Emax Diş Kaplama

Home » Diş Estetiği » Emax Diş Kaplama

EMAX Tam Seramik Diş Kaplama Yöntemi Hakkında

Günümüzde diş estetiği alanında yapılan çalışmaları neticesinde inanılmaz sonuçlar elde edinmeye başlandı. Bunlardan en yenisi EMAX diş kaplama.

Emax Nedir

Emax Nedir?

Emax, tam porselen diş kaplama çeşididir. Güçlendirilmiş porselen yapısıyla estetik anlamda en yeni kaplama yönetimi Emax tır.

Göz kamaştırıcı görüntüsü ile birçok ünlü simanın, spikerlerin, iş adamlarının ihtiyacını karşılamakta yurt içi yurt dışı birçok kişinin kliniklerimizde bu hizmeti almasına olanak sağlamaktadır. Bay bayan tüm gruba hitap eden Emax tam seramik diş kaplama yöntemi, verdiği harika sonuçlar neticesinde sektörde ilkler arasında yerini almaktadır.

Emax Diş Kaplama Kimlere Uygulanır

Diş hekimi muayenesi ile başlayan süreçte öncelikle dişlerin sağlık durumu gözden geçirilir. Diş hekiminin olumlu kararı doğrultusunda tedavi süreci başlar. Doğal dişlerin yapısı ve sağlıklı olup olmadığı bu işlemin başlamasına ya da başka bir kaplama yapılmasına sebep olabilir. Çürük sağlıksız dişler için gelen hastalarımızın öncelikle bu sorunun düzeltilmesi gerekecektir.

Emax Diş Kaplama Kimlere Uygulanır

Emax Kaplama Her Dişe Uygulanabilir mi?

Emax kaplamalar tamamen porselenden yapılmış olup gerekli yöntemlerle güçlendirilmiştir. İçinde metal destek bulunmamaktadır. Bu sebeple emax kaplamalar ön dişlere yani gülüş dişlerinize uygulanması daha sağlıklıdır. Çiğneme işlemi genellikle ağzın arka dişlerinde gerçekleştiği için daha narin olan emax kaplamaların bu alanda kullanılması kırılma riskini arttıracaktır. Tek diş için uygulanabildiği gibi birçok diş içinde uygulanabilmektedir.

Emax Porselen Kaplamanın Avantajları ve Yararları Neler

-Diğer dişlerinizin doğallığında olup estetik en iyi sonucu verir.
-Işık geçirgenliğini yüksek olması gerçek diş görüntüsü sergilemektedir.
-Porselen yapısı sayesinde alerji durumu söz konusu olmaz.
-İçeriğinde metal bulunmaması sayesinde sıcak soğuk hassaslığı yaratmaz
-Diş eti sınırında grileşme matlaşma gerçekleşmez ve rengini bozmaz
-Uygulama esnasında dişe zarar verilmez.

Emax Porselen Kaplamanın Dezavantajları Neler

-Genellikle ön dişler için tavsiye edilir.
-Diğer materyaller kadar güçlü değildir. Hassasiyeti daha yüksektir
-Maliyeti diğer uygulamalara oranla daha yüksektir

Emax Porselen Kaplama Fiyatı

Emax fiyatları belirlenirken birçok faktörün değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunların en başında doktorun tecrübesi gelmektedir. Deneyimli ve işine hekim bir diş hekiminin emax uygulaması her zaman başarı oranını yüksek tutacaktır. Her hekimin emax hekim ücreti talebi değişebilmektedir. Bunun dışında Klinik donanımı, kullanılan malzemelerin kalitesi, donanım yeterliliği gibi birçok etken fiyat skalasını belirleyebilir. Bu ve bunun gibi etkenler sebebiyle diş doktorunuza görüşmeye gittiğinizde birçok soruyu kendinize iletebilirsiniz. Fiyatı, işlemin kaç gün süreceği, ağrı sızı olup olmayacağı, dayanıklı mı değil mi gibi soruların cevaplarını doktorunuzdan isteyin.