Bişektomi Ameliyatı (Yanak İnceltme)

Home » Yüz Estetiği Katagorisi » Bişektomi » Bişektomi Ameliyatı (Yanak İnceltme)

Bişektomi ameliyatı aslında yanaktan yağ aldırma işlemidir. Hastaneye yatmadan da bazı durumlarda yapılabilir. Yanak uygun değil ise hastane de yapılır. Bir gün süre ile hastane de kalınması gerekir.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 45dk – 1 Saat
Operasyon Yeri Klinik veya Hastane
Anestezi Türü Lokal veya Genel
Ağrı Sızı Hayır
İşe Başlama 1 Gün Sonra
İlk Banyo  3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Gerektirmez
Spor Kardiyo 10 Gün
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz

Bişektomi Ameliyatı [ Yanak İnceltme Video ]

Bişektomi Ameliyatı [ Yanak İnceltme ]

Bişektomi Ameliyatı Doktor Seçimi [ Video ]

Bişektomi Ameliyatı Doktor Seçimi

Fotoğraf Gönder Ameliyat Fiyatını Öğren

Operasyon için İstanbul dışından geliyorsanız, önceden işlemin lokal mi genel mi yapılacağı ve ameliyat tutarını öğrenmek için bize yanak bölgesine ait fotoğrafları bize gönderin operasyon fiyatını öğrenin. Aşağıda ki linke tıklayınız.

liposuction foto gönder fiyat iste

Yanak İnceltme Ameliyatı ( Bişektomi –Bichectomy )

Günümüzün en popüler ameliyatları arasında gösterilen Yanak inceltme ameliyatı birçok ünlünün de radarına girmektedir. Yanak inceltme ameliyatını detaylarını anlatmadan önce kimler için uygun olacağını, hangi sebeplerle bu ameliyatın yapılacağını, estetik görünüm ihtiyacı olduğu kadar gereksinim haline dönüşebilecek bir ameliyat olabileceğini bilmek bizlere fayda sağlayacaktır.

bişektomi

Yanak İnceltme Ameliyatı Kimlere Yapılır

Bu ameliyat daha çok estetik görünümü güzel kılmak amacı ile yapılmaktadır. Şu ya da bu sebeple yapılmalıdır diye bir şey söylemek pek doğru olmayabilir. Ancak bazı yanak yapılarının deri altı yağ tabakası olması gerektiğinden fazla gelişmiştir. Bu gibi durumlar yanak inceltme ameliyatı için gerekli sayılabilmektedir. Vücut yapısına ve yüz hatlarına göre aşırı dolgun yanaklar için yanak inceltme ameliyatı idealdir.Yanak estetiği ne kadar kadınlara yapılıyor gibi bir düşünce aklımızdan geçse de artık günümüzde erkeklere de uygulanmaktadır.

bişektomi ameliyatı

Yanak İnceltme Ameliyatı Süreci

Süreç doktor görüşmesi ile başlar. Plastik Cerrah yanak yapınızı yüz yapınıza kıyaslar. Daha sonra sizin beklentilerinizi dinler. Tüm öykü dinlendikten sonra ameliyat hakkında hasta bilgilendirilir. Ameliyat süresi, anestezi türü, iyileşme süresi, günlük yaşama dönüş gibi birçok sorunun cevabı hekim tarafınca sizlere iletilir.

bişektomi İstanbul

Genellikle lokal anestezi altıdan yapılan ameliyat doktor ve hastanın ortak tercihine göre genel anestezi ile de yapılabilir. Operasyon esnasında hastalar acı hissetmeyebilirler. Deneyimli bir hekim ile bu işlem 20-30 dakika arasında yapılabilir. Hekim tarafınca hazırlanan plan doğrultusunda yanak üçgeni kişinin yüz hatları doğrultusunda şekillendirilir. Bu işlem sırasında yanak iç kısmında bulunan yağ kütlesi dışarı alınır. Basit bir işlem olup kısa sürer. Ağız içine eriyen dikiş atılarak operasyon sona erer. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebiyle hastanın dikişleri alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bir iki gün içerisinde dikişler kendiliğinden eriyecektir.

bişektomi Fiyatları 2019

Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası Yaşanan Süreç

Yanağın iç kısmına uygulanan cerrahi bir işlem olduğu için hastaların bazı tedirginlikleri yaşaması gayet doğaldır. Dikişler patlar mı? Yemek yerken ısırır mıyım? Yaram ne zaman iyileşir?
Bu sorular gayet normal. Öncelikle dikişlerin patlaması gibi bir durumun oluşması çok zordur. Yanak içinde olması sebebiyle hasta ağzında dikiş olduğunu bile hissetmez. Unutur. Dikişler kendiliğinden eriyerek iki gün içerisinde yok olacaktır. Ağızda oluşan kesi çok kısa sürede iyileşir. Ameliyat sonrasında hastaların ilk gün sıvı gıdalar almasını isteyebiliriz. İkinci günde yavaş yavaş katı gıdalara başlayabilirler. Hep söylediğimiz gibi yanak inceltme ameliyatının başarı yüzdesi tecrübeli bir hekim eliyle çok yüksektir. Netice hemen kendini göstermesine rağmen ödem şişlik gibi etkenlerin tam olarak ortadan kaybolması 2 -3 hafta arasında değişecektir.

Ağız bakımına dikkat edilmelidir. Bu dönemde enfeksiyon riskini azaltmak için gargara kullanılabilir. Diş temizliği ihmal edilmemelidir. Ağrı yada enfeksiyon gibi sebepler oluşması durumun da doktorunuz önereceği antibiyotik ve ya ağrı kesiciler bu sorununuzu giderecektir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) Anestezi Türü Nedir

Hekim muayenesi sonrası hekim-hasta ortak kararı ile lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Günümüzde bu ameliyat lokal anestezi altında daha sık yapılmaktadır.

Yanak İnceltme Fiyatı Nedir

Bişektomi ameliyatının fiyatı diğer bir adıyla yanak inceltme ameliyatının fiyatının belirlenmesinde birkaç faktör belirleyicidir. Hekim tecrübesine, klinik ortamın donanımına, yapılacak operasyonun gerçekleştirileceği lokasyona kadar birçok etken bu ameliyatın fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar.

Bu sebeple hastalarımıza düşen, ameliyat olmadan önce hekim muayenesi esnasında yanak inceltme ameliyat fiyatlarını netleştirmenizi istemek olacaktır. Bu sayede olası yaşanacak sürprizlerle de karşılaşmamış olursunuz.