Bacak Estetiği Ameliyatları

Home » Bacak Estetiği Katagorisi » Bacak Estetiği

Bacak Estetiği ile Çözülen Problemler

Bacak estetiği ameliyatları temel olarak 3 farklı amaç için yapılmaktadır. Bacak derken aslında tam olarak bacak bölgesi değil, diz altı bölgesi bu ameliyatlarda düzeltilmesi gerekir. Temel olarak yapılan ameliyat çeşitleri ;

Yukarıdaki sorunlarınız varsa, sizinde bacak estetiği ihtiyacınız olabilir. Şimdi teker teker bu ameliyatları detaylı açıklamalarını yapalım.

Bacak Estetiği ile çözülen problemler

Bacak İnceltme

Bacak inceltme ameliyatları klasik liposuction ameliyatları gibidir. Fark sadece daha hassas bir çalışma ve mümkünse vaser ile bu işlemin daha şekil verici ve estetik olarak şekil verebileceğimiz şekilde bu ameliyatı yapmamız gerekir.

Diz altı bölgesinde bacağın vücut yapısına göre doğallıktan çıkmayacak şekilde bir incelme işlemine tabi tutulması öngörülür. Bu işlem genel anestezi ile yapılacağı gibi lokal olarak bel altına anestezi verilerek de yapılabilmektedir. Ameliyattan önceki gece 12 den itibaren hiç bir şey yememeniz gerekir. Su da içilmemesi gerekir. Ameliyattan önceki bir hafta kan sulandırıcı ilaçlar içilmemelidir.

Ameliyattan sonra liposuction yapılmış olan bölgeye bir kompres yapılarak şekil verme işlemi tamamlanması başarı oranını arttırabilir. Bir süre ağrı kesici kullanılması da icap edebilir.

Bacak inceltme - zty estetik istanbul

Çarpık Bacak

Bu tip ameliyatlar en sık yapılanlar arasındadır. Parantez şeklinde olan bacağı düzeltmek için bir silikon protez kullanılması gerekebilir. Bunu diz arkasından minik bir kesi açarak silikonu kas altına koyularak çarpık bacaklılık sorunu giderilebilir. Silikonlar ömürlük ve patlama riski olmayan tiptedir.

Eğer vücut yapısında gerektiği kadar yağ birikmesi varsa, silikon ile yapılan işlem hastanın kendi yağları alınarak bölgeye transfer edilmesi ile de bu ameliyat gerçekleşebilir.

Ameliyat sonrası 3 hafta gibi bir süre iyileşme süresi geçebilir. Bu süre duruma göre uzayabilir. Hastane de bir gece kalınması gerekebilir. Ama bazı hastalarda aynı gün taburcu da görünmektedir.

Çarpık bacak ameliyatları - zty estetik cerrahi

Bacak Kalınlaştırma

Sopa bacak diye tabir ettiğimiz kişilerin bacaklarına estetik bir form kazandırma için genelde uygulanır. Bu işlem yine silikon protez yardımı ile yapılabildiği gibi, yağ enjeksiyonu ile de yapılabilir. Bu ameliyatlar konforlu aslında basit zorluğu ameliyatlar arasında yer alır.

Bacaktaki inceliğe göre bu tercihler yapılır. Eğer her ikisi ile de bu sorun giderilebiliyor ise, hastanın tercihine göre tedavi şekli belirlenebilir. Lokal anestezi ile yapılabildiği gibi aslında genel anestezi ile tümden uyutarak da bu ameliyat gerçekleşebilir.

Fiyat Belirlemesi

Bacak estetiği fiyatları tamamen yapılacak işleme göre değişir. Yukarı da ki işlemlerin hangisi veya hangileri yapılacak ise, iyi belirlenmelidir. Bacakta ki deformite ye göre ücret belirlenebilir. En kestirme ve en garanti yöntemi ise muayene olmaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabi ki bu ameliyatta bir çok püf noktası var. Ama temelinde doğal olması hedeflenmelidir. Çünkü ameliyat olduğu hiç kimse tarafından anlaşılmayan vakalar daha başarılı görünebilir. Bir de ince ise çok fazla kalın hale bacak getirilmemelidir. Aynı şekilde yağ alırken bacağın tümden yapısına göre bir liposuction işlemi uygulanması doğala en yakın ameliyat sonucunu vermede size yardımcı olabilir.