Göğüs Büyütme Ameliyatı

Home » Göğüs Estetiği » Meme Büyütme Ameliyatı

Gögüs Büyütme Ameliyatı ortalama 1 saat süren riski düşük ameliyatlardır. Meme silikonu kasın altına konur. Memenin durumuna göre istenilen boyutta silikon koyulabilir. Bir gün hastane de kalınması yeterlidir. Sonrasında kısmen bir miktar ağrı sızı olur. Tam iyileşme süresi ise 30 gündür.

Eğer Meme dikleştirme ameliyatı ise aradığınız, linke tıklayıp sayfaya gidebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 45dk-1 Saat
Operasyon Yeri Hastane
Anestezi Türü Genel
Ağrı Sızı Az veya Kısmen
İşe Başlama 3-7 Gün
İlk Banyo 2 Gün
Tam İyileşme 3 Ay
Tekrar Gerektirir mi Gerektirme
Sütyen 1 Ay Sporcu Sütyeni
İz Kalır Mı Az Belli Belirsi
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Hastanede Kalma 1 Gece
Şişme Morarma 3-7 Gün

Okumak İstemeyenler İçin

Gögüs Büyütme Ameliyatı Video

Ben Uygun Hasta Mıyım ?

 • Yüksek Şeker veya Tansiyon Hastası Değilseniz,
 • Anesteziye Karşı Alerjinin Yoksa,
 • Ameliyat Olmaktan Korkmuyorsanız,
 • Meme Boyutlarından Memnun Değilseniz,
 • Hamilelik Sonrası Ciddi Sarkmalar Yaşıyorsanız,
 • Kendinize Özen Gösteren Bir Kişiliğiniz Varsa,
 • Kadın Olduğunuzu Daha Fazla Hissetmek İstiyorsanız,

Yukarıda ki nedenlerin bir veya bir kaçı sizin içinde geçerli ise, sizde meme büyütme ameliyatı olmaya adaysınız demektir. Eğer merak ettiğiniz fiyat bilgisi ise, aşağıda ki linke tıklayarak meme bölgesine ait bir kaç foto gönderin ameliyatın ne kadar olduğunu öğrenin.

Gögüs Büyütme Ameliyatı Foto Gönder Fiyat Al

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız için Önemli Bilgilendirme

İstanbul dışından veya almanya, fransa gibi avrupa ülkelerinden gelen misafirlerimiz için önceden bilinmesi ve uygulanması halinde ameliyatının sorunsuz geçeceği bir kaç ipucu veriyor. aşağıda ki linke tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

Gögüs Büyütme Ameliyatı Yurt Dışı Hasta Protokolü

Göğüs Neden Büyür ?

Gögüs Büyütme Ameliyatı doğuştan veya hormonel nedenler ile göğüslerin normalden küçük kalması halince yapılan estetik ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatları bu nedenle Tedavi sıklıkla ve meme dikleştirme ameliyatı ile de kombine yapılabilen meme ameliyatıdır.

Gögüs Büyütme Ameliyatı normalden küçük olan göğüsün genelde silikon konularak daha dolgun bir hal alması sağlanarak yapılır. Meme toparlama ameliyatları da denilen bu ameliyatlar için kullanılan ana madde silikondur

Gögüs Büyütme Ameliyatı Silikonsuz olur mu

Meme Silikon Çeşitleri

Meme silikonların birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler hastanın yapısına ve ihtiyacı göre hatta kendi zevkine göre seçilir. Ama kalite bakımından kullandığım slikonların bir en alt kalite limitim var. Onun altında kullanılan silikonlar sorun oluşturabilir.

Doktor Tavsiyesi

Gögüs Büyütme Ameliyatı süreci estetik cerrahın belirlenmesi ile başlar. Bu seçim çok önemlidir. İstanbul genelinde bini aşkın estetik cerrah bulunmaktadır. Bakıldığında estetik cerrahlar tüm estetik ameliyatları yapabilmektedir. Önemli olan #göğüsbüyütmeameliyatı nda deneyimli, tecrübeli ve donanımlı estetik cerrahla buluşabilmenizdir. Bu kriterlere uygun bir estetik cerrahı ararken birkaç noktaya dikkat edebilirsiniz.

 • Ortalama ayda meme büyütme ameliyatı kaç tane yapmaktadır
 • Hastalarının yorumları nelerdir
 • Meme Cerrahisiyle ilgili çalışmaları mevcut mudur?
 • Meme büyütme ameliyatı hakkında makale yazıları var mıdır?Gögüs Büyütme Ameliyatı Fiyat Tablosu

Bu kriterlerin en başında cerrahın daha önceden yaptığı bazı meme büyütme ameliyatı hastalarının öncesi ve sonrası fotoğraflara bakmak gelir. Bu sayede memenin duruşunu, önceki haliyle şimdiki arasındaki farkı, dikiş izi kalıp kalmadığı gibi birçok sorunun cevabını kendi gözlerinizle görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunla ilgili detaylı bilgiye linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gögüs Büyütme Ameliyatı için birçok giriş yeri vardır. Bu giriş yerleri ; 

 • Koltuk Altı 
 • Meme Altı 
 • Meme Başı çevresidir

Bu bölgelerden silikonlar yerleştirilir.  Ameliyat izi hepsine ortalama aynı ölçüde kalır. İzleri en aza indirmek için ameliyat sonrası doktorunuzun önereceği bakım çok önemlidir.

Bu giriş yerinden en iyisi hangisi derseniz eğer net bir cevap vermek mümkün değildir. Silikonun yerleştirileceği bölge gene hastanın yapısına memenin hangi oranda büyültüleceğine ve ameliyat sonrası ne beklendiğine göre değişiklik gösterir. 

Bu konu hakkında gene ben, estetik cerrahın seçim yapmasını tavsiye ederim. Sonuçta konunun uzmanı olarak size hangi tekniğin uygun olacağını gene o bilir. Zaten tekniklerden biri diğerinden çok üstün olsaydı eğer, diğerlerini hastalara sunmazdık bile.

Gögüs Büyütme Ameliyatı Fiyat Listesi

Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri Var Mı ?

 • Gögüs Büyütme Ameliyatı riskli bir ameliyat değildir. Meme büyütme ameliyatları esnasında açı hissedilme. Ameliyat sonrası emzirme veya kanser riskinin artması gibi kulaktan dolma bilgilerin hepsi yanlıştır. 
 • Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta bebek emzirebilir. Ayrıca kanser riskide yükselmez. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta 1 gün süreyle mutlaka hastanede kalmalıdır. Bu süre sonrasında 2-3 gün ev istirahati uygun görüyoruz. Bu süre Sonunda hasta iş hayatına aşırı fiziksel hareketlerden kaçınmak suretiyle geri dönebilir.
 • Meme büyütme ameliyatı sonrası kalan izler 8 ay 12 ay arasında kaybolur gider. Hasta ameliyat izini kendi bile görmez. Ameliyat ölüm riski taşımaz, ve tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlar arasında üst sıralarda olduğu için tıbbi gelişmelere açıktır. Bu yüzden Birçok kadın bu ameliyatı estetik görünümünü mükemmelize etmek için tercih eder.

Memede Asimetrik Problem

İki memenin birbirinde farkı olması memede asimetrik problem olduğunu göstermektedir. Göğüste asimetri bozukluğu öncelikle bazı hastalarda psikolojik rahatsızlık yaratmaktadır. Bu durumun yaşattığı stres günümüzde hafife alınmayacak düzeydedir.

Bayanlarımız da diğer bayanlarla kıyaslanma özelliği ortak olanlarda kendini daha net göstermekte özellikle plaj,soyunma kabinler tatil bölgelerinde kişiyi daha da rahatsız etmektedir. Sadece ortak alanlarda değil cinsel yaşamda da büyük sıkıntılar yaşandığı gelen vakalarımız arasında görülmektedir. Bu vakalar için meme büyütme ameliyatını çok rahatlıkla yaptığımız belirtmek isteriz.

Gögüs Büyütme Ameliyatı fiyatları 2019

Gögüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme ameliyatında herkesin merak ettiği konu ücretidir. Bu ücret meselesi gerçekten çok önemli. Hastalar ücrete göre az fiyata göre riskli tercihler yapabiliyor. 

Meme büyütme ameliyatında fiyat kullanılan silikona göre belirlenir. Kullanılan silikonun kalitesi fiyatı etkiler. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastanenin de tercihi hastaya bırakılır. Böylece bu hastanenin ne kadar lüks ve kaliteli olduğu da ameliyat fiyatını etkiler. 

Meme büyütme ameliyatında silikon dışında bir de lipivage tekniği vardır. Bu teknik ile hastanın kendi yağları liposuction yöntemi ile alınarak göğüs bölgesine transfer edilir. Böylece göğüslerde dolgunluk meydana gelebilir. Her hasta için olmasa da, bazı hastalarda bu yöntem çok işe yarar. Bu tekniğin kimlere uygulanması gerektiği hakkında muayene sonrasında doktor belirler. Eğer bu teknik ile göğüs büyütme yapılacak ise, fiyatlarda inme söz konusu olabilir. 

Meme büyütme fiyatları doktorun emeğine göre de belirlenir. Doktor kendi bedelini hangi aralıkta belirliyor ise, tabi ki fiyatı oda etkiler. Kısacası ücretsiz kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz. Böylece, size uygun tekniği ve fiyatı en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.