Dudak Dolgusu

Home » Uncategorized @tr » Dudak Dolgusu

Sadece üst dudağa dolgu yapılabiliyor mu ?

Dudak dolgusu sadece üst dudağa yapılabilir. Burada önemli olan alt ve üst dudakların finalde birbiri ile uyumlu ve orantılı bir büyüklüğe sahip olmasıdır.

Sadece üst dudağa dolgu yapılabiliyor mu

Zamanla dudaklarım eski haline döner mi ?

Hyaluronik Asit içerikli eriyen dolgular kullanıyorum ve zaman içinde dudaklarınız eski haline dönecektir.

Dudaklarım da his kaybı olur mu ?

His kaybı olmaz. Sosyal ve cinsel yaşantınızda herhangi bir sorun yaşama olasılığınız yoktur. Bilakis daha çekici dudaklara sahip olacaksınız.

Dudaklarım da his kaybı olur mu

Dudaklarımda dolgu olduğu başkası tarafından anlaşılabilir mi ?

Dolgu uygulaması natürel yapılırsa hiç kimse anlayamaz. Ancak sosyal yaşantımızda gördüğümüz ve dolgu yapıldığını hemen anlayabildiğimiz olgular söz konusudur, bunun nedeni estetik oranların ve uyumun göz ardı edilerek çok fazla dolgu yapılmasıdır. Estetik anlayışımız natürellik sınırları içerisindedir.

Dolgu yaptırdıktan sonra uçuk çıkarsa bir şey olur mu ?

Dolgu uygulamasında kullandığımız materyal vücudumuzda da bulunan hyaluronik asittir. Dolayısıyla dudak dolgusundan sonra uçuk çıkartmanız bu durumun daha şiddetli geçmesine neden olmaz, dolgunun uçuğa etkisi olmaz.

Dudaklarımda dolgu olduğu başkası tarafından anlaşılabilir mi

Dolgu nasıl enjekte ediliyor ?

Dolgu uygulamasını sinir bloğu ile yapmayı tercih ediyorum, bu sayede hasta uygulama esnasında hiç bir acı hissetmez. Dudağa Emla tarzı kremler sürmek bence yeteri kadar uyuşma sağlamıyor ve uygulama esnasında hasta ağrı hissediyor. Dolgu uygulamasında önce dudak kontürlerini oluşturmayı tercih ediyorum, bu sayede daha güzel ruj sürebileceksiniz ve taşma gibi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Sonrasında ise dudağın kırmızı bölgesinin hacmini artırıyoruz. Burada da önemli olan dudağın tamamını eşit ş
ekilde kalınlaştırmamaktır. Dudağın ortadaki 1/3 lük segmenti yan taraflara göre daha dolgun olmalıdır, yanlara doğru daha az dolgu uygulaması yapılması natürel neticenin olmazsa olmazlarındandır. Dudağın tamamına eşit oranda dolgu yapılırsa estetik zerafetten yoksun sosis görünümlü dudağa sahip olursunuz, yapmamak ve yaptırmamak gerekir.

İşlem sonrası dikkat etmem gereken bir şey var mı ?

Dolgu uygulaması sonrasında soğuk uygulama ve masaj yapılmasını öneriyorum. Sigara kullanan hastalarda 1-2 gün ara vermek ya da azaltma önerilir.

Yan etkisi var mı ?

Dudak uygulamasının %99.9  yan etkisi olmaz. Çok nadiren kistik oluşumlar görülebilir ama bununda çözümü bulunmaktadır.

Dudağımı istediğim kadar dolgunlaştırabilir miyim ?

İsteğiniz anatomik ve estetik açıdan uygunsa elbette arzu ettiğiniz kadar dolgunlaştırabilirsiniz.

Dudak dolgusu herhangi bir tedavi için kullanılabilir mi

Dudak dolgusu herhangi bir tedavi için kullanılamaz. Ancak dudak dışında su çiçeği izlerinin azaltılması ya da yok edilmesi amacıyla yani izlerin revize edilmesi için kullanılabilir.

Beklentimi karşılar mı ?

Dudak dolgusu her halükarda beklentilerinizi karşılayacaktır. Benim önerim natürel netice elde etmek olsa bile bazan hasta belirgin büyük dudak isteyebiliyor ki bunu bile dolgu ile oluşturabiliriz.

Ne kadar etkili ? Ortalama ne kadar kalıcı ?

Dudak dolgusu olarak hyalüronik asit içerikli kendiliğinden eriyen yani vücudun metabolize ettiği materyalleri kullanıyorum. Ortalama etki süresi 10-12 aydır.

İşlem ne kadar sürüyor ?

Dudak dolgularını sinir bloğu ile ağrı olmaksızın yapıyoruz ve ortalama uygulama süresi 20-25 dakika civarındadır.

Yazın mı kışın mı yaptırmalıyım ?

Dudak dolgusunu istediğiniz her mevsim de yaptırabilirsiniz.

Hastayken dudak dolgusu olabilir miyim ?

Dudağınızda uçuk yoksa yaptırabilirsiniz.

Hangi dolgu markasını kullanıyorsunuz ?

Dudak dolgu uygulamalarında Almanya üretimli Varioderm, Variofill, Hyabell dolguları kullanıyorum.