Bakış Estetiği

Home » Göz Estetiği » Bakış Estetiği

Bakış estetiği sayesinde göz kapağı düşüklüğü ve göz kapağı sarkmalarından kurtuluyorsunuz. Gözler hem iletişim hem de sağlık açısından vücuttaki en önemli organlardan biridir. Bu sebeple göz estetiğine olan ilgi de artmaktadır.

Bakış Estetiği Nedir ?

Son yıllarda karşımıza çıkan estetik bir müdahaledir. Bu estetik ile gözlere müdahale edilir. Yani badem göz estetiği veya göz kapağı ameliyatı ve estetiği yapılarak kişiye farklı bir bakış kazandırmak için yapılan estetik ameliyatlardır.

Badem Göz Estetiği Nedir ? – Video

Bakış Estetiği ile Amaçlanan Nedir?

Bu estetik ameliyatı ile bakışların daha dinç ve tabiri caizse cin gibi bir bakış elde etmek için gerçekleştirilir. Bu operasyon ile bitkin ve yorgun ifade yok edilir. Bu yok edilme ile daha genç bir bakış elde edilmesi planlanır.

Nasıl Yapılır?

Göz çevresine yapılan estetik müdahaleler ile gerçekleştirilir. Yani bir badem göz ve göz kapaklarında fazla deri ve yağ dokusu var ise bu sorunları gidererek yapılır. Sonrasında ihtiyaç eğer varsa, göz altına ışık dolgusu uygulamaları uygulanarak göz estetiği tamamlanmış olur.

İşlem lokal veya genel anestezi ile gerçekleşebilir. Bazı revizyon vakaları ve anormal durumlarda genel anestezi tercih edilecektir. Bunun dışından sıra dışı bir durum yok ise, lokal anestezi ile bu operasyon rahatlıkla yapılır.

Bakış estetiği nedir

İşlemler Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İşlem asıcı bağların onarılması veya tekrar düzenlenmesi üzerine kuruludur. Üst kemik bölgesine tutturularak ameliyat tamamlanır. Kalıcı bir ameliyattır. Normalde ömür boyu kullanılır. Ama bölgeye bir travma veya fiziksel sert bir müdahale geldiğinde askıların kopma durumu gözlenebilir. Bu gibi durumlarda tekrar operasyon yapılmalıdır.

bakış düzeltme estetiği

İşlem Öncesi

İşlem öncesinde kanı sulandıran aspirin gibi ilaçların içilmemesi gerekir. Hatta operasyon öncesinde bir hafta süre ile sigara içilmemesi de ameliyata büyük fayda sağlar. Eğer kronik bir hastalığınız yok ise, rahatlıkla kan testleri yapıldıktan sonra ameliyata alınabilir.

İşlem Sonrası

İşlem sonrasında aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olunabilir. İlk 3 gün süre ile yüze su değmemesi gerekir. Hatta bir süre sigara içilmemesi iyileşme süresini oldukça hızlandıracaktır. Minik bantlar dikiş üstüne yapıştırılır. Bu yüzden ertesi gün iş veya sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Bakış estetiği ile amaçlanan nedir

Kimler İçin Uygundur?

Göz kapağı sarkması veya torbalanma yağlanması olan kişilerde uygundur. Aynı zamanda yorgun ifadeye sahip kişiler içinde yapılması faydalar sağlar. Kızgın ifadeleri de gidermek için sıklıkla yapılır. 18 yaş üst her hasta bu ameliyatı olabilir. Alt yaş gurubu için ise, anne veya baba onayı gerekmektedir.