home » Kulak Estetiği » İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulaklı olan hastaların tedavisinde kullanılan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi de, herhangi bir kan veya neşter yoktur. Yani ip ile gerdirme işlemi yapıldığı için izsiz kulak estetiği ameliyatları arasında yer alır.

Video

İple Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

İple kepçe kulak ameliyatı operasyonları lokal anestezi ile yapılır. Estetik ipler ile kulak kıkırdağı geriye doğru gerdirme işlemi yapılarak kulak yapısına bir form kazandırılır. İstenildiği gibi ayarlanarak dizayn tamamlanır. Lokal bir işlemdir. Ameliyathane de olmasına gerek yok. Klinik ortamında yapılabilen bir müdahaledir.

Her Hastaya İple Kulak Ameliyatı Olur mu?

Her hasta için bu tekniğin yapılması mümkün değildir. Hastanın kulak yapısı ve kıkırdaktan deformasyonu tekniğin kullanılmasında önem arz eder. Yani muayene edilmeden iple kepçe kulak yapmak mümkün değildir.

İple kulak estetiği nasıl yapılır

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

İple kulak estetiği tedavileri klasik kepçe kulak tedavileri ile aynı ücrete tabidir. Genelde bu ekstra teknik için ayrı bir ücret talep edilmez. Tabi ki bu durum doktordan doktora değişebilse bile, genelde aynı ücrettedir. İnternet sitesi üzerinden fiyat veremiyoruz ama whatsapp üzerinden rahatlıkla bu ameliyatın fiyatı öğrenilebilir.

Kulak Estetiği Sonrası Kulakta Açılma

Kepçe kulak estetiği sonrasında bazı durumlarda kulakta açılma gözlenebiliyor. Bunun nedeni aslında ameliyatı yapan doktor değil. Genelde kulak yapısında yani kıkırdak yapısında sorunu olan hastalarda kulak açılması meydana geliyor.

Her hastaya iple kulak estetiği olur mu

İple Kulak Ameliyatı Ne Kadar Kalıcı?

Kepçe kulak ameliyatlarının tamamı aslında kalıcı ve ömür boyu kullanmalık ameliyatlardır. Yalnız şunu unutmamak lazım ki, her estetik işlemde olduğu gibi ameliyat sonrası sıkıntılar her hasta için çıkabilir. Genelde hastanın kulak yapısından kaynaklanır. Ama olmuyor değildir. Bu oran yüzde 1-2 geçmez. Bunun dışında kulakta açılma ameliyat sonrasında gözlenmez ise, sonrasında ömür boyu kalıcı ve bozulmayan işlemler arasındadır.

Klasik yöntem ile İple Askılama Arasındaki Farklar

En başta söylemek lazım ki iple askı tekniğinde kan yok. Neşter yani ameliyat izi yoktur. Bu yüzden izsiz kepçe kulak ameliyatı teknikleri diyebiliriz. Klasik yöntemde kıkırdak çıkartma işlemi yapılırken iple olan teknikte kıkırdak çıkmaz. Ameliyat süreleri de yarı yarıya iple olan daha kısadır.

İple kulak estetiği nedir

His Kaybı Yapar mı?

İple kulak estetiğinde evet bir iple kulak gerdirilir ve sonrasında kulak dizayn edilir. Ancak bunun kulağın duyması ile duyu veya his kaybına olumlu veya olumsuz hiç bir etkisi yoktur. Bu yüzden ki iple kulak estetiği ameliyatları fonksiyonel değil, sadece estetik olarak yapılan müdahalelerdir.

Muayenesi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında veya genel anestezi ile yapılır. Kulak kepçesinde dışa doğru olan sorunlu kısmın kulak arkasından estetik açıdan iyi görünecek kısma çekilmesi için medikal ipler kullanılır.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

İple kepçe kulak estetiği sonrası ameliyat olunan bölge bir süre korunması gerekir. İyileşme süreci gayet hızlıdır. Ancak sosyal hayatı ve iş hayatına ertesi gün hatta aynı gün, aynı şekilde devam edebilmektedir.