Erkeklerde Popo Estetiği

Home » Popo Estetiği » Erkeklerde Popo Estetiği

Erkeklerde popo estetiği çok fazla tercih edilmiyor gibi görünmektedir. Genelleme yaptığımızda estetik cerrahiden en çok faydalanan kısmın bayanlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Vücudun birçok bölgesi için estetik operasyonlardan yararlanabiliyorlar. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği ve popo estetiği kadınların en çok istediği estetik ameliyatların başında gelmekte. Son zamanlarda ise bu estetik operasyonlarda bir tanesine sadece kadınlar değil, erkeklerde de rağbet göstermiş durumda. Bu işlem ise erkeklerde popo küçültme estetiğidir.

Video Anlatım

Hem sosyal yaşantımızda, hem iş hayatımızda hem de aile içerisinde dost akraba etrafında dış görünüşümüze daha dikkat eder duruma gelmiş haldeyiz. Doğal olarak çevremizin de buna dikkat ettiğini gayet iyi bilmekteyiz. Bu hayatlar içinde bazen kendi isteğimizle, bazen yıpratıcı eleştirilerle, bazen sağlığınız için fazla kilolarınız sorun haline gelebilmekte. Özellikle popo büyüklüğü nedeniyle erkekler dünyasında espri kaynağına haline dönüşmeniz içten bile değil.

Erkekler Neden Popolarını Küçültür

Erkeklerde Popo Estetiği

Son zamanlarda erkek hastalarımızdan popo küçültme ile ilgili çok soru alıyoruz. Erkek poposunu küçültür mü, erkekler poposunu küçültürse fark edilir mi, erkeklerde popo estetiği sıkıtı yaratır mı, erkeklerde popo küçültme kız arkadaşım anlar mı? Bu ve bunun gibi bir çok soru erkek hastalarımız tarafından bizi ulaşmaktadır. Bu soruları şöyle cevaplayabiliriz:

 • Erkekler popolarını küçültebilirler.
 • Erkeler poposunu küçültürse fark edilir.
 • Erkekler poposunu küçültürse hiç bir sıkıntı yaşamazlar.
 • Erkelerde popo küçültme sonrası kız arkadaşı ya da eşi bunu fark eder.

Erkeklerin popolarını küçültmesi ile inanılmaz bir öz güven kendilerini yakalar. İş hayatından sosyal hayatına hatta ev yaşantısına kadar bu pozitif fark kendini fazlasıyla hissettirir. Popo küçültme ameliyatı yapılan birçok hastanın keşke çok daha önceden yaptırsaydım dediği çok duyduk.

Erkeklerde Popo Küçültme Nedenleri

Erkekler Neden Popolarını Küçültür?

Kadınlar kadar erkeklerde giyim özgürlüğünü tercih ederler. Poposu büyük olan erkeklerin öz güven kaybına uğraması olabilecekler arasındadır. Kıyafet seçimindeki sıkıntılar, takım elbise giyme zorunluluğu olan iş hayatınızdaki yaşadığınız problemler, büyük beden tercihleri ile poponun kamufle edilmesi, erkek arkadaşlar arasında dönen büyük popo lakapları ve muhabbetleri, yazın mayo şort seçimindeki kargaşalar, estetik açıdan kendini mutsuz hissetmesi ve tüm bunların getirdiği psikolojik sıkıntı ve baskılar erkeklerde popo küçültme ameliyatına teşvik eden sebeplerdir.

erkek popo estetiği

Sık Sorulan Sorular

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Estetiği Nedenleri

Cevap:
Erkeklerde popo büyüklüğü bazı sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Bu sebeple erkeler popo küçültme ameliyatlarını yaptırmayı arzu edebilirler.

 • Kıyafet seçiminde yaşanan sıkıntılar.
 • Takım elbise giyme zorunluluğu olan erkeklerin pantolon içine soktukları gömlekler nedeniyle estetik açıdan öz güven kaybı olması
 • Kendini özgür hissetmeme.
 • Büyük beden seçenekleri ile sürekli olarak poponun kamufle edilmeye çalışılması.
 • Erkek arkadaşlar arasında dönen büyük popo lakapları ve muhabbetleri sonucu içe kapanma.
 • Yazın mayo şort seçiminde yaşanan kargaşalar.
 • Estetik açıdan kendini mutsuz hissetme ve tüm bunların getirdiği psikolojik sıkıntı ve baskılar.

Soru: Erkelerde Popo Küçültme Estetiği Nasıl Olur?

Cevap:
Erkeklerde popo küçültme ameliyatı liposuction yöntemi ile yapılmaktadır. Aslında kadınlara uygulanan kalça küçültme ameliyatları ile aynıdır diyebiliriz. Erkek poposunda bulunan fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Çok ince kanüllerle popoda belirlenen yağ dokularına inilerek bu bölgedeki yağ dokuları çekilir.

Soru: Erkeklerde Hem Popo Hem de Göbek Küçültülür mü?

Cevap:
Aslında birçok ameliyatımız bu şekilde yapılmaktadır. Erkek hastalarımız poposunu küçültürken karın bölgesindeki yağlardan da kurtulmak ister. Yani erkeklerde popo küçültme ameliyatı diğer ameliyatlarla kombine edilebilir. Zaten poponun küçülmesi için basenlerinde incelmesi önem arz etmektedir.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

Cevap:
Erkelerde popo küçültme ameliyatını estetik cerrahlar yapar.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı İçin Hangi Doktoru Önerirsiniz?

Cevap:
Erkeklerde popo küçültme ameliyatını yapacak doktor tecrübeli ve deneyimli olmalıdır. Konusuna hâkim ve referansı yüksek doktor ile yola çıkılmalıdır. Diğer hastalarından gelen yorumlar dikkate alınmalıdır. Öncesi sonrası resimleri incelenmelidir.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı Nerede Yapılıyor?

Cevap:
Erkeklerde popo küçültme ameliyatı hastane ortamında yapılmalıdır. Donanımlı bir hastane seçilmesi konfor açısından önemlidir.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

Cevap:
Erkeklerde popo küçültme ameliyatı 1-3 saat arası sürebilir.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı Sonrası Hastanede Kalmam Gerekir mi?

Cevap:
Bir gece hastane gözlem altında kalmanız sizin için önemlidir. Oluşacak her türlü risk değerlendirmesi yapılmalı ve buna karşı hastanede izlem altında bulunmalısınız.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı Sonrasında Ağrılarım Olur mu?

Cevap:
Azda olsa ağrılarınız olabilir. Doktorunuzun önereceği ağrı kesiciler ile bu dönemi konforlu geçirebilirsiniz.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatı Sonrası Kaç Gün Hastanede Kalmalıyım?

Cevap:
Aynı günde taburcu edilebilirsiniz. Konforunuz için bir gün hastanede kalmanız daha iyi olacaktır.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Ameliyatında Ne Kadar Yağ Çıkar?

Cevap:
Bu durum hastadan hastaya değişebilir. Bazı hastadan 1,5 litre bazı hastadan 5 litre yağ çıkabilir.

Soru: Erkeklerde Popo Estetiği Sonrası Spor Yapılabilir mi?

Cevap:
Spor olarak ilk zamanlar yürüyüş yapabilir. 3 hafta sonra normal spora devam edebilir.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Sonrası Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Cevap:
Bu birazda hastanın kendisini nasıl hissettiği ile ilgili bir durum. Bazı hastalarımız iki gün sonra iş başı yapabiliyor. Bizim önerimiz masa başı bir işte çalışıyorsanız yani ağır yük gerektiren bir işte değilseniz 3-4 gün sonra iş başı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Soru: Erkeklerde Popo Küçültme Sonrası Morarma ve Şişme Olur mu?

Cevap:
Morluk ve ödemin olması normal bir durumdur. Hastaların morluklarının, ödeminin geçmesi ve istenilen popo durumunun tamamen gerçekleşmesi için 5 haftaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Erkeklerde Popo Küçültme Operasyonu