Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Home » Saç Ekimi Katagori » Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Ekilen saçlar dökülür mü sorusu saç ekimi yaptıracak hastaların en çok merak ettiği konulardandır. Saç ekimi belli aşamalar doğrultusunda gerçekleşir. Makalemizde bu aşamalara detaylarıyla birlikte yer vereceğiz.

Ekilen Saçlar Dökülür mü? 

Saç ekimi işlemi sonrasında saçlar bir ay sonra dökülürler. Bu beklenen doğal bir neticedir. Bunun olması gerekir. Çünkü yerine yenileri çıkacaktır. Bu yüzden bir ay sonra yeniden saçlar çıkmaya başlar.

Ama ekilen saçın çıktıkta sonra dökülmesi teknik olarak çok mümkün değildir. Bunun nedeni ise, açılan saç köklerinin ense bölgesinde olmasıdır. Ense bölgesinde ki saç köklerinin de esprisi dökülmemesi ve en sağlam bölge olmasıdır.

Ekilen saçların dökülme süresi

1 Yıl Sonra Dökülme

Yukarıda da belirtildiği gibi ense bölgesinde ki saç köklerinin dökülmesi oldukça zor. Yani size oran vermek gerekirse yüzde 90 lara yakını kalıcı kalır. Saç ekimi için alınan saç kökleri her zaman enseden alınmayabilir. Ense de yeterli sayıda olmamasında veya hiç olmamasından dolayı göğüs bölgesinde de saç kökü alınabilir. Bu gibi durumlarda dökülme yine beklenmez ama ense bölgesi kadar sağlam da olmayabilir.

Ekilen Saçlarda Dökülme Olursa

Eğer saç köklerinde bir sorun yok ama yine ekilenler döküldü ise, sizin ekimi sorgulamanız gerekir. İşçiliği sorgulamanız gerekir. Çünkü geriye bir şey kalmamaktadır. Hekimin referans yüzdesini bilmeniz gerekir. Ne kadar ekim gerçekleştirmiş bundan emin olmanız gerekir. Bu sebeplerden dolayı hatalı ekim sonucunda dökülmeler gözlenebilir.

Saçlar ne zaman kalıcı bir şekilde çıkmaya başlar

Saçlar Ne Zaman Kalıcı Olarak Çıkmaya Başlar?

Ekim işlemi bittikten bir ay sonra beklenen dökülme meydana gelir. Bu süre sonrasında saçlar yeniden çıkmaya başlayacaktır. Bu sürede yaklaşık olarak 5 ay gibi bir süre olacaktır. Bu süre sonunda saçlar normal büyümeye başlayacaktır. Sonrasında siz ister kestirin ister ise, uzun bırakın size kalmıştır.

Saç Ekimi Tekrar Gerektirir mi?

Saç ekimi işlemi bir kere yapılır. Ekim yapılacak alan büyük ise, birkaç seans şeklinde yapılabilir. Bu hastayı yormamak uzun süreli masada yatmaması içindir. Ama tamamen ekim işlemi bittiğinde ise, bu işlemin aynı bölge için tekrarlanması gerekmez. Ekim yapılan yerler artık kalıcı olarak size kalmıştır.

Geçen süre boyunca ekim yapılmayan kafanızdaki diğer bölgelerde de dökülme gözlenebilir. Bu durum yaşanırsa başka bir ekim planı oluşturulabilir. Bu da doğal bir süreçtir Ama ekilen yerlerin hatalı olmadığı sürece üstünden geçmek gerekmez. Düzeltme veya ek bir tedavi gerektirmez.

Saç ekiminde püf noktalar

Saç Ekiminde Püf Noktalar

Aslında işlem herkesin bildiği gibi basit bir işlem. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunlar saç ekimi için alınan saç köklerinin ayrıştırılması işleminde kendini gösterir. Çünkü saç köklerini ayrıştırırken yönlerine göre bir ayrım yapılması gerekir.

Bu ekim yaparken aynı yönde olan saçların bir grup ekilerek estetiğin bozulması önlenir. Biri sağa biri sola bakan uygulamalar sonrasında saçlar karma karışık bir hal alabilir.

Bir de fue saç ekimi yöntemi tercih edilmesi daha uygun olabilir. Çünkü bu teknikte saç kökleri teker teker alınarak ayrışması ve ekilmesi yapılır. Bu yüzden daha titiz bir çalışma sağlanmış olacaktır.