En İyi İmplant Markaları

Home » Diş İmplantı Katagorisi » En İyi İmplant Markaları

Ağız ve diş sağlığıyla ilgili her geçen gün teknolojiyle birlikte tedavi yöntemleri de artmakta ve gelişmektedir. İmplant tedavilerinde de uygulanan malzemeler aynı doğrultuda daha kaliteli ve kullanışlı olmaktadır. Hekimler tarafından da kaliteli malzeme kullanımının öneminden sıkça bahsedilmektedir.

En iyi implant markaları genellikle referans doğrultusunda tercih edilir. Diş implant uygulamaları diş tedavi yöntemleri arasında yerini uzun süre önce almış ve hastaların olumlu referansları sayesinde şuan günümüzde en güvenilir diş tedavisi olarak adını yazdırmıştır. İmplant markalarına geçmeden önce aşağıda belirtilen başlıkları iyice aklımıza yazmamız ve süreci bu dipnotlar ile başlatmanızı tavsiye edebiliriz.

En İyi İmplant Markaları Nasıl Seçilmeli?

  • İmplantın  markası tanınmış bilindik olmalı
  • Patentli olması
  • Sektörde kendini kanıtlamış bir marka olmalı
  • Dentalci’ler tarafından bilinen bir marka olmalı
  • Hekiminizin tavsiye edeceği marka olmakla birlikte,Hekiminizin uygulama yöntemlerine uygun olmalı
  • Markanın kullanılan implant için yan etkisi olmadığını gösteren Ar-Ge araştırmalarıyla teyit ettiği bir garanti sunması
  • Klinik testlerden geçmiş olmalı
  • Garanti belgesi olmalı

implantın kalitesine göre fiyatları

Günümüzde yüzlerce implant markası sektörde yerini almış bulunmakta. Bu implantları değerlendirirken yukarıda saydığımız tavsiyelerin aklınızın bir köşesinde bulunması çok önemli. Rekabet ortamında implant markalarını değerlendirirken şu marka iyi ya da şu marka kötü deye lanse edilmesi ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bu sebeple implnat markası seçiminde ilk tavsiye diş hekiminizden alınmalıdır. Hekiminizin kullandığı yada tavsiye ettiği implant sizin için en uygun implant olabilir.

İsterseniz günümüzde tercih edilen ve en çok bilinen en iyi implant markaları neler bir göz atalım. Bu sıralamayı yaparken üç kategoride değerlendirme yapabiliriz.

Dünyaca Bilinen Markalar

Birçok Diş Hekimi tarafından kalitesi ve güvenirliği tescil edilmiş, uygulamalarda başarı sağlanmış köklü implant markalarıdır. Nobel, Astra, ITI, Mis , Biomet 3İ, Straumann ,SkY, DTİ,bahsettiğim markaların başında gelmektedir.
Nobel:
İsveç ürünü olup dünya pazarında kalitesinde adını bahsettirmiştir.
Astra:
İsveç markasıdır. Dental sektörünün en bildiği ve güvendiği implantlardan bir tanesidir.
ITI:
İsviçre ürünüdür. Köklü bir firmadır.Hekimler tarafından önerilen implanttır.
SKY:
İlk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ürün şuan birçok hekim tarafından kalitesi kabul görmüştür.
Mis:
65 ten fazla ülkede kullanılan implantlar hekimlerin tercihleri arasında yer almaktadır.
Biomet3İ:
Özellikle Amerika’da en çok kullanılan implant olarak bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda markanın güvenirliği tüm dünyada geçerliliğini sağlamış olup birçok hekim tarafından tercih edilmektedir.

en kaliteli implant markaları

Tercih Edilen Diğer Markalar

Bu implantlar günümüzde diş hekimliği tarafından tercih edilen markalar olarak bilinmekle beraber diğer implantlardan ayıran özelliği ise diğer implantlar kadar eski olmamalarıdır. Diş eti hastalıkları olmak üzere diğer diş hastalıklarına da sebebiyet vermemeleridir. Bu implantların kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir. Kalitelerini ispatlamış implantlardır. Fiyatları bir kademe daha uygundur. Hekimlerin tercih ettiği güvenle kullandıkları implantlar arasındadır. Ankylos, xive, bego, biohorizon, camlog, icx, nucleus bu firmalardan sayabileceğim birkaç örnektir.

Fason Markalar

Hekimler arasında tercih edilmeyen implantlardır. Taklitçi ürünler olup piyasaya yayılmışlardır. İmplant seçimlerinizde dikkat edilmesi gereklerin en başında implantı yapacak hekiminizin sunacağı implant ilk tercihleriniz arasında olmasıdır. Tedavi sürecindeki aşama için de bu kriteri dikkate almak gerekir. Bu sebeple bu bilgiler ışığında hekiminizin önereceği implantı değerlendirebilirsiniz. Bu arada Türkiye’de yapılan başarılı yerli implantlar bulunmaktadır.