Hollywood Yanak Estetiği

Home » Yüz Estetiği Katagorisi » Bişektomi » Hollywood Yanak Estetiği

Hollywood Yanak Estetiği, estetik dünyasına yeni bir oluşum getirmiştir. Makalemizde yüzün daha genç ve daha çekici bir görünüm alması için başvurulan bu estetik ameliyattan bahsedeceğiz.

Video

Üçgen yüz olarak tabir edilen Hollywood Yanağı, birçok ünlünün de yaptırdığı ameliyatların ilk sırasına yerleşmiş bulunmakta. Meryem Uzerli’den Fahriye Evcen’e, Çağla Şikel’den Petek Dinçöz’e, Ebru Gündeş’ten İrem Derici’ye kadar birçok ünlü bu ameliyatla farklı bir yüz yapısına sahip olmuştur.

Nedir Hollywood Yanağı

Hollywood Yanak Estetiği Nedir?

Yanağındaki amaç yüzün üçgen bir yapıya dönüştürülerek elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi ve bu sayede daha ince bir yüz hattına sahip olunmasıdır. Bunu yapmak içinde çene kemiği üzerinde bulunan fazla yağ dokusu çıkarılır. Yanak içinde bulunan yağ kütlesi her iki yanaktan da alınır. Bu sayede yanaklar daha ince bir yapıya bürünürken elmacık kemikleri daha belirginleşir. Erkek ve kadın birçok kişi bu ameliyatı gerçekleştirmektedir. Yazarak anlatılmak istenildiğinde çok karmaşık ve zormuş gibi görülen bu ameliyat aslında deneyimli bir doktor elinde 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir.

Hollywood Yanağı Yaptırmanın Fiyatı

Neden Hollywood Yanağı Denilmektedir?

Bu oluşum Hollywood yıldızlarının tercihi ile başladı. Birçok ABD’li yıldız bu ameliyatı gerçekleştirmesi ve magazin sayfalarında bu değişimin fark edilmesi sonucu Hollywood Yanağı Ameliyatı olarak adından söz ettirmeye başlandı. Bu değişimin öncüsü olarak Angelina Jolie ilk hatırladığımız ünlüler arasındadır.

Fiyatı Nedir?

Ameliyatı yapacak doktordan doktora değişebilir. Hekim bu ameliyattaki tecrübesine yeteneğine ve donanımına güvenerek ameliyat fiyatını belirleyebilir. Ameliyat üzerindeki hâkimiyeti, birçok kere bu ameliyatı gerçekleştirmesi, elde ettiği sonuçlar fiyatın değişmesine sebep olacak etkenlerdendir. Bunun dışında kliniğin bulunduğu lokasyon, kliniğin donanımı ve kullanılan malzemenin kalitesi Hollywood yanağı ameliyatını etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.

Hollywood Yanağı Ameliyatı için Tavsiye

Tavsiye

Hollywood yanağı ameliyatında en çok dikkat edilmesi gereken şey doğru hekimle tanışmaktır. Doktorun sizin beklentileriniz doğrultusunda hareket etmesi çok önemlidir. Doktor seçiminde bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekebilir. Doktorun bu ameliyatı ne sıklıkla yaptığı, doktor hakkında tavsiye yazılarının olup olmadığı, bu ameliyat hakkında yazdığı makalelerin bulunup bulunmadığı, yaptığı ameliyatların öncesi sonrası fotolarının başarısının ne olduğu gibi sorular sizin doğru doktoru bulmanıza yardımcı olacaktır.