Fue Saç Ekimi

Home » Saç Ekimi Katagori » Fue Saç Ekimi

Fue Saç ekimi saç ekiminde en çok tercih edilen tekniklerdendir. Günümüzde saç dökülmeleri arttıkça saç ekimine olan talep de artmaktadır. Bunun için en gelişmiş tedavilerden biridir.

Fue Saç Ekimi Nedir ?

Ense bölgesinde saç köklerinin teker teker alınıp teker teker ekilmesi işlemine denir. Bu teknik ile beraber saç derisinde herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Fue tekniği günümüzde saç ekim merkezlerinin en sık kullandığı tekniklerden bir tanesidir. Zaten 2 tane olan saç ekimi tekniği içinde üstün olan ve diğerine göre çok avantajları olan bir tekniktir.

Fue Saç Ekimi nedir

Fue tekniği ve fut tekniği olarak 2 farklı saç ekme tekniği söz konusudur. Fue tekniğinin en büyük özelliği olarak saç ekimi sonrasında herhangi bir iz bırakmamasını örnek olarak verebiliriz. Saç ekimi iyi güzel ve estetik olarak insanı gençleştirebilir ama, tabii ki saç ekimi sonrasında kalan izlerde bir o kadar önemlidir. Saç ekimi için saç kökleri ense bölgesinden toplanırlar. Bu yüzden fut yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde ense bölgesinde ameliyat izi kalıyordu. Fakat Fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinde saç ekimi izi kalmaz.

Fue tekniği de birçok değişik metotlarda geliştirilmiştir. Buna örnek olarak Fue gold tekniğidir. Fue gold ile yapılan saç ekimleri kullanılmaktadır. Fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinde ince hassas ve bölgesel alanlara da rahatlıkla saç ekimi yapılabilmektedir.

Fue tekniği için kullanılan uçlar oldukça incedir. Sıklaştırma saç ekimlerinde de ince uçların avantajı ile kanallar açılarak saç kökleri yerleştirilebilir. Böylelikle saç yoğunluğu arttırılabilir. Saç Ekimi için mutlaka fue tekniğini kullanan merkezleri tercih etmelisiniz.

Ayrıca Saç ekimi işlemi Estetik ve plastik cerrahi uzmanı ile yapılması gereken bir estetik ameliyattır. Çekirdekten yetişme v.s gibi konusunda uzmanım diye geçine kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Saç ekimi işlemi estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafında yapılması yürütülmesi gereken bir ameliyattır. Nasıl bir burun estetiği ameliyatı için bir estetik doktorunu arıyorsanız, saç ekimi işleminin de bundan bir farkı yoktur.

Fue Tekniği ile yapılan saç ekimi hem kalite hemde hasta sağlığı açısından kullanılması gereken bir yöntem. Bu yöntem için hastanın bazı özelliklere sahip olması gerekmez, her hasta için rahatlıkla uygulanabilir.

Fue Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Fue tekniği bilip yapılabilen bir tekniktir. Fue saç ekimi üzerinde durmuş ve bu konuda tecrübesi olan bir estetik cerrah ile çalışmak, ameliyat sonrası görünümünüzde doğrudan etki gösterir

Saç ektirme işlemini fue saç ekimi olsun veya fut saç ekimi tekniği olsun mutlaka bir estetik doktoruna yaptırmanız gerekir. Günümüzde saç ekimi yapıyorum diye piyasaya çıkan bir çok kişi, ya estetik cerrah değil ya da saç ekimlerinde tecrübesi yok. Bu yüzden ameliyatı olmadan kime bu işi yaptırdığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Fue Saç ekimi fiyatlarıFue Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi fiyatlarını belirleyen unsurlar da bir standart yoktur. Hesap alınan saç köküne göre hesaplanır. Bu hesaplamada kullanılan birim fiyat, merkezden merkeze değişir. Saç ekimi yapıyorum diye de , artı bir maliyet hesaplamak da pek doğru değildir. Çünkü günümüzde bir diğer teknik olan fut tekniği pek kullanılan bir yöntem değildir. Eski ve çok eksileri olan bir yöntem olduğundan kullanılmaz. Bu yüzden fue tekniği aslında standart kazana ve ekstra bir ödeme gerektiren bir işlem değildir.

İz Bırakmadan Saç Ekimi

Saç ekimi sonrasında eskiden iki kulak çizgisi arkasında boydan boya uzanan bir ameliyat çizgisi vardır. Fue yöntemi ile saç kökleri teker teker söküldüğü için bir neşter operasyonuna gerek kalmamıştır. Ameliyat sonrasında kafanızın herhangi bir yerinde ameliyat izi kalmaz. Bu da ameliyatın doğal olmasını destekler.

Ameliyatın öyle bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor ki, bir saç ekimci dışında hiç kimsenin, sizin saç ekimi yaptırdığınız bilmemesi gerekiyor. Bu yüzden doğallık ve aslında gerektiği kadar saç kökü nakil etmek bu işin doğal olmasında birinci şart. Ayrıca bir önemli konu kullanılan mikro motor uçlarıdır. Bu uçlar ne kadar inde olursa o kadar temiz bir ekim gerçekleşir. Kullanılan uçların da altından olması da vücuda verilebilecek zararların en aza indirmek anlamına gelir.

Fue Gold denilen bu yöntem ile de vücudun enjeksiyon kapma riski düşürülür. Altın maddesi vücuda zararı olmadan nadir maddelerdendir. Bu yüzden bu ameliyatta kullanılan araç gereçlerin altın olması ameliyat sağlığına fayda sağlar.

Fue Saç ekimini kim uygular

Fue Tekniğinin Avantajları

Fue tekniği günümüzde artık kullanımı şart hale gelen bir saç ekme tekniğidir. Bir çok avantajından bahsetmeden önce, bu tekniğin aslında geliştirilmiş bir saç ekme prosedürü olduğunu bildirmek isterim. Değişen sadece tekniktir. Yapı itibarı ile yapılan işlem aynıdır fakat avantajları ve faydaları bakımından üstünlükleri mevcuttur.

Fue tekniği ile yapılan saç ekimi ameliyatlarında belirgin olarak en çok göze çarpan özellik saç ekimi sonrasında hastada bir ameliyat izinin kalmıyor olmasıdır. Saç ekme teknikleri içinde bir klasik yöntem yani fut tekniği bir de fue denilen geliştirilmiş teknik bulunmaktadır. Fue tekniği ile yapılan ameliyatlarda hasta bir ağrı veya sancı çekmez. ameliyat sonrasında acı hissi oluşmaz. Saç kökleri alınan bölgede kesinlikle kalıcı şişkinlikler morluklar kan toplanmaları oluşmaz. Sanki o bölgeye hiç dokunulmamış gibi ameliyat sonrasında eski haline döner.

Fue tekniğini uygulayan ve bu tekniği sıklıkla kullanan saç ekimi uzmanları olması gereklidir. Saç ekiminde esas tecrübe bilgi ve birikimdir. Bu şartlar meydana geldiğinde saç ekimi başarı oranları oldukça yüksektir. Ekim sonrasında saç çıkması da oldukça verimlidir. Ortalama yüzde 90 oranında ekilen saçlar çıkar ve beslenir.

Fue tekniğinde saç kökleri teker teker kanallara yerleştirilir. Tabii ki toplarken de aynı prosedür teker teker saç köklerinin çıkartılması ile gerçekleşir. Saç ekiminde kullanılan bu teknik ile saçlar en doğal şekli ameliyat sonrasında alabilir. Hastaların herhangi bir rahatsızlığı ve radyolojik bulgularında bir anormal durum yok ise, hasta rahatlıkla ameliyathaneye alınabilir.