Bıyık Ekimi

Home » Saç Ekimi Katagori » Bıyık Ekimi

Bıyık ekimi de saç ekimi kadar rağbet gören tedavi yöntemlerindendir. Bıyık, erkekliği simgeleyen önemli bir kısım. Bazı insanlarda doğuştan veya sonradan olma bıyıksızlık sorunları olabilir. Bu durumlarda yapılması gereken bıyık ekimi olacaktır.

Nasıl Yapılır?

Aynı saç ekiminde olduğu gibi sağlam ve güçlü saç köklerinin alınarak olmayan kısıma transfer edilmesi ile olacaktır. Bıyık ekimi için mümkünse sakal altında görünmeyen kısımlar sökülerek bıyık alanına ekilmelidir. Böylede daha estetik bir görüntü elde edilebilir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Sakal kısımdan eğer saç kökü toplanamıyor ise, bu durumda ense bölgesinden saç kökleri alınarak da bıyık ekimi yapılabilir. Ekim işlemi mutlaka bir estetik ve plastik cerrahi doktoru tarafından yapılması gerekir. Ayrıca saç kökleri mutlaka yönlerine göre ve tek tek ekilmesi gerekir. Bu şekilde daha sık ve daha estetik bıyıklara sahip olunabilir.

Bıyık ekimi sonrasında bir ay içerisinde ekilen kökler dökülür ki bu beklediğimiz bir süreçtir. Onu takip eden 2 ay içerisinde ise, yavaş yavaş artık bıyıklar çıkmaya başlayacaktır. Ayrıca saçtan farkı daha sık bir ekim yapılması gerektiğidir.

Saç ekimi işlemini herkes artık yaptığını iddaa ediyor ama, bıyık buna nazaran daha incelik gerektiren bir işlem. Ayrıca her estetik cerrahın da bu işlemi yapması doğru almayabilir. Bu işte tecrübe ve hasta sayısı yüksek kişiler tarafından yapılması uygun olacaktır.

Bıyık Ekimi Ücretleri

Kolay işlem olduğunu düşünmeyin. Aslında pek kolay bir işlem değildir. Hassas bir işlem olduğundan iyi planlanıp o şekilde işleme başlanması gerekir. Bunu vurgulamamın nedeni, ekimin beğenmeyen hastaların çok olması.

İlk defa bıyık ektirmek için gelenlerden ziyade revire yani düzeltme için gelen hastalarımızın sayısı da oldukça fazla. Bu yüzden ilk yapmak her zaman düzeltmeden daha fazla performans verdiği için karar vermeniz önem taşıyor.

Bıyık Ekimi Ücretleri

Diğer ekimlerde olduğu gibi saç teli başına hesaplanır. Fakat birim fiyatı saç ekimine göre daha fazla olacaktır. Bunun nedeni ise, daha hassas bir çalışma sonucu ortaya çıkan iş yüküdür. Fiyatlar ne olursa olsun, bir kere yapılan bu işlem için fiyat değilde doktor tecrübesini ön plana koymanız gerekir.

Bıyık olan bıyık ektirebilir mi

Neden Yapılır?

Bıyık genetik olarak bir insanda hiç olmayabilir. Ayrıca yaralanmalardan dolayı oluşan izleri kapatmak içinde bıyık transferi yapılabilir. Bıyık nakli ayrıca köse olan hastalar içinde uygulanabilen bir işlem. Ayrıca ameliyat izleri için de kullanılır.

Bıyığı Olan Bıyık Ektirebilir mi?

Bıyık var ama yeterli değil. Böyle bir durumda da, bıyık sıklaştırma ekimleri yapılır. Sadece hiç olmayana değilde, seyrek bıyığa sahip kişiler içinde bıyık ekimi yapılabilir.