Bacak Dolgusu

Home » Bacak Estetiği Katagorisi » Bacak Dolgusu

Tercih sebebi daha çok estetik amaçlı olup iki bacak arasında normalden fazla olan boşluğu doldurmak, kimi zamanda bacakların duruşunu daha estetik hale getirmektir.

Hangi Doktor Yapar ?

Vücut estetiğinin tamamlayıcısı niteliğinde gösterilen bacak dolgusu ameliyatı için estetik ve plastik cerrahlara gidebilirsiniz. Burada önemli olan hekim seçimidir. Tecrübeli ve konuya hâkim bir cerrahın elinde yapılan bu ameliyat ile istediğiniz bacak yapısına ulaşabilirsiniz.

Bacak Dolgusu İçin Kime Gidilir

Doktor Tavsiyesi

Bacak dolgusu için doktor seçimi arayışına giren hastaların birkaç konuya dikkat etmesi gerekebilir. Bunlardan ilki; gideceğiniz doktorun başka bir hasta tarafında referans gösterilmesidir. Örneğin bacaklarına dolgu yaptırmış bir hastanın memnuniyeti ve doktoru hakkında söyleyeceği olumlu sözler bu doktora gitmenize olanak sağlayacaktır. İkincisi doktorun bu ameliyatı ne sıklıkla yaptığının bilinmesidir. Üçüncüsü sosyal medyada doktor hakkında hastaları tarafından yayınlanan yorumlar olacaktır. Dördüncüsü ise daha önceki hastalarının öncesi sonrası ameliyat görüntüleri olacaktır.

Nasıl Yapılıyor?

 Bunun için iki yöntem uygulanır. Bu yöntemlerden bir tanesi silikon bacak protezidir. İkincisi ise Yağ Enjeksiyonudur.

Bacak Dolgusu Nasıl Yapılıyor

Silikon Bacak Protezi

Silikon bacak protezi ile çarpık bacak sorunu ortadan rahatlıkla kaldırılabilir. Hekimin muayene bulgunuza göre silikon bacak protezi uygulamaya karar vermesi durumunda bu işlem yaklaşık 1 saatlik bir operasyonla yapılabilmektedir. Bu operasyonda diz kapağının arka kıvrım bölgesinden atılan kesi istenilen kısma yerleştirilir.

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak sorunu çözülebileceği gibi bacağın daha estetik görünüme dönüştürülmesi de sağlanabilir. Liposuction yöntemi ile vücudun belirli bölgelerinden alınan yağlar bacağa enjekte edilir. Basit bir işlemdir. Her hasta için uygun olmayabilir. Size uygun en doğru seçimi cerrahınız kararlaştıracaktır.

Bacak Dolgusu İçin Doktor Tavsiyesi

Ameliyat Sonrasındaki Süreç

Ameliyat yaklaşık 1 saat sürebilir. Genel Anestezi altında yapılması uygundur. Hastanın bir gece hastanede kalması önerilir. Ameliyattan sonra 3-4 gün dinlenmesi gerekebilir. Spor yapması için 3-4 ay beklemelidir. Yağ enjeksiyonu yaptıranlarda bu süre daha kısadır. İş hayatınıza 3-4 gün sonra dönebilirsiniz.
Ameliyattan sonra bacaklarda ödem ve morarmalar görülebilir. Bu sorun kendiliğinden düzelecektir. Eğer hasta ilerleyen dönemlerde silikonun çıkarılmasını talep ederse silikon çıkarılabilir. Ameliyattan sonra yürüme egzersizleri yapılmalıdır. Destek almanıza gerek yok. Ameliyatın üçüncü gününden itibaren yürüyüş yapmanız iyileşme süresini hızlandıracaktır. Hastalardan gelen çok sık sorulardan bir tanesi silikon çeşitleri var mı sorusudur. Evet, bacak silikonu hastanın bacak boyuna, yapısına, kadın erkek olup olmamasına, kas durumuna göre belirlenir. Silikon tercihi hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Bacak Dolgusu Ameliyatının ücreti ameliyatı yapacak doktordan doktora değişebilir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastanenin sınıfı da bu ameliyatın ücretini belirleyen faktörlerden bir tanesidir.