Ameliyatsız Yağ Aldırma

Home » Soğuk Lipoliz » Ameliyatsız Yağ Aldırma

Ameliyatsız yağ aldırma kilolarıyla başı dertte olanların ilk tercih ettikleri kurtarıcı yöntemlerdendir. Çoğu kişi bıçak altına yatmaya çekinir. Bu sebepten ameliyatsız yöntemler daha cezbedicidir.

Yağ aldırma işlemleri ameliyatla yağ aldırma ve ameliyatsız yağ alımı olarak ikiye ayrılır.

Ameliyatsız Karın Germe – Video

Fazla yağ durumundan şikayetçi birçok kişi ameliyatla yapılan liposuchion gibi eski yöntemler yerine daha yeni ve etkili olan Lipoliz yöntemini uygulatmakta ve beklentisini karşılamaktadır.

Ameliyatsız yağ aldırma veya dondurarak zayıflama olarak da adlandırabileceğimiz Lipoliz işleminin ameliyatla olan işlemlere göre en büyük artısı kesinlikle bir acı hissi olmaksızın işlemden hemen sonra taburcu olunmasıdır. Genel anestezi ile yapılır. Ameliyatsız yağ alımlarında işlem sonrası hemen taburcu olabilirsiniz.

Ameliyatlı işlemlerde ise yağ alınan bölgelerdeki yağ ameliyattan sonra çeşitli ağrı veya sızılar görülebilmektedir. Bunlar yaklaşık 1 hafta sonra görülmektedir. Bu yüzden ameliyatsız yağ alımları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

Liposuction ameliyatı ile fazla olan yağlar alınır. Liposuction yağ aldırma işlemi bittikten sonra da dikkat edilmelidir. Liposuction sonrası bir kaç aydan sonra doktor kontrolü de yapılması faydalıdır.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Kimlere Uygulanır?

Kilolarından şikayetçi ve memnun olmayan herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve 18 yaşını altındaki kişiler uygulanmaz.

Ameliyatsız Yağ Alımları Etkilimi

Ameliyatsız Yağ Aldırma Etkili mi?

Kısaca belirtmek gerekir  ise en az ameliyat ile olan işlemler kadar etkili bir işlemdir. Zaten bunu rağbetten de ve gün geçtikçe yaygınlaşarak büyümesinden de anlaya biliriz.

Nasıl Uygulanır?

Bu işlem lipoliz makinesi ile yapılır. İşlem klinik de veya hastanelerde uygulanabilir.

Uygulanışı

Öncelikle uygulanacak bölgeye özel bir jel sürülür. Daha sonra lipoliz makinesi ile yağlar önce dondurulur daha sonra hızlı bir şekilde ısıtılır böylece yağ dokuları bu tepkiye dayanamayıp parçalanarak idrar yoluyla yada deri üzerinden çekilerek atılır.

İşlem sonrası bölgedeki yağların %30 ile % 40 kadarı yok edilmiş olur. Diğer etkileri ise bölgesel olarak belirlenen alanda deri gerginleşerek güzel bir estetik görünüm almış olur.

Ameliyatsız Gıdı Aldırma Germe

Seans Dağılımı

Gerekli görülürse bu işlem iki veya üç seans olarak da uygulanabilir. İşlemin kaç seans olacağınıza doktorunuzun muayene sonrasında karar vermesi daha sağlıklıdır.

İşlem süresi uygulanan bölgeye göre ortalama 40-60 dakika arasında değişebilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

İstenilen her bölgeye uygulanabilir. En çok tercih edilen bölgeler bel, basen, gıdı gibi vücutta depo bölgeleri olarak tabir edilen bölgelerdir. Ne kadar yağ alınacağı belirlenerek işlem yapılır.

Ameliyatsız Gıdı Aldırma Germe 

Gıdı bölgesi vücudumuzdaki yağ depolarından birisidir. Sarkmaların nedeni genetik veya zaman içinde depolanan yağlar ve kasların gevşemesi olarak iki şekilde görülür.

Ameliyatsız Yağ Aldırma

İşlemin Yapılış Nedenleri

Gıdı bölgesi vücudumuzda kilit bir noktadır yani zayıf ideal bir vücuda da sahip olsanız bile çene altınızdaki sarkmalar sizi kilolu ve yaşlı gösterir.

Artıları

Genç bir görünüme sahip olursunuz, estetik açıdan böyle bir işlem sadece gıdınıza yapılsa bile etkisini tüm vücudunuzda görebilirsiniz.

Genetik Nedenleri

Çene kemiğinin kısa olması, boynun kısa olması, çift çene kemiğinin görülmesi gibi genetik nedenlerden dolayı gıdı sarkması görülebilir.

Tedavi

Ameliyatsız yağ aldırma ki şekilde tedavi olunabilir. Bunlar:

  1. Liposuchion
  2.  Soğuk lipoliz, lazer lipoliz yöntemleri 

Günümüzde bu tarz estetik işlemlerde liposuchion işlemi gereksiz olarak görülebilir. Bunun nedeni liposuchion işleminin cerrahi bir işlem olması ve acılı bir işlem olmasıdır.

Lipoliz işlemlerinin tercih edilmesinin nedeni; ameliyatsız işlemlerde günümüzdeki son teknoloji işlem olması ve en az liposichion kadar etkili olmasıdır.

Liposichion işlemi de Lipoliz işlemi de beklentiyi karşılayan işlemlerdir. Ancak lipoliz işlemi yukarıda belirtiğim nedenlerden dolayı çok daha fazla tercih edilmektedir.