Çarpık Bacak Ameliyatı

Home » Bacak Estetiği Katagorisi » Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık bacak ameliyatları ile parantez ” () “ şeklindeki bacak yapısı düzeltilir. Kesin olarak düzeliyor. İki farklı yöntemle yapılır. Hastanede genel anestezi veya belden aşa uyuşturularak yapılabiliyor. Aynı gün taburcu çoğu zaman edilebilir. Tüm bu konular hakkında size detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Aşağıda ki mini menüden seçim yapabilirsiniz.

İyi okumalar!

Kaynak
Zty Sağlık içerik grubu

Çarpık bacak neden olur

Bacaklarda ki asimetrik bozukluk genetiktir. Yani doğumsal kemik yapınızla alakalı bir durum. Sonradan kazanılan bir deformite değil. Bazı özel durumlar yaralanmalar, travmalar, kaza gibi durumlar bu kapsama girmez. Özetle ;

 • Genetik faktörler
 • Travma durumu
 • Yaralanma veya kaza ağır zedelenme
 • Aşırı kilo alıp verme

Çarpık Bacak Ne Demek

Ameliyatsız çarpık bacak düzelir mi

Eğer bir kişide çarpıklık varsa bacaklarında bunun ameliyatsız düzelme şansı kalıcı olarak yok maalesef. Çarpık bacak düzeltme aleti, ilaçlar, kremler, tabanlıklar, egzersizler bu sorunu çözümünü sağlamaz. En azından bizim bilgimiz bu yönde.

Peki çözüm seçenekleri neler

 1. Slikon protez kullanımı
 2. Yağ transferi

Çarpık bacak düzeltme silikonu

Slikon ile sağlanan çözümler ömürlük çözümler. Silikon çarpık olan kısmın tam tersine bacak arkasından minik bir kesi açılarak yerleşir. Operasyon süresi çok kısa sürer. Yani 30dk civarında. Üstüne eksik kalan yerler varsa vücuttan yağ çekilip hafif düzeltmeler ile şekillendirilmesi daha da güçlendirilebilir. 

Bu yöntem klasik ama çok fazla hasta tarafından bilinmeyen bir yöntem. Pratik olması ve sonuçlarının da hastayı mutlu etmesi tabi ki tercih sebebi oluyor. Hastane kalmanıza gerek olmaz. Ama ameliyat sonrasında araba kullanmayın. Mümkünse yanınızda bir refakatçi ile hastaneye gelin.

Çarpık Bacak Tedavisi

Konulan silikon protezler istenirse geri çıkartılabilir. Silikon protezlerin bacak içerisinde patlama ihtimalleri yoktur. Herhangi bir kaza ve çok sivri bir cisim ile silikon protezler zedelenmediği sürece silikon protezler ömürlük olarak kullanılabilir. Tavsiye edilen ise, 10 yılda bir silikon protezin kontrol edilmesidir. 

Çok ama çok az bir hasta gurubunda konulan silikon protezin konulduğu bölgede vücudun onu yabancı bir cisim görerek vücuttan atma isteğinin oluşmasıdır. Bu durumda da küçük bir revizyon işlemi ile sorun giderilebilir. Ama dediğimiz gibi bu çok ama çok nadir görülen bir durumdur. Çok az da olsa burada bu konuyu belirtmek istedim.

Dolgu ile Bacak Şekillendirme

Yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak düzeltme

Bu yöntem bizimde sevdiğimiz bir yöntem. Yapılabilmesi için iki şart gerekir. Birincisi hastamızda yağ olması gerekir. Basen bel veya karın bölgesinde yağlanma olan hastalarda yağ alınır. Yağ alınırken liposuction tekniği uygulanır. ” Liposuction  ” hakkında bilgi için sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bir ikinci gerekçe ise, bacaktaki çarpıklığın çok şiddetli olmaması. Eğer parantezlik oranı yüksek ise, yağ enjeksiyonu yeterli olmayabilir. Bu durumda silikon konulması gerekebilir. Ama eğer deformite hafif ise yağ enjeksiyonu ile rahatça çarpık bacak sorunu giderilebilir.

Avantajları

 • Vücudunuzda silikon taşımak zorunda kalmazsınız
 • Kendi yağlarınız alındığı için doğal bir uygulamadır
 • Transfer edilen yağın yarısı erise de kalanı canlı hücredir
 • Yağlanma olan bölgede incelir liposuction yapılacağı için
 • Silikona göre maliyeti daha uygundur

Dezavantajları

 • Her hasta da uygulanmaz
 • Vücutta yağ yoksa yapılamaz
 • Doktor için daha fazla işçilik gerektirir
 • Hastanede bir gece yatış gerekebilir

Çarpık bacak ameliyatı riskleri

Her ameliyatta olduğu kadar risk taşır. Hatta belden aşağısı sadece uyuşturulacak ise, hiç risk yok denebilir. Ameliyat öncesi anesteziye karşı eğer bir alerjiniz varsa bu tespit edilir. Ve bu riskte ortadan kaldırılmış olacaktır.

Yağ enjeksiyonu kalıcılık

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir uygulamadır. Yapılan ameliyattan bir süre sonra transfer edilen yağların yarısına yakını erir. Kalanlar ise canlı olarak vücudunuzda ömür boyu kalacaktır. Sauna diyet spor ve zayıflama bu yağları eritmez. Korkacak bir durum yok. Ayrıca erime hesap edilerek, ameliyat esnasında ona göre fazla fazla yağ transferi yapılır.

Çarpık bacak ameliyatı fiyatları

Çarpık bacakta fiyat belirlemek zor. Hangi teknik uygulanacak ise, ona göre fiyat belirlenir. Silikon tekniğinde örnek vermek gerekirse, extra bir ücret karşınıza çıkacak. Bu soruların cevabını hızlı bir şekilde almak için muayene olmak veya Türkiye veya İstanbul dışından gelecek iseniz, WhatsApp üzerinden bacaklarınızı net bir şekilde gösteren bir kaç açıdan çekilmiş fotoğraflarınızı göndermeniz gerekir. Biz bu sayede size hangi tekniğin yapılacağını söyleyebiliriz. Ayrıca fiyat bilgisi de tabi ki. Çarpık bacak yağ enjeksiyonu fiyatı için de ” Öncesi sonrası talep et ” sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bölgenin fotoğraflarını göndererek hemen fiyat alabilirsiniz.

Çarpık bacak yağ enjeksiyonu yaptıranlar

X bacak dediğimiz sorunu yağ enjeksiyonu ile gideren hastaların yorumları genelde olumlu. Çünkü kısıtlı bir hasta grubunda önden uygunluk gerektiren bir işlem. Yani daha az başarısızlık riski olan bir teknik. Bu yüzden ameliyattan olumlu dönüş oranı yüksek. Eğer yağ enjeksiyonu yeterli gelecek ise, bu tekniği bizde açıkçası öneriyoruz. Bacak bölgesinde bir silikon taşımaktan sizi kurtarmış olacak.

Çarpık Bacak Ameliyatı Öncesi Sonrası

Öncesi

 • Ameliyat öncesinde geceden bir şey yeyip içilmemesi gerekir. (12 den sonra)
 • Ameliyat zamanından bir saat öncesinde gelip bazı testlerin yapılması gerekir.
 • Yanınızda bir refakatçi bulunması tavsiye edilir.
 • Ameliyata gelirken topuklu terlik getiriniz.
 • Ameliyattan önce kan sulandıran ilaçlar alınmaması. ( aspirin gibi..)
 • Ameliyattan 3-4 gün önce sigara içilmemesi.

Sonrası

 • Aynı gün taburcu veya bir gece hastane de kalma
 • Ameliyat sonrası verilen ilaçların tüketimi
 • Ameliyat sonrası araba kullanılmaması
 • Ameliyattan 3 saat sonra yürüyebilirsiniz

Çarpık bacak için hangi doktora gidilir

Çarpık bacak sorunu kemik ile veya ortopedi sorunu değil. Bu yüzden bu ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Estetik doktorları içerisinde de bu işi sürekli yapan tecrübesi olan hekimler tercih edilmesinde fayda var.

Bebeklerde çarpık bacak

Bazı bebeklerde doğumda böyle sorunlar görülür. Sakın endişe etmeyin. Ergenlik dönemine kadar kendiliğinden düzelme olasılığı yüksek. Bu süre sonunda hala düzelmemiş ise çözüm aranabilir. Bebeklerde kepçe kulak da sıklıkla görülür. Aynı onun gibi bir süre beklemek sizin için daha faydalı olacaktır.

Çarpık bacak olduğu nasıl anlaşılır

Bacaklarınızı birleştirin. Arada boşluk varsa çarpık bacak sorunu sizde de olabilir. Açıklığın derecesine göre sorun da o kadar ilerlemiş denebilir. Net bir şekilde size cevap verebilmek için tabi ki sizi görmemiz gerekir. Bu yüzden WhatsApp dan bacak bölgesi fotoğraflarınızı bize göndermeniz net bir şekilde cevap verebilmemiz için gerekli bir uygulama.

Çarpık bacak ameliyatını sigorta karşılar mı

Çarpık bacak düzeltme ameliyatı estetik ve plastik cerrahi alanına giren bir operasyon. Bu yüzden devlet tarafından karşılanmadığını biliyoruz. Ssk veya sgk sigortaları ile de bu işlemin yapılmadığını biliyoruz. Ama yine araştırın, eğer bir yer bulursanız yorum kısmına yazarsanız seviniriz.

Çarpık bacak diz ağrı yapar mı

Çarpık bacak sorunu ileri seviyelerde ise diz kapağı ağrısı yapabilir. Güç dağılımında olan dengesizliklerden kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Tabi ki bu sorun için bir ortopedi uzmanı daha iyi bilgi verecektir. Bu konu hakkında ” http://bit.ly/2m0LKf3 ” linkine tıklayarak araştırma yapabilirsiniz.

 Sık Sorulan Sorular

 • Yağ erir mi?
 • Doğru teknik, doğru uygulama ve doğru miktar ile yağ erimez. Sigara kullanalar da az da olsa erime görünebilir.
 • Kaç saat sürüyor?
 • 1 saat sürmektedir.
 • Anestezi türü nedir?
 • Yağ enjeksiyonu genel anestezi ile ya da sedasyon ile yapılabilir.
 • İz kalır mı?
 • Kesi atılan her bölgede iz kalır. Önemli olan kesi boyutunu azaltmak ve kesiyi gizleyebilmektir. Çarpık bacak ameliyatlarında bu durum çok daha basittir. Kesi diz arka tarafına büklüm kıvrımlarının olduğu bölgeden yapıldığı için bu bölgede kesi izi belli olmayacaktır.
 • Bayıltılarak mı yapılıyor?
 • Genel anestezi altında yapılması uygundur.
 • Bacağa takılan silikonun zararı var mı?
 • Güvenlidir. Hiçbir alerji etkisi yapmaz. Patlamaz.

Arama Terimleri : çarpık bacak nasıl anlaşılır uzmantv, çarpık bacak onedio, çarpık bacak olduğumuzu nasıl anlarız, çarpık bacak önerileri, çarpık bacak polisliğe engel mi, carpik bacak ameliyat ucreti, çarpık bacak estetiği yaptıran ünlüler, çarpık bacak ameliyatı video, çarpık bacak ekşi