Fransız Askısı ile Yüz Germe

Home » Yüz Estetiği Katagorisi » Fransız Askısı » Fransız Askısı ile Yüz Germe

Günümüzde anestezi almadan kendine estetik çözüm arayanların ilk durağı oldu. Bu işlem sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde yüz gerilir. Hemde ameliyat ve anestezi almadan sadece bir saat içerisinde sonuçları görebilirsiniz. Bu yüzden tercih sebebi olmaya hızla devam etmektedir.

Eğer Klasik Yüz Germe Ameliyatı ise aradığınız linke tıklayıp ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Fransız Askısı ile Yüz Germe [Video]

Fransız Askısı ile Yüz Germe

Fransız Askısı Nedir Nasıl Yapılır [Video]

Fransız Askısı Nedir Nasıl Yapılır

Fransız Askısı Öncesi Sonrası 

Fransız askısı yaptıranlar hastaların öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşılmaktadır. Bu İnternet sitemizde mümkün olmadığı için sitemizdeki öncesi ve sonrası talep formu sayfasından öncesi sonrası fotolarına ulaşabilirsiniz. Formu doldurun görseller mail adresinize gönderilecektir. Ayrıca fransız askısı 2019 fiyat bilgisi de ayrıca resimler ile iletilecektir. İşlem İstanbul fulya da bulunan kliniğimde gerçekleşmektedir.

Ameliyatsız yüz germe

Evet fransız askısı uygulaması bir ameliyatsız yöntemdir. Yüzde gerginlik sağlar. Bir kaç çift iple sadece yanak bölgesi geçici uyuşturularak yapılır. Fiyatı klasik yüz germeye nazaran daha hesaplıdır. Maliyeti düşüktür. Ücreti makuldür. Ama geçicidir. 2 -3 sene sonra tekrar gerektirir. Etkisi anında olmasına rağmen her hasta için de yapılamayabilir. İşlem öncesi yüz muayene edilmelidir. Uygunluk sonrasında işlem yapılabilir. Ameliyat yüz germe isteyenler için bir alternatif yöntemdir diyebiliriz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
İşlem Süresi 1- 1,5 Saat
İşlem Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama Hemen
İlk Banyo 2 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrarlanır Mı Uzun Yıllar Sonra
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Makyaj Yapılır mı Evet
Ödem / Şişlik 3-7 Gün
Cinsiyet Kadın Erkek Uygun

Okumak İstemeyenler İçin

 

Fransız askısı nedir

Fransız askısı ameliyat olmadan yüzünde ki kırışıklık sorunu olanlar için yapılan bir uygulama. Ortalama bir saat sürer. Sarkma şiddetine göre bir veya daha fazla ip kullanılabilir. Anestezi ve hastane yatışı gerektirmeyen lokal klinik ortamında yapılan bir uygulamadır. Fransız askısı fiyatları da bu kullanılan ip miktarına göre değişmektedir. Detaylı bilgi için danışmalarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

 • Cildinizde aşırı sarkıklıklar yok ise
 • Buldok yanak tipine sahip değilseniz
 • Kırışıklık düzeyi derin çizgilerden oluşmuyor ise
 • Çene, yanak ve alın üçgeninde kırışıklık ve sarkma var ise
 • Ameliyathane ortamından ve genel anesteziden korkuyorsanız uygun hasta olabilirsiniz.

Avantajları

 • Ameliyatsız bir işlemdir.
 • Anestezi –Narkoz almanıza gerek yoktur.
 • Cerrahi bir işlem değildir.
 • Cilde kesi atılmaz.
 • Ciltte yara izi kalmaz
 • Ameliyat olmaması sebebiyle riskleri azdır.
 • Kadın Erkek herkese uygulanabilir.
 • Yüz ve mimik hareketlerinde değişiklik olmaz doğallık bozulmaz
 • 30 yaşından itibaren uygulanabilir.
 • İpler zaman için tekrar gerilebilir.
 • İyileşme süresi kısadır

Dezavantajları

 • Çok nadirde olsa kullanılan ipliklere cilt reaksiyon gösterebilir. Bu ihtimal çok ama çok düşüktür.
 • Yanlış teknik uygulanması sonucu kullanılan iplikler elle hissedilebilir.
 • İpin hatalı uygulanması sonucunda deri yüzeyin engebelere sebebiyet verebilir Askı orantısız yapılması yüzde asimetri görünümünü bozabilir

zty_saglik_Foto_iste_Talep_et

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız için Bilgilendirme

İstanbul da kalma süresi hastane yatışı ve kontrol gibi sorularınızın cevaplandığı sayfadır. Aşağıda ki banner a tıklayarak tüm protokol hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışı hasta protokolü

Öncesi ve Sonrası Talep Et

Daha önce işlem yaptırmış olan hastalarımızın öncesi ve sonrası resimlerini sizinle paylaşıyoruz. Kafanızda bir fikir oluşması için faydalı olabilir. Aşağıda ki linke tıklayarak talep sayfasına erişebilirsiniz.

Öncesi Sonrası Talep Et

İple Yüz Germe

Hızla ilerleyen zaman, geçen yıllar, hayatımızda yer edinen stres, bunun paralelinde dengesiz beslenme ve bazı kötü alışkanlıklar maalesef sadece kalbimizde değil cildimizde de büyük deformasyonlara sebep olmaktadır. Bunların başında da yüzümüzde her geçen gün etkisini gösteren kırışıklıklar ve sarkmalardır. İple yüz germe tekniği burada devreye girerek ameliyat veya anestezi almadan sadece bir saat içerisinde sonuç veren bu tekniği ön plana çıkartmıştır.

Zamanı durduramayacağımız, büyük şehir stresi kolay kolay uzak kalamayacağımız, iş hayatımızda beslenmemize gerekeli özeni yeteri kadar gösteremeyeceğimiz aşikarken yüzümüzü eskisi gibi nasıl diri ve canlı hale kavuşturabiliriz sorusunu soruyoruz kendi kendimize. İşte bunu gerçekleştiren yöntemlerden biridir Fransız Askısıdır

fransız askısı ile yüz germe - zty sağlık

Fransız Askısı ile yüz germe yöntemi fiyatlarını etkileyen ölçütleri anlatmadan önce, Fransız Askısı hakkında detaylı bilgi edinmekte, diğer yüz germe ameliyatlarıyla karşılaştırdığımızda Fransız
Askısının avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu belirtmemizde fayda göreceğimizi belirtebiliriz.

Kimler için Yapılabilir

Cildinde kırışıklık oranı yoğun olan, çene yanları, alın bölgesi ve yanak etrafında sarkıklar oluşan kişiler için uygundur. En önemli sebeplerden biride cerrahi operasyon istemeyen kişiler için başarılı bir alternatiftir.

Merak Edilenler

Fransız askısı zararları

Fransız askısının zararı var mı yok mu merak edilir. Aslında hiç bir zararı yoktur. Sadece güçlendirilmiş ipler kullanılır. Ve bir süre sonra bu ipler kendi kendine vücuttan atılır. Bu yüzden vücuda bir zararı var diyemeyiz. Aksine faydası var. Yüzü daha gergin bir hal alır. Bu da kişini öz güvenini arttıracaktır. Zarar olarak olmasa da bir dezavantajı var. o da bu işlemin geçici olaması 2 sene sonra ipler eridiğinde işlem tekrar gerektirecektir.

Yüz Nasıl Geriliyor?

Öncelikle hekim Fransız askısını cildinizin durumuna göre uygulayacağı alanı belirler. Gerekli çizimler yapıldıktan sonra uygulamaya geçilir.
Likra olarak bildiğimiz likralı iplerden oluşan Fransız Askısı, cilt altından geçirilerek kulak üzeri saçlı deride sonlandırılır. İpliklerin kırçıllı ve likralı olması sebebiyle hekim cilt yapısına göre ipin ya da iplerin gerginliğini ayarlar. Uygun gerginlik sağlandıktan sonra ipler sabitlenir ve işlem sonlandırılır.

 İpin boyutu 30 cm civarındadır. Cildin kırışıklık ya da sarkıklık durumu göz önünde bulundurularak birden fazla askılama uygulanabilir.

Hangi Anestezi ile Yapılıyor?

Fransız Askısını diğer yüz germe ameliyatlarından ayıran ve tercih edilmesini sağlayan özelliği lokal anestezi altında yapılmasıdır. Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle genel anestezi alınmasına gerek kalmaz. Hasta bu süreçte acı hissetmez.

İşlemi Kaç Saat ya da Kaç Dakika Sürer?

Fransız Askı diğer bir adıyla Dinamik Askı işleminin süresi 20 dakika ile 40 dakika arasında sürebilmektedir.

Kalıcı mıdır?

Fransız askısı ile yüz germe etkisi 5 ila 10 yıl arasında değişebilmektedir. Fransız Askısını ön plana çıkaran durumlardan bir tanesi iplerin esnekliğinin ilerleyen yıllarda tekrar sağlanabilir olmasıdır.

fransiz_askisi_istanbul

Uygulandığı Bölgeler Neresidir?

Yüz germe türleri yanaklara, çene altına, elmacık kemiklerine, alın ve yüzün oval kısımlarına kolaylıkla uygulanabilir.

Fransız Askısı Fiyatı

Yüz germe fiyatları ile cilt daha diri ve daha canlı duruma getirilir. Bunu yaparken yüz yapısının durumu gözden geçirilir. Yukarıda anlattığımız gibi cildin kırışıklık ve sarkıklık durumuna göre kullanılan özel askı ip sayısı arttırılabilir. Bu durum hastalarımıza daha önceden aktarılır. Kullanılan ip sayısı maliyeti artıracaktır. Bunun dışında hekimin tecrübesi, klinik ortamın donanımı, lokasyonu ve içinde barındırdığı klinik ekibinin tecrübesi Fransız Askı Yönteminin fiyatlarını belirleyici faktörler arasındadır.