Boyun Germe Ameliyatı

Home » Uncategorized @tr » Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı genellikle kilo alıp vermeden kaynaklı boyun derisi ve deri altında oluşan sarkmaların giderilmesidir. Tek başına yapıldığı gibi, yüz germe ameliyatı ile de kombine edilebilir. Ameliyatın nasıl yapıldığı hakkında bilgi makalemizde yer verilmiştir. Yüz germe ameliyatı ile ilgili bilgi almak için linkimize tıklayın.

Ameliyatı Video

Nasıl Yapılır

Estetik ameliyatların tamamlayıcısı olarak bilinen boyun germe ameliyatı birçok ameliyatla kombine edilebilmektedir. Aynı yüz gibi boyun bölgemizde her zaman göz önündedir. Burada oluşan sarkma ve kırışıklıkları gizlemek hep zordur. Aslında bu problemin çözümü sandığınız kadar zor değil.

Süreci Nasıldır?

Boyun germe ameliyatı gıdı bölgesinden başlayarak boyuna kadar devam eder. Bu bölgede oluşan kırışıklıklar ve sarkıklıklar yok edilirken olası çene altında biriken yağlarda kimi zaman Liposuction yöntemiyle kimi zaman küçük bir kesi ile alınabilir.

Ameliyat Kimlere Yapılır?

Boyun germe ameliyatı kimlere yapılır sorusuna cevap vermeden önce buna sebep olan etkenleri sıralamakta fayda var.

Aşırı maruz kaldığımız güneş ışınları, hızlı alınıp verilen kilolar, ilerleyen yaş, yer çekimin olumsuz etkisi, yüz ve boyun kaslarının hacmini kaybetmesi, genetik sebepler, stres. Bu faktörlerin etkisi ile boyun ve yüz bölgemizde kırışıklıklar ve sarkıklar oluşabilmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Süreci

Ameliyatı Kim Yapar?

Olmak isteyenler bu sürece doğru estetik cerrah seçimiyle başlamalıdırlar. Bu seçimi yaparken doktorun konu hakkındaki tecrübe ve deneyimi, hastalarının yorumları, yazdığı makaleler, ameliyatlarının öncesi sonrası resimleri önem arz etmektedir. En önemlisi sizin beklentilerinizi anlayabilecek estetik cerrahla karşılaşmanız gereklidir.

Nasıl Yapılıyor?

Gıdı denilen deri bolluğu ve sarkıklığın boyuna kadar alınması ve gerdirilmesi işlemidir. Gıdada yer alan yağ fazlalığı sebebiyle oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır. Öncelikle boyun ve gıdada yer alan fazla yağlar Liposuction ile alınır. Alınan yağlardan sonra deri gerdirilerek kulak arka kısımdan sabitlenir. Bu arada fazla deri kesilerek alınır.

Ameliyatının Süresi Nedir?

1-2 saat arası sürebilmektedir. Eğer gıdı bölgesinde bir sorun yoksa ve işlem sadece boyuna uygulanacaksa bu süre azalabilir.

Boyun Germe Ameliyatının Süresi Nedir

Ağrı Olur mu?

Genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu sebeple işlem süresince hasta acı ve sızı hissetmez.

Hastanede Kaç Gün Kalınır?

Bir gece hastanede kalmanız yeterli olacaktır. Bir sonraki gün takılı olan diren çıkarılarak taburcu olabilirsiniz.

Ameliyattan Sonra Şişlik ya da Morluklar Olur mu?

Morluklar ödem ve şişlik olabilir. Bu normal bir süreçtir. Bir hafta on gün içerisinde bu ödem hızlı bir şekilde azalacaktır.

Boyun Germe Ameliyatının Fiyatı Nedir

Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Ameliyattan bir üç gün sonra iş başı yapabilirsiniz. Aslında bu sizin kendinizi nasıl hissettiğinizle alakalıdır. Ağır işlerde çalışan kişiler bu süreyi biraz daha uzun tutabilirler.

Boynum Tekrar Sarkar mı?

Boynunuzun eski haline dönmesi için en aza 15-20 sene geçmesi gerekecektir.

Ameliyatın Fiyatı Nedir?

Boyun germe ameliyatının fiyatı doktorun tecrübe ve deneyimine, ameliyatın yapılacağı hastanenin A sınıf B sınıf kategorisine göre değişebilmektedir. Fiyat bilgisi için 05466415454 numaralı bilgi hattımızı arayabilir ya da whatsapp ile bilgi alabilirsiniz.