Erkeklerde Meme Büyümesi

Home » Jinekomasti » Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde meme büyümesi genelde ergenlik döneminde kendini gösteren bir sorun. Çoğu erkekte ergenlik dönemi sonrası kendiliğinden geçebilir. Eğer geçmiyor ise, hormon dengesizliğinden kaynaklanan meme büyümesi gözlenebilir. Bu soruna verilen isim jinekomasti dir. 3 erkekten birinde görünür. Tedavi olarak bir çok şey denenmiş olsa bile, ameliyatsız çözüme kavuşturmak oldukça zordur. Bu konu hakkında hazırladığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İyi okumalar!
Zty estetik içerik grubu

Erkek Memesi Neden Büyür?

Erkek memesinde büyümenin aslında en net nedeni kadınlarda yüksek olan öztorejen hormonunun erkekte yüksek olmasından kaynaklanan bir sorundur. Kadınsal hormonun da yüksek olması tamamen genetik bir durumdur. Yani bu sorun genetik sonradan bulaşma veya üremesi pek söz konusu değildir.

Aşırı hormon ilaçları kullanan hastalarda da, jinekomasti geçici olarak görülebilir. İlaçların kullanılması kesildiğinde sorun kendiliğinden gidecektir. Bunun gibi aşırı kilo verme öyküsü olan erkeklerde yine dönemsel olarak meme büyümesi gözlenebilir.

Ücretsiz jinekomasti muayenesi

Jinekomasti ameliyatı randevu hattımız0850 255 16 48 ” WhatsApp 0546 641 54 54 nolu hatlardır. Bu hatlardan ücretsiz jinekomasti muayenesi randevusu alabilirsiniz. Ameliyat randevuları da bu hatlardan alınabilir.

Erkek Memesi Neden Büyür

Erkekte meme büyümesi tedavisi

Spor ve diyet bu sorunu çözmez. Bu sorunun kalıcı çözümü jinekomasti ameliyatı olmaktır. Jinekomasti ameliyatlarını da estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Ameliyat hastane ortamında genel anestezi ile yapılır. Erkek memesinde bulunan süt bezi gerekirse alınır. Birde yağ ve yağ dokuları liposuction yöntemi ile alınır. Bu sayede vücutta düz bir görünüm elde edilebilir. Bazı durumlarda 3d jinekomasti denilen yöntem ile tüm göğüs kısmı da lipo yapılarak şekillendirilebilir.

Ameliyat sonrasında genelde aynı gün taburcu olur. Bazı hastalarda bir gün süre ile hastane de kalmak gerekebilir. Ameliyat sonrasında hastaya ameliyathaneden çıkarken bir korse giydirilir. Bu korse de göğüs bölgesinin dağılmadan daha düz görünmesi desteklemek için takılır. Giyilen korse ortalama 3 hafta takılır.

Erkeklerde göğüs aldırma

Erkek memesinin büyüklüğü nasıl gider

Erkek Memesinin Şişliği Spor ile İner mi?

Eğer jinekomasti olduğunuz kesin ise, istediğiniz kadar spor yapın memenizde bir inme yaşanmayacaktır. Çünkü o bölgeyi şişiren yağ değil süt bezidir. Kadınlarda olan bu süt bezi zayıflamak ile inmez. Diyet veya kilo vererek küçülmez. Bu yüzden mutlaka bir estetik cerraha müracaat etmeniz gerekecektir. Ameliyat olmak için gelen hastalarda bu şekilde istekler oluyor. Aklınızda kalmaması için önce spor ve diyet ile deneyin sonra ameliyat edelim gibi önerilerde de bulunuyoruz. Ameliyat sonrasında acaba spor ile gider miydi ? Gibi soruları kafalarından atmak için bu şekilde yaklaştığımız hastalarda olmakta.

Erkeklerde süt bezi büyümesi

Erkek memesinde ki büyüme genelde süt bezinin şişmesi ile olur. Glandüler doku dediğimiz bu doku öztorejen hormonunun erkekte yüksek olmasından kaynaklanır. Süt bezi spor veya kilo vermeye bağlı olarak küçülmez. Bu doku ameliyat ile alınarak ancak kalıcı bir meme küçültme sağlanabilir. Süt bezleri kadınlarda olduğu gibi erkekte de memenin normal boyutundan daha fazla şişmesine neden olur. Çirkin bir görüntü oluşur. Gerçekten insanın canını sıkar. Genelde vücut çalışan erkeklerde çok daha sıklıkla görüntülenir.

Ameliyatsız erkek memesi küçültme

Eğer süt bezleri gerçekten şişik ise, bunu spor ve diyetle küçülmez. Ve Ameliyat tek çözümdür. Böyle bir durum yaşıyorsanız bir estetik cerraha muayene olmanız gerekir.

Erkek memesinin şişliği spor ile iner mi

Ameliyat Sonrası Meme Tekrar Büyür mü?

Jinekomasti ameliyatlarında genelde süt bezi çıkartılarak ameliyat yapılır. Ameliyat sonrasında eğer hızlı kilo alıp verme alışkanlığınız yoksa, süt bezinin tekrar oluşması mümkün değil. Veya kendinize dikkat etmeseniz bile, ameliyat öncesi halinize gelmeniz pek mümkün değildir. Tekrarlanması durumu ameliyatın tam yapılamamasından kaynaklanabilir. Eksik yapılmış ise ameliyat tekrar edilebilir. Ama düzgün yapılmış bir jinekomasti ameliyatı ilerde tekrarlanması gerekmez.

Erkeklerde Memede Büyüme Hangi Bölüm

Erkeklerde meme büyümesi ameliyatının adı jinekomastidir. Bu yüzden bu ameliyatı sadece estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar.  Başka bölümlerden bu işlemi yaptırmak risklidir. Zaten işlemi yapan dokulara en hassas bölüm olan estetik cerrahi alanıdır.

Ameliyatı olmadan önce bu ameliyatı sıklıkla yapan ve eli bu ameliyata yatkın ve tecrübesi yüksek hekimler tercih edilmesi sizin için daha verimli olabilir. Genel cerrahi bu ameliyatı teknik olarak yapıyor olsa bile, bu işi yapması gereken branş doktoru estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır.

Erkeklerde gögüs liposuction 

Eğer jinekomasti derecesi 1. seviyede ise, sadece liposuction yapılarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu tipte glandüler doku alınmaz. Göğüs etrafına yapılan nizamı bir liposuction işlemi sorunu kalıcı olarak çözer. Ameliyat sonrası hormonel ilaçlar veya hızlı kilo alıp verme yaşarsanız bir miktar meme de tekrar şişme görülebilir. Biraz dikkat edin yeter.

Jinekomasti ameliyatı için Türkiye de kaç gün kalmam gerekir

Biliyorsunuz Dünya nın her yerinden Türkiye ye ameliyat olmak için gelen bir çok hasta var. Bunun iki nedeni var.

  • Türkiye de ki estetik cerrahinin ilerlemesi
  • Ameliyat ücretlerinin Avrupa ya göre ucuz olması

Bu iki nedenden ötürü Türkiye çok hasta kabul ediyor. Peki şartları ne kaç gün kalmalıyım ?

Ameliyat için 5 gün Türkiye de kalmanız yeterlidir. Aslında daha fazla kalınması kontrol edilmesi açısından daha faydalı olur. Ama durumu sıkışık olanlar hemen dönmesi gerekenler için en az 5 gün kalmalıdır.

Sürekli kullandığı ilaçlar veya buna bağlı hastalıkları varsa bunu bizlere mutlaka bildirmelidir. Ameliyata gelmeden önce mutlaka uçak biletleri tarafımıza iletilmelidir. Bölgenin bir kaç açıdan çekilmiş olan fotoğrafları da aynı şekilde iletilerek, ameliyatın hangi teknikle yapılacağı ve fiyatları belirlenmelidir.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı fiyatları

Biz bu sayfadan direk fiyat veremiyor olsak bile size bir kaç fikir verebiliriz. Bu ameliyatın maliyetinin memenin büyüklüğü arttırır. Çünkü jinekomasti dereceleri vardır. Bu derecelere göre ameliyat tekniği belirlenir ve meme büyüdükçe fiyat artar. ( Detaylı bilgi için ” jinekomasti dereceleri ” sayfamıza bakınız. )

Önceden fiyat almak için bize WhatsApp üzerinden meme bölgesine ait fotoğraflar yeterli olacaktır. Biz bunlara göre kaçıncı seviye jinekomasti var belirleriz. Cerrahi bir müdahale mi yoksa sadece liposuction yetecek mi buna göre belirlenir ve size o şekilde bir fiyat bilgisi iletilecektir.

Memede şişlik ve dokununca acıma

Evet bu durum jinekomasti belirtisi olabilir. Ama ergenlikten ötürü bir durumda olabilir. Burada bakılması gereken yaşınız. Eğer 12 -15 yaşları arasında iseniz, ergenlik ten ötürü hormon dengesizlikleri buna neden olabilir. Bunlar ;

  • Memede hassasiyet ve acı
  • Meme de şişlik ve ağrı
  • Memede bastırınca ağrı

Bunlar ergenlikten veya jinekomasti olduğu için olabilir. Belirlemek için WhatsApp hattımızdan bir kaç açıdan çekilmiş göğüs bölgesi fotoğraflarınızı bizimle paylaşmanız yeterli. Sonrasında size hem fiyat hem varsa jinekomasti derecesi veya size ergenlik döneminiz bitinceye kadar beklenmesi söylenecektir.

Jinekomastiye neden olabilecek maddeler

Bazı maddeler jinekomasti sorununu tetikler. Bunlar ;

  • Alkol
  • amfetamin
  • Esrar
  • Eroin
  • Metadon