İmplant Fiyatları

Home » Diş İmplantı Katagorisi » İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları listesini belirleyen bir çok faktör vardır. Bu faktörler diş doktorunun kliniğinden, uygulanacak diş tedavisine kadar değişiklilik göstermektedir.

İmplant Fiyatları Hakkında

Diş implantı yaptıracak hastalarımızın en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de fiyatıdır. Günümüzde sağlıkta yaşanan fiyat politikasındaki aksaklıklar sebebiyle birçok hasta muayeneye aklında ‘’acaba neyle karşılaşacağız’’ sorusuyla gitmektedir. Çünkü hem sosyal medya aracılığıyla hem de televizyonlarda izlediğimiz kadarıyla hastalara çok yüksek fiyatlarla fatura çıkarılmaktadır. Bu yazıyı yazmamızdaki asıl nedende tamda budur. Hastaların bilinçli olması mağdur en düşük seviyeye çekecektir.

İmplant Fiyatları Hakkında

Konumuz implant fiyatları üzerine olduğu için bu konuya birkaç yönden bakmamız sizlere fayda sağlayacaktır. Sadece implantın fiyatı üzerine durulursa tüm sürece eksik başlamış olacağız. Bu sebeple bu yazıyı  dört aşamada değerlendireceğiz.

Birinci Aşama: Doktor Seçimi

Sadece implant fiyatları belirlenmesinde değil sağlıkla ilgili fiyat belirlenmesi konularında hekim seçimi çok önemlidir. Hekiminizin uyguladığı teknik çok önemlidir. Konuya hakim olması, yaptığı klinik çalışmalarla tecrübesini arttırması, mümkünse referansının olması hastanın doktor seçiminde göz önüne alması gereken konun başında gelmektedir. Özellikle referansla gidilen hekimler günümüzde tercih edilmektedir.

Bu durum hastanın güveninin artmasına, iletişim kuracağı hekimle bağının gelişmesine sebep olacaktır. Peki doktor seçimi implant fiyatları listesini etkiler mi diye soruyorsunuz. Evet etkiler. Konusunda tecrübeli, konusuna hakim, el alışkanlığı güçlü olan hekimler bunun karşılığını isteyebilirler. Emek hakkı her doktor için farklılık göstermesi normaldir. Bu sebeple muayene eden hekim, yapacağı implant fiyatına emeğini de ekleyerek ücret belirleyecektir. Tabi ki fiyatın ne olacağı bu süreç henüz başlamadan belirlenir. Hasta implantın ne kadar olduğunu, kullanılacak implantın markasının ne olduğu gibi konuları hekiminden rahatlıkla öğrenme hakkına sahiptir.

doktor seçimi fiyatı etkiler mi

İkinci Aşama: Klinik

İmplantı yaptıracağınız diş kliniğinin bulunduğu konum, donanım, kalite, tecrübeli ve deneyimli personel gibi önemli etkenler implant fiyatları listesini etkileyecektir. Bu etkenlere bakıldığında özellikle donanımı , kaliteyi ve tecrübeyi mutlaka ön sırada tutmanızı tavsiye edebiliriz.

Üçüncü Aşama:İmplantın Markası ve Modeli

Öncelikle kullanılan implant malzemeleri, implant fiyatları döviz kurlarıyla hesaplanmaktadır. Bu bakımdan değişiklik göstermesi normaldir. Burada şu soru aklınıza gelebilir.’’ Türkiye’de üretilen implanların fiyatı peki nasıl değişiyor’’.  Çünkü; implantın ham maddesi yurtdışından getiriliyor.
Öncelikle implant size uygun şekilde seçilmeli. Günümüzde birçok implant çeşidi bulunmakta. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tecrübeli hekim implant seçiminizde kolaylıkla yardımcı olacaktır. A Plus markalar olduğu gibi bazı ülkelerden getirilen çok daha uygun fiyata implant markaları bulunmaktadır. Burada dikkat edilecek şey imlantın garantili olup olmadığı, implantın garanti süresi ve implantı veren firmanın güvenirliğidir. Deneyimleriyle hekiminiz size doğru implantı bulacaktır.

uygun fiyata implant markaları

Dördüncü Aşama:Protez Ücreti

Son aşama olan implant üzerine yerleştirilecek protez için alacağınız fiyat teklifinde farkındalık yaratabilir. Ayrıca doğru protezin seçilmemesi implantın ömrünü etkileyebilir. İmplant üstü protezler  porselen kaplama, zirkonyum kaplama, sabit protez, hareketli protez, vidalı protez, yapıştırmalı protez gibi birçok çeşitliliğe sahiptir. Bu protezlerden seçeceğiniz herhangi biri fiyatı kesin olarak belirleyecek olup son aşamasına sizi getirecektir. Burada önerimiz ucuz ya da pahalı olana çok bağlı kalmamanızdır. Bu sürece kadar devam eden tedavinin görsel ve kullanım açısından en önemli sonucu burada belirlenmektedir.