Bacak Kalınlaştırma Estetiği

Bacak kalınlaştırma estetiği daha fit ve güzel görünümlü bacaklara sahip olmak için tercih edilmektedir. Özellikle son zamanda bacak estetiği yaptıranların sayısı artmaktadır.

Home » Bacak Estetiği Katagorisi » Bacak Kalınlaştırma Estetiği

Bacak estetiği bayanların son zamanlarda sıklıkla tercih ettikleri estetik operasyonlardandır. Kalın bacak estetiği, bacak inceltme estetiği, çarpık bacak estetiği, bacak inceltme, üst bacak estetiği gibi bacak estetiği tedavi yöntemleri vardır.

Çarpık Bacak Estetiği – Video

Çöp Bacak Estetiği Nedir?

İnce yani çöp şeklinde olan bacaklar için iki şekilde kalınlaştırma işlemi yapılabilir. Bunlardan birincisi silikon protez uygulaması bir diğeri ise yağ enjeksiyonudur. Bunların hangisinin yapılacağına bacak kalınlığı ne doğrultuda olacağına muayene bulguları sonucunda karar verilmektedir.

Çöp bacak estetiği nedir

Silikon ile Nasıl Yapılır?

Bacak bölgesi ince olan ve kalınlaştırma isteyen hastaların en sık yaptırdığı yöntemdir. Silikon protez bacağın iç kısmına yerleştirilerek bacakta bir hacim sağlanması hedeflenir. Bacak şekillendirme ve çarpık bacak gidermek için kullanılır.

Hastane ortamında yapılır ve genel anestezi altında operasyon tamamlanır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalmak icap eder.Sonrasında bir kaç kontrol ile ameliyat tamamlanır.

Silikon protezin ömrü

Yağ Enjeksiyonu ile Nasıl Yapılır?

Bacak bölgesine yağ enjeksiyonu vererek dolgunlaştırma sağlanır. Bu işlemin yapılabilmesi için liposuction ile vücuttan yağ alınması gerekir. Alınacak kadar vücutta yağ olması gerekir. Bu yağlar bacak bölgesine transfer edilerek ameliyat tamamlanır.

Yine ameliyat hastane ortamında gerçekleşmesi gerekir. Genel anestezi verilerek operasyon tamamlanır. Hastanın ameliyat sonrası konforu için bazı ağrı kesici ilaçlar verilebilir. Bu ilaçlar ile ağrı sızı en aza indirilir.

Silikon Protezin Ömrü

Silikon protezler üretici firmalar tarafından ömürlük nedir. Bizde aynı fikirdeyiz. Yıllar sonra çıkan silikonların hala aynı şekilde kaldıklarını bazı ameliyatlarda gözlenmektedir. Bu yüzden ömür boyu kullanabileceğiniz malzemelerdir.

Tavsiye olarak 10 yılda bir kontrol ettirmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Bu sayede olası olumsuz durum tespit edilip çözüme daha hızlı ulaşılır olacaktır.

Yağ enjeksiyonu ile

Yağ Enjeksiyonu Erir mi?

Bacak bölgesine enjekte edilen yağlar sizin vücudunuzdan alınan yağlardır. Bu yağlar hastanın kendi vücudundan alındığı için doku uyuşması kolaydır. Bu yüzden vücutta büyük bir kısmı kalır. Vücuttan bir kısmı atılır. Bu atılma öngörülerek ihtiyaç fazlası yağ oranı belirlenerek yağ transferi gerçekleştirilir.

Bu yüzden bir kısmı eridiğinde önceden planlanan kalınlık sağlanmış yakalanmış olacaktır. Ameliyat ağrısız geçer. Ameliyat öncesinde bazı kan testleri yapılmalıdır. Ameliyat planlanmasından bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar içilmemesi gerekir.

İnce bacakları kalınlaştırmak için denediğimiz bazı kendi yöntemlerimiz vardır. Bacak kalınlaştırma için spor salonlarında bacak kalınlaştırma egzersizleri yapılsa da aynı sonuç alınamamaktadır. Bir süre sonra bacak kaslarınız gelişmekte ve vücut geliştirme, bacak kası geliştirme açısından yarar sağlamaktadır. Bu durum kişiye göre değişir.  Kulaktan dolma bilgiler doğrultusunda ilerlemeye gerek yok, bu konuda mutlaka bir uzman tavsiyesi alınmalıdır.