Göğüs Silikon Modelleri

Home » Göğüs Estetiği » Göğüs Silikon Modelleri

Göğüs silikon modelleri uygulanacak göğüs estetiğine göre değişmektedir. Silikonlu göğüs son dönem içinde en çok tercih edilen estetikler tedavilerindendir.

Göğüs Silikonu Nedir?

Göğüs silikonu aslında protezdir. Bu silikon protezler meme estetiği ameliyatlarında memeye hacim kazandırmak için kullanılan ürünlerdir. Günümüzde bir çok meme silikonu üretici firması vardır. Bunlardan bilindik güvenilir Dünya sağlık örgütü tarafından onaylı bir çok marka vardır. Meme büyütme ameliyatlarında meme protezi sıklıkla kullanılır.

Göğüs silikonu nedir

Yuvarlak Silikon Protezler

Yuvarlak silikon protezler isminde olduğu gibi yuvarlaktır. Bir futbol topunu ikiye bölünmüş hali gibidir. Tercih edildiği yerler genelde meme sarkmasının yoğun olduğu olgularda tercih edilir. Hastanın göğüs durumuna ve muayene bulgularına göre kas altı veya kas üstü plana silikon protezi yerleştirilir. Yüksek hacimli meme büyütme ameliyatlarında da sıklıkla kullanılır. Damla silikon ile aslında birbirinden bir üstünlükleri yoktur. Ancak kullanım amacına göre silikonlu memelere tercih sebepleri oluşur.

Yuvarlak silikon protezler

Damla Tip Silikon Protez

Damla tip silikon protezler de genelde küçük sarkmalarda tercih edilir. Hafif yukarıya dönük olan bu silikon protez ile meme başı az bir miktar olsa da yukarıya kaldırılabilir. Bu kaldırma işlemi hacim ve estetik kazandırabilir. Damla silikon kullanımına yine doktor karar vermeli.  Genelde aslında damla istenir ama, hasta için en uygun olanını cerrah bileceği için doktor önerileri de dikkate alınması gerekir.

Damla tip silikon protez

Silikonlu Göğüs Patlar mı?

Kullanılan göğüs silikon modelleri hangisi olursa olsun, meme silikonlarını patlaması gibi bir durum yoktur. Aşırı fiziksel baskı veya sıkışma silikonu patlatmaz. Silikon bir fiziksel kesi ile belki açılabilir. Ama aslında o bile çok zor olacak bir durum. Bıçakla kesmeye kalktığınızda bile kesilmesi gerçekten çok zor. Düşünün bir de bu meme içinde kas altında ise bunun patlaması gibi bir durum gerçekten düşünülemez.

Silikonlar Vücuda Zarar Verir mi?

Silikonların vücuda kanıtlanmış bir zararı yoktur. Ömürlük kalıcılığı olan malzemelerdir. Meme silikonları 10 yılda bir kontrol edilmelidir. İstendiği taktirde geri çıkartılabilir. Meme silikonunu vücut bir şekilde kabul etmediği durumlar oluşabilir. Vücut direnç göstererek vücuttan atmaya çalışırken silikon bölgesinde kapsül oluşabilir. Bu kapsül uzman ellerde aslında binde bir görülen bir durumdur. Çözüm olarak da meme tekrar açılarak bölge temizlenerek silikon yine vücutta kalacak şekilde tedavi edilebilir.

Silikon Fiyatları

Meme silikon fiyatları genelde dışarıdan geldiği için, fiyatlar dolar üzerinden olur. Maliyet dolar artışına göre yükselebilir veya azalabilir. Meme büyütme ameliyatlarında silikon modelleri ve üretici firmaya bağlı olarak maliyet değişebilir. Bunun üzerinde cerrahın istediği işçilik ile fiyat yelpazesi değişik şekiller alabilir. Göğüs büyütme ameliyatında fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Silikon Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

Buda sık sorulan sorular arasındadır. Silikon taktıran bir kadın bir gün süre ile hastane de kontrol altında kalması icap eder. Bu süre sonunda uygun ise taburcu olabilir. Ameliyat sonrasında bir ay süre ile asla ağır kaldırmamak ve bölgeyi asla deforme veya fiziksel etkiye maruz bırakmaması gerekir. Yani ortalama olarak bir ay bir cinsel bekleme süresi ameliyat sonrası başarı oranını arttıracaktır. Tabi ki bu süre hekimden hekime değişir. Verdiği süreler değişiklik gösterebilir.

Göğüs Silikon Modelleri

Mutlaka hekiminiz ucuz malzeme kullanmaması gerekir. 2 tipte silikon modeli vardır. Bunlar damla silikon ve yuvarlak silikondur. Bu ikisinin üretici firmasına ve kalitesine mutlaka bakılmalı. Cerrahın işçiliği de iyi ise, sonuç olarak sizi mutlu edecek bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Kullanılacak olan silikon protez büyüklüğü de yine göğüs kafesine göre belirlenmelidir. Çok büyük silikon kullanımı aslında çokta estetik durmayabilir. Bunun tercihi yine doktorunuzla yapılmasında fayda vardır. Sizin en belli olmayan en doğal görünümlü meme hacmi sizi daha çok mutlu edeceğine emin olabilirsiniz.